Radni wojewódzcy podczas sesji w czwartek, 26 czerwca, udzielili zarządowi wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2025 rok.
Udzielenie wotum zaufania poprzedziła debata nad Raportem o stanie Województwa Podlaskiego, który podsumowuje działalność samorządu oraz najważniejsze działania realizowane w regionie w minionym roku.
Sprawozdanie z wykonania budżetu zostało przyjęte przez radnych: za głosowało 16 radnych, przeciw było 10 (nieobecnych było 4 radnych). Sejmik tak samo głosował w sprawie udzielenia absolutorium i wotum zaufania.
– Chciałbym serdecznie podziękować radnym za udzielenie Zarządowi Województwa Podlaskiego wotum zaufania, przyjęcie sprawozdania z wykonania budżetu oraz udzielenie absolutorium. To dla nas niezwykle ważny sygnał i jednocześnie wyraz zaufania, który daje nam spokój i motywację do dalszej pracy na rzecz mieszkańców naszego regionu – powiedział Łukasz Prokorym.
Budżet Województwa Podlaskiego po zmianach wprowadzonych w ciągu roku zakładał dochody w wysokości 1,72 mld zł oraz wydatki na poziomie 1,92 mld zł. Planowany deficyt wynosił 195,6 mln zł.
Ostatecznie dochody budżetu osiągnęły poziom 1,66 mld zł, co stanowi 96,66 proc. planu, natomiast wydatki zrealizowano w wysokości 1,73 mld zł, czyli 90,10 proc. planowanych wydatków. W efekcie deficyt budżetu wyniósł około 63,5 mln zł i był ponad trzykrotnie niższy od planowanego.
Jednocześnie nadwyżka operacyjna osiągnęła 219,8 mln zł wobec planowanych 139,9 mln zł, co potwierdza dobrą kondycję finansową samorządu.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Włodarz tłumaczy, że dokonano także wyceny gruntów
Wszystko pomijając to bardzo dziwię się radnym że nawet jedna osoba nie ujmuję za tymi ludźmi.Nic do tej pory miasto nie zrobiło dla nich jak oddali te bloki w latach bodajże 80 to i tak jest . Właśnie dlaczego nie podciągnęli miejskiego ogrzewania jak robili obwodnicę.
Bożena
08:47, 2026-06-28
Czy propozycja burmistrza jest jedynym rozwiązaniem?
Mam wrażenie że nic tu nie można zrobić Ogrzewanie zrobi ...skończy się dzierżawa ogródki będą w takiej cenie że nikt ich nie kupi .... Wszystko już dawno dobrze zaplanowane .... A ludzie co tam mieszkają ??? ŻYCIE K***A ZYCIE .... przykro ok przykro 😔
Jagoda
08:38, 2026-06-28
Włodarz tłumaczy, że dokonano także wyceny gruntów
Blok to można postawić na placu zabaw przy przedszkolu.Po co ten plac jak tam dzieci zero i syf .Plac miasta jest przy Grubym Benku tam też można postawić. .Przy lotnisku jest plac.
Jan
08:37, 2026-06-28
Kolnianie bawią się na festynie miejskim
Chodzą później całą noc i drą chałapy .A gdzie są rodzice tej młodzieży a co na to policja.No zresztą jaki pan taki kram.Za drzwiami i ścianami nic nie widać i słychać.Aby na zewnątrz było ok.a pieski dobrą robotę robią.
Gołębiarz
08:03, 2026-06-28