U sąsiadów

Zamknij

Dodaj komentarz

Wracał do domu w Gminie Mały Płock. Został zatrzymany za dwukrotne zlekceważenie zakazu wyprzedzania i zignorowanie linii ciągłych

Zebrał Kolniak24/źródło: KMP Łomża 10:43, 26.06.2026 Aktualizacja: 10:48, 26.06.2026
Wracał do domu w Gminie Mały Płock. Za co został zatrzymany przez policję? Fot. KMP Łomża

Policjanci ruchu drogowego na ulicy Zjazd w Łomży zauważyli młodego motocyklistę, który dwukrotnie zlekceważył zakaz wyprzedzania.

Zignorował też podwójną linię ciągłą wyprzedzając najpierw samochód dostawczy, a następnie osobowy. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli.

- Okazało się, że kierujący nim chłopak ma 16 - lat i wraca do domu na terenie gminy Mały Płock. Nastolatek nie posiada uprawnień do kierowania tego typu pojazdem - informuje oficer prasowy łomżyńskiej Policji.

Był przekonany, że kategoria prawa jazdy jaką posiada czyli AM w zupełności wystarczy. 

- Gdy na miejscu interwencji zjawili się rodzice chłopaka, okazało się, że to matka jest właścicielem motocykla. 59-latka nie była świadoma konsekwencji wiążących się z jazdą takim pojazdem - podsumowuje oficer prasowy.

Kobieta za udostępnienie pojazdu osobie bez wymaganych uprawnień przyjęła od policjantów mandat w wysokości 1000 złotych, natomiast nastolatek za popełnione wykroczenia drogowe odpowie przed sądem dla nieletnich. 

Policja przypomina, że to rodzice odpowiadają za bezpieczeństwo swoich nieletnich dzieci!

(Zebrał Kolniak24/źródło: KMP Łomża)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop

OSTATNIE KOMENTARZE

0%