Zakład Ubezpieczeń Społecznych przestrzega przed nieuczciwymi osobami i firmami, które proponują płatną pomoc przy wypełnianiu oraz składaniu wniosków o świadczenie wspierające. Warto pamiętać, że wszelkie czynności związane z obsługą tego świadczenia w ZUS-ie są całkowicie bezpłatne. Pracownicy Zakładu udzielają niezbędnych informacji i pomagają w załatwieniu formalności bez żadnych opłat.
- Do klientów ZUS-u zgłaszają się firmy lub osoby oferujące odpłatną pomoc przy ubieganiu się o świadczenie wspierające. Zakład przypomina, że wszystkie formalności związane ze świadczeniem można załatwić bezpłatnie, dlatego nie ma potrzeby zawierania umów ani upoważniania podmiotów oferujących tego typu usługi. Zdarza się, że klienci nie są w pełni świadomi treści podpisywanych dokumentów i udzielają pełnomocnictw do prowadzenia sprawy w ich imieniu. W rezultacie świadczenie jest wypłacane na rachunek wskazany przez pełnomocnika, a nie bezpośrednio osobie uprawnionej - informuje Katarzyna Krupicka, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie podlaskiego.
Wniosek o świadczenie wspierające dla osoby z niepełnosprawnością można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną. Wcześniej należy uzyskać decyzję wojewódzkiego zespołu do spraw orzekania o niepełnosprawności (WZON) ustalającą poziom potrzeby wsparcia w wysokości co najmniej 70 punktów. Pracownicy ZUS-u udzielają informacji oraz pomagają w złożeniu wniosku.
Szczegółowe informacje dotyczące świadczenia wspierającego dla osób z niepełnosprawnością dostępne są na stronie internetowej ZUS-u.
Zakład apeluje o czujność i ostrożność. Pracownicy ZUS-u nigdy nie oferują klientom płatnych usług ani nie nakłaniają do udzielania pełnomocnictw w związku z odpłatnym załatwianiem spraw.
W razie wątpliwości lub podejrzeń o oszustwo należy skontaktować się z najbliższą placówką ZUS-u, Centrum Kontaktu Klientów ZUS (pod numerem 22 560 16 00 lub adresem e-mail: [email protected]) albo powiadomić Policję.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Radny komentuje Raport o stanie Powiatu Kolneńskiego
To ten co mu wszystko można?
Zabiele
16:36, 2026-06-25
Wiszowaty: taka nadwyżka budżetowa to anomalia
Wybory idą trzeba teraz wciskać ludziom banialuki o nadwyżkach🤣🤣🤣🤣 a dwa miechy temu brali kredyt 5 baniek na 300tysi odsetek na upadający szpital żle zarządzany, w tym parabanku musieli mieć niezły ubaw że takich frajerów udało się w ten kredyt wkopać. Przecież to nie ich, nie oni go będą spłacać. Powiat znów jest bogaty i zarządzany wzorowo! Oddział chirurgiczny obsługuje 1 prawie emerytowany chirurg gdzie wcześniej dwóch w sile wieku nie dawało rady🤣🤣🤣🤣 Normalnie cuda! I na koniec tradycyjnie: starosta do odwołania!
Kredytobiory
14:42, 2026-06-25
Jeden za groźby karalne, drugi za chuligaństwo
ich łapom nikt nie umknie, ludzie drżyjcie!🤣🤣🤣🤣🤣
drżący
14:37, 2026-06-25
Wiszowaty: taka nadwyżka budżetowa to anomalia
To sobie rozkradnijcie te nadwyżkę, a potem bierzcie kredyty, *%#)!& lud będzie spłacać, przecież wy to potraficie śmiało!
żałosne!
14:32, 2026-06-25