Wiadomości

Zamknij

Dodaj komentarz

Sesja miejska za nami. Burmistrz Kolna z absolutorium (fotorelacja)

Zebrał Kolniak24 16:09, 25.06.2026 Aktualizacja: 16:15, 25.06.2026
Skomentuj Sesja miejska za nami. Burmistrz Kolna z absolutorium (fotorelacja) Obrady sesji miejskiej w Kolnie

XX zwyczajna sesja Rady Miasta Kolno odbyła się 25 czerwca 2026 r. Rada obradowała w sali widowiskowej Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu.

Sesja rozpoczęła się od sprawozdania burmistrza z pracy między sesjami. Następnie radni zajęli się rozpatrzeniem raportu o stanie Miasta Kolno za 2025 rok.

Radni zapoznali się ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Miasta Kolno za 2025 rok oraz sprawozdaniem finansowym Miasta Kolno za 2025 rok. W tej sprawie radni głosowali jednomyślnie

Potem radni podjęli uchwały w sprawie udzielenia Burmistrzowi Miasta Kolno wotum zaufania oraz absolutorium dla Burmistrza Miasta Kolno za 2025 rok. Rada jednomyślnie głosowała w tych sprawach.  

Radni podjęli ponadto uchwały w sprawie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Kolno na lata 2026-2031 oraz w sprawie zmian w budżecie miasta Kolno na 2026 rok.

Kolejnym punktem było podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia planu ogólnego Miasta Kolno.

Radni wyrazili także zgodę w sprawie wyrażenia woli przystąpienia do realizacji przedsięwzięcia pn. „Budowa instalacji mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów wraz z instalacją termicznego przekształcania odpadów z wytworzeniem energii cieplnej i elektrycznej” w formule partnerstwa publiczno-prawnego.

Następnym punktem było podjęcie uchwały w sprawie wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych oraz w sprawie ustalenia wysokości opłaty za pobyt dziecka w żłobku, wysokości opłaty dodatkowej za wydłużony wymiar opieki oraz maksymalnej wysokości opłaty za wyżywienie w Żłobku Miejskim w Kolnie.

Sesja zakończyła się podjęciem uchwały w sprawie przekazania Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu w Białymstoku skargi radnego Rady Miasta Kolno na uchwałę nr XIX/113/26 Rady Miasta Kolno z dnia 27 maja 2026 r. w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego Rady Miasta Kolno.

Niebawem szczegóły z sesji

(Zebrał Kolniak24)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%