Podczas ostatniej sesji miejskiej (25.06) burmistrz Kolna przedstawił sprawozdanie z pracy między sesjami. Włodarz Kolna mówił między innymi o sytuacji mieszkańców, którzy sprzeciwiają się budowie bloku socjalnego.
Przypomnijmy, że chodzi o budowę obiektu przy ulicy Łąkowej. Burmistrz cały czas tłumaczy, że ma tam powstać blok komunalny.
Zaproponował jednak okolicznym mieszkańcom wykup dzierżawionych przez nich działek. Wtedy mógłby zlokalizować obiekt w innym miejscu.
::addons{"type":"youtube","url":"https://www.youtube.com/watch?v=q4iu9UfsqnM"}
W aktualnym sprawozdaniu poruszył temat mieszkańców Konstytucji 3 Maja.
- Wydałem zarządzenie w sprawie dzierżawy nieruchomości w drodze bezprzetargowej na okres do trzech lat – informuje Andrzej Duda.
Chodzi o ogródki działkowe i garaże, które są w użytkowaniu mieszkańców.
- Podpisaliśmy umowę wydzierżawiającą na trzy lata – dodaje burmistrz Kolna.
Włodarz tłumaczy, że dokonano także wyceny gruntów.
- Mamy już wycenę, ale nie jest ona tak optymistyczna, jak oni zakładali. Jest to średnia cena gruntów na terenie naszego miasta, więc dosyć wysoko jest wyceniona – podsumowuje Andrzej Duda.
::news{"type":"see-also","item":"54473"}
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Kolno: Planowany nabór wniosków AZBEST 2026
A na blachodachówkę to tez można składać?
Jadżka
15:35, 2026-06-27
Mieszkanka Kolna o przystanku widmo
No to prawidłowe skojarzenia ma ta czytelniczka skoro ten przystanek przypomina jej komunę, bo w Kolnie jest komuna ciągle.
o to to
15:30, 2026-06-27
Mieszkanka Kolna o przystanku widmo
Pif paf pif paf ale w wyborach to wszyscy razem burmistrz, wójt i starosta . Głosujecie na nas bo co tamci mogą będzie katastrofa wszystko upadnie.I tak będzie zawsze to wyglądało.Nie bójmy się zmian.
Henryk
14:16, 2026-06-27
Mieszkanka Kolna o przystanku widmo
Przerażająca biurokracja.
kurp
13:20, 2026-06-27