Uczniowie w całej Polsce kończą rok szkolny 2025/2026. To czas podsumowań, podziękowań oraz życzeń bezpiecznych wakacji. W szkołach dla których organem prowadzącym jest Powiat Kolneński odbyły się (26.06) uroczyste apele w których uczestniczyli Starosta Tadeusz Klama, Wicestarosta Karol Pieloszczyk, dyrektorzy, nauczyciele, uczniowie oraz rodzice.
W Zespole Szkół Technicznych w Kolnie Starosta Tadeusz Klama, w sposób szczególny zwrócił się do absolwentów szkoły branżowej:
- „Macie asa w rękawie – zawód. Wychodzicie i robicie swoje. To Wasza wygrana.”
Starosta podkreślił także znaczenie pracy nauczycieli.
„To szkoła wyjątkowa – szkoła zawodowa, która wymaga ogromnego zaangażowania, czasu i cierpliwości.”
Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Kolnie, Eugeniusz Gromadzki, zwrócił uwagę na efekty całorocznej pracy oraz odpowiedzialność uczniów.
„W większości przypadków osiągnęliśmy zamierzony cel, choć są też osoby, które będą musiały jeszcze podjąć wysiłek podczas egzaminów poprawkowych. Tym, którzy wywiązali się godnie ze swoich obowiązków, dzisiaj zostaną wręczone nagrody za różne aktywności. Dziękuję uczniom za reprezentowanie szkoły w licznych aktywnościach – zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych” – powiedział Dyrektor.
W imieniu rodziców głos zabrała Przewodnicząca Rady Rodziców Ewa Ptak, która podkreśliła rolę nauczycieli w wychowaniu młodego pokolenia.
„Dziękuję dyrekcji szkoły za sprawną organizację pracy placówki, za tworzenie przyjaznej atmosfery i dbanie o rozwój każdego ucznia. Szczególne podziękowanie należą się nauczycielom i wychowawcom. Za ich oddanie, pasje i umiejętność przekazywania wiedzy w sposób interesujący i motywujący. Dziękuję wszystkim pracownikom szkoły, którzy na co dzień dbają, aby nauka przebiegała w dogodnych warunkach” - mówiła Przewodnicząca.
W I Liceum Ogólnokształcącym w Kolnie obecny był Wicestarosta Kolneński Karol Pieloszczyk, który podkreślił znaczenie całorocznej pracy uczniów.
„Chcę Wam serdecznie pogratulować wytrwałości i zaangażowania przez cały rok szkolny. Zdobyliście nie tylko wiedzę, ale także nowe doświadczenia, które będą Wam towarzyszyć przez wiele lat. Niech ten letni czas doda Wam energii i determinacji do spełniania marzeń i realizacji celów” – życzył uczniom Wicestarosta.
Po części oficjalnej uczniowie otrzymali świadectwa, nagrody oraz podziękowania i rozpoczęli upragnione wakacje.
Uroczystości były nie tylko podsumowaniem roku szkolnego, ale również początkiem długo wyczekiwanych wakacji.
Powrót do szkół - 1 września.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Radny podsumowuje Raport o stanie Powiatu Kolneńskiego
Pan radny Wiszowaty ma rację
Jednak
16:35, 2026-06-26
Radny podsumowuje Raport o stanie Powiatu Kolneńskiego
Czy sukcesem jest też zamkniecie bursy, oddziału położniczego oraz prze 2 miesiące oddziału chirurgii i poradni chirurgicznej? Dlaczego o tym nie mówisz przecież to ty i starosta tego dokonaliście. Jeżeli to jest twój sukces to gratuluje.
Tomek
14:56, 2026-06-26
Radny podsumowuje Raport o stanie Powiatu Kolneńskiego
wzieli kredyt na szpital i nie mają zadłużenia ahahhahhah normalnie cuda ludzie cuda!
ahhahahaha
14:48, 2026-06-26
Stanowisko Sejmiku w sprawie relacji z UE
I bez safe wszystko jest zadłużone.
Ja
14:11, 2026-06-26