Wiadomości z regionu

Zamknij

Dodaj komentarz

Radny podsumowuje Raport o stanie Powiatu Kolneńskiego za 2025 rok

Zebrał Kolniak24 10:09, 26.06.2026 Aktualizacja: 10:21, 26.06.2026
Skomentuj Tomasz Chojnowski skupia się na sukcesach władz powiatowych Na zdjęciu Tomasz chojnowski

Podczas debaty nad Raportem o stanie Powiatu Kolneńskiego za 2025 rok głos zabrał Tomasz Chojnowski. Radny pozytywnie ocenił działalność władz samorządowych. 

Członek zarządu powiatu kolneńskiego analizując ostatnie dwa lata uważa, że sytuacja finansowa samorządu jest bardzo dobra, a nawet lepsza.

- Wzrosły dochody i nie mamy zadłużenia, co świadczy o takiej stabilnej sytuacji finansowej i dobrze wróży na przyszłość – mówi Tomasz Chojnowski. - Jest nadwyżka budżetowa, na pewno będzie wykorzystana może w późniejszych czasach, zależy jak to będzie się rozwijało, jeśli chodzi o możliwość finansowania z zewnątrz.

::addons{"type":"youtube","url":"https://www.youtube.com/watch?v=S8esXWgO_rY"}

Radny dostrzega, że wartość inwestycji drogowych się zmniejszyła.

- Ten rok (red. 2025) to był czas, gdzie przygotowaliśmy się do projektów, a finansowanie jest w tym roku – kontynuuje Chojnowski. – W przyszłym raporcie będą te środki ujęte. Może być takie złudne wrażenie, że nie było inwestycji, ale ta wartość jest finansowana w tym roku budżetowym, więc to też za rok będzie można o tym wspomnieć.

Według radnego niezwykle ważne jest, że rada powiatu kładzie duży nacisk na rozwój szpitala.

- Ponad 4 miliony złotych, co widzimy z raportu, więc to jest duża kwota w porównaniu do poprzedniego, gdzie było niecałe 800 tys., więc to też jest na plus - analizuje radny.

Chojnowski wspomina o problemach niezależnych od dyrekcji placówki, czyli niedostatecznego regulowania płatności przez NFZ.

- Problemów jakie mają inne szpitale na pewno u nas nie ma, więc to też jest bardzo duży plus – podkreśla.

Radny wspomniał także o budowie hali sportowej przy ZST, nakładach na bezpieczeństwo i cyberbezpieczeństwo.

Chojnowski uznał, że nie dostrzega w raporcie nic złego, ale dodał, że jest członkiem zarządu i skupia się raczej na sukcesach.

Na koniec podziękował pracownikom starostwa.

::news{"type":"see-also","item":"55073"}

(Zebrał Kolniak24)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%