Widząc taką sytuację reagujmy i natychmiast zadzwońmy na numer alarmowy 112 (Fot. KPP Kolno)
Przed nami upalne dni. Pamiętajmy, że wysokie temperatury w połączeniu z brakiem wyobraźni i zdrowego rozsądku mogą być śmiertelnie niebezpieczne - czytamy w komunikacie kolneńskiej Policji.
Dzieci nie powinno się zostawiać samych w samochodzie niezależnie od pory roku, ale zwłaszcza w gorące dni. Takie zachowanie jest skrajnie nieodpowiedzialne!
- Nie pomoże także zaparkowanie auta w cieniu. Temperatura w samochodzie wzrasta bardzo szybko i może dojść do nieszczęścia. Zawsze zabierzmy dziecko ze sobą, gdy idziemy do sklepu czy na pocztę - tłumaczy oficer prasowy kolneńskiej policji.
Rzecznik dodaje, że podczas robienia zakupów tracimy poczucie upływającego czasu i może się nagle okazać, że podczas tej „krótkiej” chwili wydarzy się tragedia.
Dlatego policjanci radzą rodzicom czy też opiekunom zwierząt, aby pomyśleli wcześniej o konsekwencjach takiego zachowania.
- Do osób postronnych apelujemy o czujność! Jako świadkowie reagujmy na roztargnienie lub bezmyślność innych. W sytuacji gdy istnieje zagrożenie zdrowia, życia ludzkiego, gdy ustalenie kierującego pojazdem jest trudne lub niemożliwe – mamy prawo użyć wszelkich środków - podsumowuje oficer prasowy miejscowej komendy.
O zauważonej sytuacji należy również jak najszybciej poinformować służby dzwoniąc pod numer alarmowy 112.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Imieniny Jana z Kolna (plakat)
festyn godny Kolna🤣🤣🤣🤣
hihihi
09:50, 2026-06-26
Stanowisko Sejmiku w sprawie relacji z UE
ten podstępny program safe to wysoko oprocentowana POŻYCZKA, kolejne pokolenia będą to spłacać i my też, nikt za darmo nic nie daje.
naga prawda
09:48, 2026-06-26
Wojciech Sienicki pokieruje spółką PKS Nova
fajnie wyglądają w tych swoich garniturkach jak takie nadęte bufony🤣🤣🤣
bufonista
09:45, 2026-06-26
Jakie decyzje podjęli radni z Kolna?
Obradują uchwalają siedzą za to biorą pieniądze ale dla siebie my mamy podwyzki żeby oni mieli kase
Naszka
07:20, 2026-06-26