W trakcie XLIV sesji Rady Miejskiej w Stawiskach Agnieszka Rutkowska otrzymała jednogłośne wotum zaufania. Rada Miejska jednogłośnie udzieliła też burmistrz Stawisk absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu.
– To nie jest sukces jednej osoby, razem na pewno możemy więcej i razem będziemy działać – podkreślała Agnieszka Rutkowska dziękując wszystkim tym, którzy przyczynili się do inwestycji i projektów zrealizowanych w 2021 roku.
Zanim doszło do głosowań nad projektami uchwał Agnieszka Rutkowska przedstawiła zgromadzonym na sesji prezentację multimedialną streszczająca ponad 80-stronicowy Raport o Stanie Gminy Stawiski za 2021 rok.
- W 2021 roku pozyskaliśmy rekordową sumę ponad 10 mln zł, dotacji z Polskiego Ładu na drogi gminne, a drugie 10 mln zł pozyskał powiat na drogę Stawiski – Jedwabne, czyli tak naprawdę też na teren naszej gminy – mówiła burmistrz Stawisk. – W 2021 roku pozyskaliśmy w sumie 23 mln zł dodatkowych środków, a łączna wartość wykonywanych inwestycji wyniosła ponad 13 mln zł.
Na kilkunastu slajdach pokazane zostały najważniejsze inwestycje drogowe, budowa hali z łącznikiem przy szkole w Stawiskach, czy kilka z wielu projektów tzw. miękkich. oraz przyjaciele Gminy Stawiski, którzy wspierają władze miasta i gminy w jej rozwoju.
W tym gronie znalazł się m.in. poseł Kazimierz Gwiazdowski, który w podziękowaniu za wsparcie otrzymał kwiaty. Bukiety z rąk burmistrz Stawisk odebrali też Radni Powiatu Kolneńskiego: Remigiusz Bikowski i Tomasz Chojnowski. Agnieszka Rutkowska dziękowała również współpracownikom, dyrektorom i pracownikom jednostek organizacyjnych, radnym i sołtysom.
Z racji uzyskanego wotum zaufania i absolutorium Agnieszka Rutkowska wraz ze swoim zastępca Iwoną Niedźwiedzką oraz Skarbnik Gminy Iwoną Ofman przyjęła liczne podziękowania, gratulacje i bukiety kwiatów.
– Chcielibyśmy serdecznie podziękować i pogratulować całego tego roku 2021, który w raporcie pięknie pani burmistrz przedstawiła i pochwaliła się tym co udało się zrobić – mówił Kamil Zajączkowski Przewodniczący Rady Miejskiej w Stawiskach.
Tak16:20, 29.06.2022
ale tylko za poprzedników
A jednak18:40, 29.06.2022
Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Tik tłok18:42, 30.06.2022
Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Mgeta23:28, 29.06.2022
Zdjęcie z Gwiazdowskim. Hmmm...wątpliwa przyjemność. Wstyd pozostanie na całe życie, ale jakie wyjście skoro pisiory tam rzucą ochłap finansowy gdzie są całowani po rękach.
Max06:39, 30.06.2022
Ty sobie lepiej zrób z posłem Franciszkiem Sterczewskim.
Anty czerwony 00:04, 30.06.2022
Lepsze z Gwiazdowskim niż z jakimś POlszewikiem lub PSLowczykiem
Mgeta12:58, 01.07.2022
Anty czerwony - podpowiem gdzie najwięcej komuchów - w PiS
Pozostałe komentarze
Alfa15:07, 29.06.2022
A czy były jakieś niepowodzenia?
złota rybka19:17, 29.06.2022
Pieniądze to nie wszystko.
Nel22:22, 29.06.2022
Kwiaciarnie zarobiły.
Jurand09:47, 01.07.2022
Powiem tak! Do czego przyczynił się Pan kierownik na B.. , że kwiaty dostał? Nie pamiętam, żeby publicznie wypowiadał się na dany temat. Tutaj najważniejsza jest kasa! Ludzie nie dajcie się omamić przy wyborach i pogońcie tego....
Alfa 08:31, 04.07.2022
Pytanie do administratora: Dlaczego usuwa komentarze? Kwestia "zgłoszenia nadużycia" zakrawa na ograniczenie swobód obywatelskich do wolności wypowiedzi, i wyrażania opinii.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Wiszowaty: taka nadwyżka budżetowa to anomalia
To tak spać z kobieto /źono i nie widzieć kochanka po środku. Taki afera ala mały trzaskoski. Poki daje prace swoim jest ok.
Majk
18:51, 2026-06-25
Jakie decyzje podjęli radni z Kolna?
Po co oni sobie przyznają te śmieszne absulatoria? Żeby sami siebie utwierdzali w swoim reżimie? Przecież nikt im tego koryta do następnych wyborów nie odbierze. Serio nie mają ważniejszych spraw? Za parę dni Kolno wraca do średniowiecza bo znowu ciepłej wody w 2026roku nie będzie, tak drodzy państwo nie w 1845 tylko w 2026! Przegłosowali sprawozdanie finansowe za 2025, a co mieli innego zrobić, ile wydali tyle wydali ile ściągnęli tyle ściągnęli nad czym tu głosować? I jeszcze ten bezczelny radny który radnym być nie powinien i pobiera diety złożył skargę🤣🤣🤣🤣🤣 Ta rada to przykry żart.
Obskarżyciel
18:15, 2026-06-25
Radny komentuje Raport o stanie Powiatu Kolneńskiego
To ten co mu wszystko można?
Zabiele
16:36, 2026-06-25
Wiszowaty: taka nadwyżka budżetowa to anomalia
Wybory idą trzeba teraz wciskać ludziom banialuki o nadwyżkach🤣🤣🤣🤣 a dwa miechy temu brali kredyt 5 baniek na 300tysi odsetek na upadający szpital żle zarządzany, w tym parabanku musieli mieć niezły ubaw że takich frajerów udało się w ten kredyt wkopać. Przecież to nie ich, nie oni go będą spłacać. Powiat znów jest bogaty i zarządzany wzorowo! Oddział chirurgiczny obsługuje 1 prawie emerytowany chirurg gdzie wcześniej dwóch w sile wieku nie dawało rady🤣🤣🤣🤣 Normalnie cuda! I na koniec tradycyjnie: starosta do odwołania!
Kredytobiory
14:42, 2026-06-25