Jak poinformował Frątczak w całym ubiegłym tygodniu Państwowa Straż Pożarna wyjeżdżała do różnych zdarzeń ponad 6 tys. razy, z czego prawie 1,6 tys. stanowiły pożary, w których 16 osób zginęło, a 67 zostało rannych.
Najtragiczniejszy pod względem liczby pożarów i ofiar był ostatni weekend. Wybuchło wtedy 555 pożarów, w których zginęło 11 osób, a 16 zostało rannych. W sobotę doszło do 318 pożarów, w których zginęło 7 osób, a 9 odniosło obrażenia. Z kolei w niedzielę było 237 pożarów, w których 4 osoby zginęły, a 7 zostało rannych.
Pożary z ofiarami śmiertelnymi zdarzyły się w województwach: mazowieckim, warmińsko-mazurskim, zachodniopomorskim, opolskim, łódzkim, wielkopolskim, dolnośląskim i podlaskim. W większości paliły się domy i mieszkania, jeden pożar wybuchł w przyczepie kempingowej.
Strażacy zauważają, że pod względem liczby ofiar miniony weekend był najtragiczniejszym w ostatnich kilku miesiącach. Liczbę pożarów łączą z nagłym ochłodzeniem.
Z danych KG PSP wynika, że od 1 października do 24 listopada włącznie strażacy wyjeżdżali 700 razy do wezwań związanych z tlenkiem węgla. Odnotowano 289 osób poszkodowanych w wyniku zatrucia czadem - 8 osób zmarło, z czego 4 w ubiegłym tygodniu.(PAP)
autor: Marcin Chomiuk
mchom/ wus/
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Uchwała została przyjęta 11 głosami
Marcinowie to fajne chłopaki zawsze dają Sobie radę.
KUNTA KINTE
13:28, 2026-06-28
Zarząd Województwa Podlaskiego z absolutorium
Szable PIS białej gorączki dostają tak ich ciągnie do koryta.Miliony zarabiali po 5 mieszkań. Dajta i innym pożyć. Gruby jak lew na FB walczy.Pora wziąć się za pracę i zobaczyć ile kosztuje chleb.Już się dorobileś aż w gazetach pisali o milionerze.
Jan
13:27, 2026-06-28
Włodarz tłumaczy, że dokonano także wyceny gruntów
Wszystko pomijając to bardzo dziwię się radnym że nawet jedna osoba nie ujmuję za tymi ludźmi.Nic do tej pory miasto nie zrobiło dla nich jak oddali te bloki w latach bodajże 80 to i tak jest . Właśnie dlaczego nie podciągnęli miejskiego ogrzewania jak robili obwodnicę.
Bożena
08:47, 2026-06-28
Czy propozycja burmistrza jest jedynym rozwiązaniem?
Mam wrażenie że nic tu nie można zrobić Ogrzewanie zrobi ...skończy się dzierżawa ogródki będą w takiej cenie że nikt ich nie kupi .... Wszystko już dawno dobrze zaplanowane .... A ludzie co tam mieszkają ??? ŻYCIE K***A ZYCIE .... przykro ok przykro 😔
Jagoda
08:38, 2026-06-28