Wójt Gminy Turośl na prośbę Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego zwraca się do mieszkańców gminy Turośl o zebranie informacji statystycznej umożliwiającej podjęcie decyzji o opłacalności budowy telekomunikacyjnych sieci dostępowych.
- Na terenie gminy Turośl województwo podlaskie posiada trzy węzły dostępowe w miejscowościach Krusza Ksebki oraz Łacha. Po zbudowaniu sieci dostępowych do poszczególnych gospodarstw domowych mieszkańcy gminy mogliby uzyskać nowoczesne usługi szerokopasmowe porównywalne do usług w dużych miastach za porównywalną opłatę miesięczną - czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie UG Turośl.
Przewidywany koszt usługi w chwili obecnej wynosi: -55 zł za internet o przepustowości 100Mb; -80 zł za internet o przepustowości 100Mb oraz telewizję kablową (130 kanałów); -90 zł za powyższe usługi razem z telefonem stacjonarnym.
- Bardzo ważne dla gminy i potencjalnych operatorów jest posiadanie informacji o tym ile gospodarstw domowych w danej miejscowości byłoby zainteresowanych otrzymaniem takich usług. W tym celu proszę o zgłoszenie informacji do Urzędu Gminy Turośl pod numerem tel. 86-278-67-65 w terminie do 31 sierpnia 2021 r. czy jesteście Państwo zainteresowani powyższymi usługami - podsumowują władze samorządowe.
człowiek16:36, 29.07.2021
Na terenie naszej miejscowości taka budka znajduje się około 15 lat i nic z tym WóJT nic nie robił. Dopytywaliśmy się o inetrent i o tę budkę blaszaną, ale on *%#)!& tylko się uśmiechał i machał ręką jakoby to głupota
Człowiek 16:38, 29.07.2021
Dlaczego redaktorze na tym portalu nie można określić , że ktoś G.Ł.U.I.O się uśmiecha.
Przecież to określenie subiektywne, a nie obraźliwe.
Ja18:01, 29.07.2021
Mam pytanie:
Dlaczego sołtysi i radni na ten temat siedzą cicho? ( przecież ostatnio były kartki informacyjne, np. Odnośnie akcyzy oleju napędowego)
Może dlatego, że oni z wójtem Turośli
na czele myślą, że jeśli ludzuenie będą mieli dostępu do internetu to są Ogłu.pieni!
Otóż rozczaruję was, NIE!!!!! Ludzie z gminy Turośl JEDNAK umieją myśleć!!!!!!!
Mieszkanka12:34, 03.08.2021
Niestety Sołtysi w tej gminie nawet nie przekazują wszystkich informacji dla mieszkańców, tylko jak kogoś spotka, to czasami powie coś tam... Sporo informacji jednak nie jest przekazywanych. Może niech każdy podpisze ze dostał informacje albo niech są czepiane na tablicy ogłoszeń w danej wsi. A wójt gminy Turośl dba tylko o swoich wyborców niestety, pozostałe miejscowości nie mają dostępu do kanalizacji, wodociągów a na wywóz ścieków czekać trzeba dluuuuuuuugo
Prawda 15:29, 03.08.2021
Czysta prawda, bolesna ale PRAWDA
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Nowa miejska instytucja dla najmłodszych
Ponoć zapisano tyko 16 dzieciaków i dlatego ponawia się zapisy. Ile miejsc jest w tym żłobku ? Z jakich środków Burmistrz będzie finansował ten żłobek? Do tej pory wszystkie maluchy mieściły się w żłobku prywatnym za podobne opłaty.
maluch
19:34, 2026-06-25
Wiszowaty: taka nadwyżka budżetowa to anomalia
To tak spać z kobieto /źono i nie widzieć kochanka po środku. Taki afera ala mały trzaskoski. Poki daje prace swoim jest ok.
Majk
18:51, 2026-06-25
Jakie decyzje podjęli radni z Kolna?
Po co oni sobie przyznają te śmieszne absulatoria? Żeby sami siebie utwierdzali w swoim reżimie? Przecież nikt im tego koryta do następnych wyborów nie odbierze. Serio nie mają ważniejszych spraw? Za parę dni Kolno wraca do średniowiecza bo znowu ciepłej wody w 2026roku nie będzie, tak drodzy państwo nie w 1845 tylko w 2026! Przegłosowali sprawozdanie finansowe za 2025, a co mieli innego zrobić, ile wydali tyle wydali ile ściągnęli tyle ściągnęli nad czym tu głosować? I jeszcze ten bezczelny radny który radnym być nie powinien i pobiera diety złożył skargę🤣🤣🤣🤣🤣 Ta rada to przykry żart.
Obskarżyciel
18:15, 2026-06-25
Radny komentuje Raport o stanie Powiatu Kolneńskiego
To ten co mu wszystko można?
Zabiele
16:36, 2026-06-25