Wiadomości z regionu

Zamknij
Tym razem projekty związane z rozwojem odnawialnych źródeł energii zrealizują cztery gminy: Radziłów, Kolno, Miastkowo i Rajgród. Umowy z przedstawicielami tych samorządów podpisali we wtorek, 23 czerwca, wicemarszałek Wiesława Burnos i członek zarządu Jacek Piorunek.
Szczególne podziękowania skierowano do jednostek OSP oraz wszystkich służb i instytucji zaangażowanych w działania związane z zapewnieniem mieszkańcom dostępu do bezpiecznej wody.
Młodzi mieszkańcy gminy zostali laureatami konkursu w kategorii klas I–III, zajmując pierwsze i drugie miejsce w rywalizacji z uczestnikami z całej Polski. Osiągnięcie to potwierdza ich wiedzę na temat odnawialnych źródeł energii oraz zaangażowanie w działania związane z ekologią i ochroną środowiska.
Wsparcie trafi do 66 gmin z województwa podlaskiego. Środki zostaną przeznaczone na projekty związane z integracją społeczności wiejskiej, tworzeniem nowych koncepcji innowacyjnej wsi oraz aktywizacją mieszkańców. W czwartek, 18 czerwca, odbyło się uroczyste podpisanie umów z beneficjentami.
Mieszkańcy gminy Grabowo 21 czerwca 2026 r. uczestniczyli w integracyjnej wycieczce na Mazury zorganizowanej w ramach projektu „Aktywny Senior”- integracyjna wycieczka na Mazury”.
W związku z zaistniałą sytuacją informujemy, że woda przeznaczona do spożycia będzie dostępna jutro, 23 czerwca, w godzinach 13:00-15:00 w następujących punktach: OSP Lachowo, OSP Zaskrodzie, OSP Wykowo, OSP Kumelsk - czytamy w komunikacie władz Gminy Kolno.
Wójt Gminy Kolno informuje, że zgodnie z decyzją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kolnie, po przeprowadzonych badaniach laboratoryjnych próbki wody stwierdzono brak przydatności wody do spożycia z uwagi na przekroczenie parametrów mikrobiologicznych tj. Clostridium perfringens.
Sekretarz Powiatu Agnieszka Chrzanowska zaprezentowała „Raport o stanie Powiatu Kolneńskiego w 2025 roku” - podsumowujący działalność samorządu oraz realizację kluczowych zadań publicznych w minionym roku.
Starosta poinformował o zmianie zarządcy dróg wojewódzkich w Kolnie. Od teraz administrowaniem ulicami zajmować się będzie Powiatowy Zarząd Dróg w Kolnie.
Tadeusz Klama podczas ostatniej sesji (16.06) przedstawił sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu w okresie międzysesyjnym.
Obecnie wykonawca wykonuje prace ziemne i przygotowawcze do zasadniczych robót. Ter­min wykonania zadania został określony na 30 października 2026 r.
Blisko 34 mln zł na inwestycje w edukację, usługi społeczne, efektywność energetyczną oraz bezpieczeństwo mieszkańców regionu – to najważniejsze decyzje podjęte przez Zarząd Województwa Podlaskiego podczas wtorkowego posiedzenia, 16 czerwca. Wsparcie trafi m.in. do samorządów, organizacji pozarządowych oraz podmiotów realizujących projekty społeczne i edukacyjne.
Obrady rozpoczął Starosta Tadeusz Klama, przedstawiając sprawozdanie z działalności Zarządu Powiatu w okresie międzysesyjnym.
Podczas XXV sesji Rady Powiatu Kolneńskiego (16.06) punktem głównym było udzielenie absolutorium zarządowi powiatu. Zgodnie oczekiwaniami zostało ono udzielone, ale nie było to głosowanie jednomyślne. Wyłamał się jeden radny.
Jak podkreślił premier Donald Tusk, powrót kolei do Łomży jest jednym z najważniejszych wydarzeń komunikacyjnych ostatnich lat.

OSTATNIE KOMENTARZE