Pożar naraża każdą konstrukcję na obniżenie?parametrów, w tym nośności. Stal obniża swoją plastyczność, co jest powodem prowadzącym do powstawania sytuacji niebezpiecznych. Szczególnie szybko trzeba reagować, gdy zagrożone jest życie ludzkie a także, gdy spaleniu mogą ulec cenne urządzenia. Kluczem do pełnej ochrony budynku jest spowodowanie, aby był?poszczególne jego elementy były odporne na ogień.
Rodzaje zabezpieczeń
Wyróżnia się trzy technologie ochrony przeciwpożarowej:
Farby pęczniejące – elementy
System farb pęczniejących składa się z trzech elementów. Farba podkładowa zabezpiecza element przed czynnikami środowiskowymi. Drugą powłoką stanowi farba ogniochronna. Musi ona posiadać odpowiednią grubość, która zapewnia izolację ogniową. Farba nawierzchniowa pełni funkcję ochronną przed czynnikami zewnętrznymi oraz zapewnia estetyczne wykonanie. Więcej na temat obudów konstrukcji stalowych przeczytasz na blogu Siniat: https://www.siniat.pl/pl-pl/blog/strefa-eksperta/obudowa-konstrukcji-stalowych-system-nida-stal.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Starosta: Macie asa w rękawie – zawód
Znam może 4-5 nauczycieli z gimby kolneńskiej, którzy potrafili i nauczyć i zaciekawić. Czuć od nich było pasję, że to lubią i że im się chce. Potem w liceum to była sztuka ściągania i udawania, że się uczy. Matura dla cieminaków i żeby jej nie zdać trzeba się mocno postarać. Pozdro dla absolwentów gimbazy kolneńskiej
Fimbud
12:36, 2026-06-27
Starosta: Macie asa w rękawie – zawód
Kiedyś to z tej szkoły wychodzili fachowcy .A mój syn jak się uczył w tej szkole mechanika samochodowego to musiał sobie załatwić praktyki w zakładzie samochodowym i najczęściej to malowali płoty i sprzątali warsztat.Po ukończeniu szkoły wyjechał do Niemiec i nie pracuję w zawodzie mechanika tylko budowlańca.
Halina
12:10, 2026-06-27
Mieszkanka Kolna o przystanku widmo
Jest pytanie jest odpowiedź .A na przystanku syf .Ale co tam najważniejsze że w całym mieście PZD posadził hortensje co zarośnięte w pień i usychają.U nas plac defilad piękny a co tam peryferie.
Ja
12:04, 2026-06-27
Mieszkanka Kolna o przystanku widmo
Autobusy widmo tez są. Milaly być nowe połączenia Turośł -Kolno. Pisaliście w grudniu w kolniaku że wójt z Turośli pozyskał dofinansowanie na ten rok do nowych połączeń na tej trasie.... teraz cisza. Mamy jiz polowe roku a tu zadnych zmian. Teraz wakacje i zero autobusów w soboty i niedziele też nie ma. Czy Kolniak może to zbadać? Czy może przycisnąć wójta bo nic nie robi?
Danuta
12:02, 2026-06-27