Inwestycja jest realizowana dzięki dotacji Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Aktywny Maluch (fot. Paweł Wądołowski, Radio Białystok)
Dzisiaj odbyła się (22.10) uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę żłobka w Turośli - realizowanego w ramach programu „Aktywny Maluch".
W wydarzeniu wzięła udział Wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Samorządy nie byłyby w stanie z własnych budżetów wygospodarować tak dużych środków, na takie inwestycje. Dzięki takim programom jak Aktywny Maluch, te inwestycje mogą być realizowane - mówiła wiceminister Aleksandra Gajewska.
Na zdjęciu wicewojewoda podlaski Paweł Krutul, ministra Aleksandra Gajewska i wójt Piotr Niedbała (Fot. P. Wądołowski/Radio Białystok)
Z kolei posłanka Alicja Łepkowska-Gołaś zaznaczyła, że pieniądze wydane na budowę żłobków to nie są wydatki. To są inwestycje.
- Żłobek jest na 35 dzieci, będzie też z pełnym wyposażeniem i opieką. Będzie otwarty w takich godzinach, żeby rodzice mogli dziecko przywieźć, pojechać do pracy i wracając odebrać - poinformował wójt Piotr Niedbała.
Budowa obiektu będzie kosztować 2,5 mln zł. Żłobek ma być gotowy do kwietnia przyszłego roku
Fot. P. Wądołowski
Czytaj więcej: radio.bialystok.pl/wiadomosci
::news{"type":"see-also","item":"47679"}
Co sie stało?20:37, 22.10.2025
Nie widzę posłow z PiS-u.
Ot22:11, 22.10.2025
Bo Niebdaluch to przecież obrotowiec jest.
.07:37, 23.10.2025
Czemu portal milczy na temat wypadku w Lachowie?Podobno radny gminny jadąć pod wpływem alkoholu wjechał na chodnik i potrącił dziecko.
mik10:44, 23.10.2025
a worek ziemniaków jako prezent przywiozła?
mik10:56, 23.10.2025
muszę pokajać się. to nie ta Gajewska od worka ziemniaków. Gajewska od worka ziemniaków to Kinga. Aleksandra jest od dyplomu MBA na Collegium Humanum...
Ja12:29, 25.10.2025
Chyba tumanum
Chyży 20:32, 03.11.2025
To jeden wuj czy od ziemniaków czy nie
Pilot19:47, 23.10.2025
A przyjaciółki Krynickiej nie zaprosił. Oj nieładnie. Chyba pamięć zawodzi. Dla kogo teraz kupczy głosami na wybory?
Wyborca12:28, 25.10.2025
Z niego PiS jak ze mnie papież
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
OSM Piątnica nagrodziła najlepszych dostawców mleka
Rolniku płaczą, że nie mają a nagle ha, fendty, beemki, Mercedesy, John Deere its, wczasy w Egipcie, bo mają pracowników, sami nie doją bo nawet pewnie nie umieją. Ciągniki z gps-em wygoda . Popyliniarze czują się mocarstwem na Podlasiu, a tak naprawdę nawet pieniędzy nie mają żyją z banku z miesiąca na miesiąc cwaniaczki, heh
Pol
11:51, 2026-06-22
Zaprezentowała raport...
Napiepszanie
Szok
07:31, 2026-06-22
Zaprezentowała raport...
Wiem że chcesz pracować a w Kolnie nie ma pracy , ale nadesłanie kosiarka od 7.30 to ostra przesada.
Szok
07:31, 2026-06-22
Zaprezentowała raport...
Jo spłaca , mają ciebie gdzieś.
Ja
07:30, 2026-06-22