Miasto Kolno otrzymało dofinansowanie na realizację projektu „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów na terenie miasta Kolno”. Dzięki środkom z Funduszy Europejskich dla Podlaskiego mają powstać nowe, przyjazne mieszkańcom miejsca do odpoczynku, integracji i aktywnego spędzania czasu.
Kolno otrzymało dofinansowanie w kwocie ok. 2 mln zł na realizację projektu.
- Pozyskane środki pozwolą na uporządkowanie i ożywienie wybranych przestrzeni publicznych, tak aby stały się one bardziej funkcjonalne, estetyczne i dostępne dla mieszkańców. Projekt zakłada tworzenie miejsc sprzyjających odpoczynkowi, integracji, aktywności na świeżym powietrzu oraz budowaniu więzi społecznych - czytamy w komunikacje zamieszczonym na stronie internetowej UM Kolno.
Według władz, potrzeba realizacji przedsięwzięć zaplanowanych w ramach projektu wynika między innymi z braku miejsc z dostosowaną infrastrukturą dla dzieci, młodzieży i osób starszych, gdzie mogą odbywać się zabawy, spotkania, wydarzenia sąsiedzkie oraz aktywne spędzanie czasu. Ważnym elementem projektu jest również poprawa jakości zieleni miejskiej i wykorzystanie rozwiązań przyjaznych środowisku.
Rewitalizacją w ramach tego projektu objęte są 3 obszary zakładające:
Zagospodarowanie terenu przy ul. Wojska Polskiego (teren przed Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza)
Projekt obejmuje budowę elementów małej architektury, ciągi nawierzchni przepuszczalnych oraz wykonanie nowych nasadzeń zieleni, budowę trejażu, pergoli, montaż ławek i koszy na śmieci.
- Przewidziano poprawę funkcjonalności i estetyki przestrzeni publicznej poprzez działania przyjazne środowisku. Teren będzie pełnił funkcję umożliwiającą odpoczynek wszystkim mieszkańcom - informują władze Kolna.
Zagospodarowanie terenu przy Szkole Podstawowej nr 2 (ul. Marii Konopnickiej)
W ramach projektu przewidziano m.in. wykonanie altany, sceny z widownią, miejsca na ognisko, pochylni, pergoli, rozległych nasadzeń zieleni (krzewy, pnącza, trawy), (lampy solarne), ogrodzenie.
- Realizacja zadania przyczyni się do zwiększenia retencji wodnej, poprawy estetyki oraz funkcjonalności terenu. Zagospodarowany wydzielony, bezpieczny teren zielony pozwoli na zorganizowanie imprez integracyjnych na świeżym powietrzu - czytamy w kominikacie.
Zagospodarowanie terenu przy kościele św. Anny
Przedsięwzięcie polega na stworzeniu terenu rekreacyjno- integracyjnego. W ramach realizacji planowane jest m.in.: wybudowanie placu zabaw dla dzieci, (tyrolka, zestawy integracyjne), instalacja trejaży, wiaty rekreacyjnej, stołów piknikowych oraz wykonanie ciągów pieszo-rowerowych z nawierzchni przepuszczalnych.
Przewidziano również montaż oświetlenia LED, urządzeń fotowoltaicznych oraz systemu monitoringu.
Zagospodarowanie terenu przy kościele pozwoli organizować spotkania i imprezy. Plac ten to doskonały sposób na budowanie więzi sąsiedzkich, organizowanie koncertów muzyki, jasełek, festynów rodzinnych, organizowanie cyklicznych spotkań. -
Tuu08:56, 20.06.2026
A na Konstytucji plac zabaw z lat 80 zarośnięty, ze z dzieckiem do piasku nie da sie przejść. Ale spokojnie, bedzie drugi"socjal" to dostaniecie plac zabaw zeby wam zamknąć buzię 🤣🤣🤣 brak słów!
Mgeta10:24, 20.06.2026
Dobrze rozumiem intencje? Najpierw betonujemy za gruba kasę z ewentualną dotacją, a następnie pozyskujemy środki aby usunąć ten beton i posadzić kilka klonów na pniu, które nie nadają się do miejskich nasadzeń?
Ja11:11, 20.06.2026
Jak radny z pozycji Szymański chciał zrobić plac zabaw przy kościele św.Anny to nie było zgody władz a teraz inny powiew wiatru .
Jan15:40, 20.06.2026
Nie pchajcie się z dziećmi na jakieś place przy kościele, za duża pokusa...
Beata 12:11, 20.06.2026
Niech najpierw zrobią coś z tymi wronami na placu zabaw przy starym cmentarzu.Syf nie do opisania a nie tworzyć nowe bo co bo kasa dana. Strach iść z dziećmi. Szkło, gówna ławki obsrane. Chyba ktoś ma nad tym nadzór.
Teresa 12:16, 20.06.2026
A jak to możliwe że miasto zagospodarowuje teren parafi? Nie rozumiem tego.
Ja13:25, 20.06.2026
To przy kościele będą organizowane koncerty a nie na placu defilad?
Krupki13:51, 20.06.2026
Mariusz a co z obiecanym przed wyborami skwerem zabaw na krupki?
Floriana 14:20, 20.06.2026
No przecież czytasz już jest wszystko rozdane a ten radny to chyba nie spod szabli rządzących i tyle w temacie.Przespacerujesz się i dotrzesz na place zabaw a to że Wam w tamtym okręgu potrzebne to się nie liczy.
Ja14:37, 20.06.2026
Obiecywać to można ale jak się zmierzysz z rzeczywistością to nawet można mieć plac i nie zrobi ci placu zabaw .Tak było w przypadku radnego Szymańskiego najpierw tłumaczenie że nie ma placu jak placu użyczył KS.Stanislaw to odpowiedź włodarza Nie. I co zrobisz nic ? Tak samo w tym przypadku . Będzie plac przy placu a tam nie bo nie.
hahahh14:43, 20.06.2026
hoho grabieży nie będzie końca, zaraz postawią grające ławki, chodniki ekologiczne i śpiewające światła uliczne.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Zaprezentowała raport...
Napiepszanie
Szok
07:31, 2026-06-22
Zaprezentowała raport...
Wiem że chcesz pracować a w Kolnie nie ma pracy , ale nadesłanie kosiarka od 7.30 to ostra przesada.
Szok
07:31, 2026-06-22
Zaprezentowała raport...
Jo spłaca , mają ciebie gdzieś.
Ja
07:30, 2026-06-22
OSM Piątnica nagrodziła najlepszych dostawców mleka
Łączny majątek tu widocznych myślę, że sięga bez problemu 1mld zł
Jan
19:10, 2026-06-21