Wiadomości

Zamknij

Dodaj komentarz

Kolno pozyskało blisko 2 mln zł na rewitalizację przestrzeni publicznych

Zebrał Kolniak24/źródło: UM Kolno 08:14, 20.06.2026 Aktualizacja: 08:20, 20.06.2026
11 Kolno pozyskało blisko 2 mln zł na rewitalizację przestrzeni publicznych Na zdjęciu boisko w kolneńskiej Dwójce

Miasto Kolno otrzymało dofinansowanie na realizację projektu „Rewitalizacja zdegradowanych obszarów na terenie miasta Kolno”. Dzięki środkom z Funduszy Europejskich dla Podlaskiego mają powstać nowe, przyjazne mieszkańcom miejsca do odpoczynku, integracji i aktywnego spędzania czasu.

Kolno otrzymało dofinansowanie w kwocie ok. 2 mln zł na realizację projektu.

- Pozyskane środki pozwolą na uporządkowanie i ożywienie wybranych przestrzeni publicznych, tak aby stały się one bardziej funkcjonalne, estetyczne i dostępne dla mieszkańców. Projekt zakłada tworzenie miejsc sprzyjających odpoczynkowi, integracji, aktywności na świeżym powietrzu oraz budowaniu więzi społecznych - czytamy w komunikacje zamieszczonym na stronie internetowej UM Kolno.

Według władz, potrzeba realizacji przedsięwzięć zaplanowanych w ramach projektu wynika między innymi z braku miejsc z dostosowaną infrastrukturą dla dzieci, młodzieży i osób starszych, gdzie mogą odbywać się zabawy, spotkania, wydarzenia sąsiedzkie oraz aktywne spędzanie czasu. Ważnym elementem projektu jest również poprawa jakości zieleni miejskiej i wykorzystanie rozwiązań przyjaznych środowisku.

Rewitalizacją w ramach tego projektu objęte są 3 obszary zakładające:

Zagospodarowanie terenu przy ul. Wojska Polskiego (teren przed Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza)

Projekt obejmuje budowę elementów małej architektury, ciągi nawierzchni przepuszczalnych oraz wykonanie nowych nasadzeń zieleni, budowę trejażu, pergoli, montaż ławek i koszy na śmieci.

- Przewidziano poprawę funkcjonalności i estetyki przestrzeni publicznej poprzez działania przyjazne środowisku. Teren będzie pełnił funkcję umożliwiającą odpoczynek wszystkim mieszkańcom - informują władze Kolna.

Zagospodarowanie terenu przy Szkole Podstawowej nr 2 (ul. Marii Konopnickiej)

W ramach projektu przewidziano m.in. wykonanie altany, sceny z widownią, miejsca na ognisko, pochylni, pergoli, rozległych nasadzeń zieleni (krzewy, pnącza, trawy), (lampy solarne), ogrodzenie.

- Realizacja zadania przyczyni się do zwiększenia retencji wodnej, poprawy estetyki oraz funkcjonalności terenu. Zagospodarowany wydzielony, bezpieczny teren zielony pozwoli na zorganizowanie imprez integracyjnych na świeżym powietrzu - czytamy w kominikacie.

Zagospodarowanie terenu przy kościele św. Anny

Przedsięwzięcie polega na stworzeniu terenu rekreacyjno- integracyjnego. W ramach realizacji planowane jest m.in.: wybudowanie placu zabaw dla dzieci, (tyrolka, zestawy integracyjne), instalacja trejaży, wiaty rekreacyjnej, stołów piknikowych oraz wykonanie ciągów pieszo-rowerowych z nawierzchni przepuszczalnych.

Przewidziano również montaż oświetlenia LED, urządzeń fotowoltaicznych oraz systemu monitoringu.

Zagospodarowanie terenu przy kościele pozwoli organizować spotkania i imprezy. Plac ten to doskonały sposób na budowanie więzi sąsiedzkich, organizowanie koncertów muzyki, jasełek, festynów rodzinnych, organizowanie cyklicznych spotkań. -

(Zebrał Kolniak24/źródło: UM Kolno)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (11)

TuuTuu

7 0

A na Konstytucji plac zabaw z lat 80 zarośnięty, ze z dzieckiem do piasku nie da sie przejść. Ale spokojnie, bedzie drugi"socjal" to dostaniecie plac zabaw zeby wam zamknąć buzię 🤣🤣🤣 brak słów!

08:56, 20.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

MgetaMgeta

5 0

Dobrze rozumiem intencje? Najpierw betonujemy za gruba kasę z ewentualną dotacją, a następnie pozyskujemy środki aby usunąć ten beton i posadzić kilka klonów na pniu, które nie nadają się do miejskich nasadzeń?

10:24, 20.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaJa

7 0

Jak radny z pozycji Szymański chciał zrobić plac zabaw przy kościele św.Anny to nie było zgody władz a teraz inny powiew wiatru .

11:11, 20.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

JanJan

1 2

Nie pchajcie się z dziećmi na jakieś place przy kościele, za duża pokusa...

15:40, 20.06.2026

Beata Beata

7 0

Niech najpierw zrobią coś z tymi wronami na placu zabaw przy starym cmentarzu.Syf nie do opisania a nie tworzyć nowe bo co bo kasa dana. Strach iść z dziećmi. Szkło, gówna ławki obsrane. Chyba ktoś ma nad tym nadzór.

12:11, 20.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Teresa Teresa

6 0

A jak to możliwe że miasto zagospodarowuje teren parafi? Nie rozumiem tego.

12:16, 20.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

JaJa

3 0

To przy kościele będą organizowane koncerty a nie na placu defilad?

13:25, 20.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

KrupkiKrupki

4 1

Mariusz a co z obiecanym przed wyborami skwerem zabaw na krupki?

13:51, 20.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

Floriana Floriana

4 0

No przecież czytasz już jest wszystko rozdane a ten radny to chyba nie spod szabli rządzących i tyle w temacie.Przespacerujesz się i dotrzesz na place zabaw a to że Wam w tamtym okręgu potrzebne to się nie liczy.

14:20, 20.06.2026

JaJa

4 0

Obiecywać to można ale jak się zmierzysz z rzeczywistością to nawet można mieć plac i nie zrobi ci placu zabaw .Tak było w przypadku radnego Szymańskiego najpierw tłumaczenie że nie ma placu jak placu użyczył KS.Stanislaw to odpowiedź włodarza Nie. I co zrobisz nic ? Tak samo w tym przypadku . Będzie plac przy placu a tam nie bo nie.

14:37, 20.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

hahahhhahahh

8 0

hoho grabieży nie będzie końca, zaraz postawią grające ławki, chodniki ekologiczne i śpiewające światła uliczne.

14:43, 20.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%