W 26. edycji rankingu najważniejszy tytuł „Najlepszego Sportowca Roku 2022 Województwa Podlaskiego” przyznano Wojciechowi Nowickiemu. Podczas sobotniej (18.02) gali w Białymstoku z rąk marszałka Artura Kosickiego statuetkę w jego imieniu odebrała żona Anna. Marszałek ufundował też nagrodę specjalną drużynie futbolu amerykańskiego Lowlanders Białystok, którą wręczył członek zarządu województwa Marek Malinowski.
– Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratuluję i życzę wielu sukcesów w następnych latach! Cieszę się, że nasi reprezentanci należą już nie tylko do najlepszych w Polsce, ale sięgają również po medale w najważniejszych międzynarodowych zawodach, mistrzostwach Europy i świata tworząc absolutną europejską i światową czołówkę w różnych dyscyplinach. Jesteśmy z nich bardzo dumni – powiedział Marszałek Województwa Podlaskiego.
Podkreślił również, że obecny Zarząd Województwa Podlaskiego przykłada ogromną wagę do wspierania sportu i kultury fizycznej w naszym regionie. W całym okresie obecnej kadencji zarządu na ten cel zostało przeznaczonych z budżetu województwa 45 mln zł.
– Naszym, ważnym, autorskim pomysłem było powołanie „Team Podlaskie” skupiającego grupę najlepszych i najbardziej utalentowanych sportowców z województwa podlaskiego z wielu dyscyplin, w różnych kategoriach wiekowych. Jego funkcjonowanie przyniosło wspaniałe efekty. Dzięki temu nasi sportowcy, odnosząc znakomite sukcesy, z powodzeniem uczestniczą w budowaniu marki Podlaskie – zaznaczył Artur Kosicki.
Główny bohater sportowego wieczoru, Wojciech Nowicki, połączył się z uczestnikami gali za pośrednictwem krótkiego nagrania telewizyjnego, w którym podziękował on Kapitule Rankingu za docenienie jego sukcesów i przyznanie mu tytułu Najlepszego Sportowca 2022 roku w województwie podlaskim.
Natomiast zabierając głos w jego imieniu, Anna Nowicka powiedziała, że sportowe wyjazdy męża na zgrupowania i obozy zajmują dużo czasu, ale jest już do tego przyzwyczajona. Jednocześnie podziękowała marszałkowi województwa, Arturowi Kosickiemu za wsparcie sportowej kariery małżonka, w której ważną cechą jest stawianie sobie cały czas przez Wojciecha Nowickiego, nowych sportowych celów do zrealizowania.
- To go motywuje, żeby w każdym kolejnym sezonie wypaść jeszcze lepiej, żeby uzyskać jeszcze lepszy wynik – powiedziała Anna Nowicka.
Kolejne miejsca w Rankingu Podlaskiej Rady Olimpijskiej na najlepszych sportowców województwa podlaskiego w 2022 roku zajęli: 2. Natalia Maliszewska (short-track, ŁKS Juvenia Białystok), 3. Aleksander Kitewski (kajakarstwo, SKS Cresovia Białystok), 4. Sylwia Szczerbińska (kajakarstwo, SKS Cresovia Białystok), 5. Rafał Rosolski (kajakarstwo, UKS Dojlidy Białystok).
Natomiast tytułem „Nadziei Olimpijskiej” uhonorowano Michała Niewińskiego (short-track, ŁKS Juvenia Białystok), a „Trenerami Roku 2022” zostali: w sportach indywidualnych – Michał Mróz (kajakarstwo SKS Cresovia Białystok) i w grach zespołowych – Waldemar Grzegorzewski (badminton, UKS Hubal Białystok). Z kolei miano „Najlepszego Zawodnika 2022 roku w grach zespołowych” zdobył Michał Rogalski (badminton, UKS Hubal Białystok).
Kapituła Rankingu wyłoniła też „Najlepszego Sportowca Niepełnosprawnego Województwa Podlaskiego w 2022 roku”. Został nim Paweł Arciszewski (kolarstwo, Podlaskie Stowarzyszenie Sportowe Osób Niepełnosprawnych Start Białystok).
Wielu laureatów gali kierowało słowa podziękowania do Marszałka Województwa Podlaskiego za wsparcie ich sportowej pasji. Szczególnie miło zabrzmiały słowa wicemistrzyni świata w short-tracku Natalii Maliszewskiej, która podkreśliła, jak ważne znaczenie dla jej kariery ma przynależność do „Teamu Podlaskie”.
Do tej grupy sportowców należą również zawodnicy z niepełnosprawnościami.
– Chciałem podziękować tym, którzy wspierają, choć wcale nie muszą, a wspierają rzeczy, które warto robić – powiedział zabierający głos w ich imieniu Mariusz Rodzik, wiceprezes zarządu Podlaskiego Stowarzyszenia Sportowego Osób Niepełnosprawnych Start Białystok, dziękując Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Podlaskiego za współpracę.
Przyznana po raz pierwszy Nagroda Specjalna Marszałka Województwa Podlaskiego trafiła do drużyny futbolu amerykańskiego – Lowlanders Białystok. Przyznana została za zdobycie w sezonie 2022 roku Mistrzostwa Polski oraz brązowego medalu w Mistrzostwach Polski Juniorów (U19).
– Gratuluję drużynie wspaniałych sukcesów. Cieszę się, że wsparcie Zarządu Województwa Podlaskiego mogło przyczynić się do ich osiągnięcia. Wyniki drużyny Lowlanders bardzo popularyzują futbol amerykański w regionie, o czym świadczy coraz liczniejsze grono kibiców na ich meczach – powiedział Marek Malinowski, członek zarządu województwa,który wręczył statuetkę dla Piotra Morko,prezesa i Tomasza Zubryckiego,wiceprezesa zarządu klubu Lowlanders.
We wspieraniu podlaskich sportowców uczestniczy również wiele innych instytucji i podmiotów, także gospodarczych. Do wyróżniających się spośród nich należy firma „SaMASZ”. W trakcie sobotniej Gali została ona nagrodzona tytułem „Mecenasa Sportu Województwa Podlaskiego 2022”. Okolicznościową statuetkę prezesowi firmy, Antoniemu Stolarskiemu wręczył marszałek Artur Kosicki.
Ponadto „Mecenasem Sportu 2022 Miasta Białystok” została nagrodzona firma „AC”, zaś prestiżowy tytuł „Supermecenasa Sportu Miasta Białegostoku” otrzymał Remigiusz Rogowski, prezes zarządu „Rogowski Development”.
Jerzy Górko
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Imieniny Jana z Kolna (plakat)
festyn godny Kolna🤣🤣🤣🤣
hihihi
09:50, 2026-06-26
Stanowisko Sejmiku w sprawie relacji z UE
ten podstępny program safe to wysoko oprocentowana POŻYCZKA, kolejne pokolenia będą to spłacać i my też, nikt za darmo nic nie daje.
naga prawda
09:48, 2026-06-26
Wojciech Sienicki pokieruje spółką PKS Nova
fajnie wyglądają w tych swoich garniturkach jak takie nadęte bufony🤣🤣🤣
bufonista
09:45, 2026-06-26
Jakie decyzje podjęli radni z Kolna?
Obradują uchwalają siedzą za to biorą pieniądze ale dla siebie my mamy podwyzki żeby oni mieli kase
Naszka
07:20, 2026-06-26