Kolneńscy harcerze z Hufca ZHP im. Jana Bytnara „Rudego” przynieśli Betlejemskie Światło Pokoju do Starostwa Powiatowego w Kolnie.
To ogień, który przywędrował do nas z Betlejem, z groty Narodzenia Pańskiego, gdzie płonie wieczny ogień – powiedziała Komendantka Hufca ZHP Kolno, Harcmistrz Martyna Fankulewska.
- Jest przekazywany przez skautów przez całą Europę, przez cały Świat. Staramy się, żeby dotarł do jak największej liczby osób, aby zagościł na każdym wigilijnym stole, żeby właśnie taki symbol tego płomienia rozprzestrzeniał się i wypełniał nasze serca - mówiła Harcmistrz Martyna Fankulewska.
Płomień przekazany przez harcerzy przyjął Starosta Powiatu Kolneńskiego, Tadeusz Klama i Wicestarosta, Karol Pieloszczyk. Płomień został umieszczony w dostępnym miejscu, aby każdy mógł zanieść to światło do swojego domu.
- Światełko pokoju przynoszą nam harcerze, żeby w nasze serca i w nasze życie wnieść dużo ciepła i świątecznej radości. Życzę wszystkim, żeby to światło płonęło w naszych sercach jak najdłużej, w tym nowym, 2023 roku – powiedział Tadeusz Klama.
«Światło dla Ciebie» – tak brzmi tegoroczne przesłanie. Powtarzają je harcerze przekazując kolejnym osobom i instytucjom świece zapalone od ognia z Groty Betlejemskiej. To symbol pokoju i nadziei.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Włodarz tłumaczy, że dokonano także wyceny gruntów
To tak się traktuję ludzi biednych.A dlaczego oni nie mają podciągnięto ogrzewania miejskiego?Ci ludzie palą w piecach i chyba muszą gdzieś trzymać opał.Ich bloki nie różnią się od tych socjalnych i jeszcze podkłada im się kłody.A miasto nie może sprzedawać im tego za przysłowiową złotówkę.Robicie place zabaw za 2 miliony. Trochę dobroci dla tych mieszkańców a dobro podwójne powraca.Targowica jest dużym placem tam można postawić blok socjalny.
Tomek
21:57, 2026-06-27
Kolneńska policja apeluje
Tragedia to w lachowie się stanie jeździ traktorem niesprawnym i jeszcze bez przeglądu
Pamietliwy
21:20, 2026-06-27
Włodarz tłumaczy, że dokonano także wyceny gruntów
Lisek chytrusek.
Oj tam
20:53, 2026-06-27
Mieszkanka Kolna o przystanku widmo
I to jest problem nierozwiązywalny...zdjąć kilka blach i zagrabić...a znak przystanku zostawić...godzina pracy i po wszystkim...
Ad
20:07, 2026-06-27