24 października w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kolnie, odbyła się XL Sesja Rady Powiatu Kolneńskiego. Podczas obrad radni zaakceptowali projekty uchwał zgłoszone przez zarząd powiatu.
Radni zajęli się m.in. uchwałą w sprawie ustalenia wysokości opłat za usunięcie pojazdu z drogi i jego przechowywanie na parkingu strzeżonym w 2023 r. oraz wysokości kosztów powstałych w przypadku odstąpienia od usunięcia pojazdu na terenie Powiatu Kolneńskiego oraz w sprawie wyrażenia zgody na oddanie w dzierżawę w drodze bezprzetargowej pomieszczeń Szpitala Ogólnego w Kolnie. W tym drugim przypadku chodzi o prowadzenie kuchni dla pacjentów placówki.
Ponadto radni głosowali w sprawie przyznania dotacji w 2022 roku z budżetu powiatu na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków położonych na terenie Powiatu Kolneńskiego. Dotacje otrzymały 2 parafie.
Podjęto także decyzję w sprawie zamiaru likwidacji Bursy Szkolnej w Kolnie oraz utworzenie w jej miejsce internatu działającego przy kolneńskim Ogólniaku.
Podczas sesji przyjęto informację Zarządu Powiatu Kolneńskiego o stanie realizacji zadań oświatowych w szkołach i placówkach prowadzonych przez Powiat Kolneński za rok szkolny 2021/2022.
Radni rozpatrzyli również skargę złożoną na działania dyrektora Szpitala Ogólnego w Kolnie. Zgodnie z opinia komisji rewizyjnej, skargę uznano za bezzasadną.
Więcej na temat poszczególnych decyzji napiszemy już niebawem na naszym portalu.
Tymczasem zapraszamy do naszej galerii fotograficznej
Sesja 09:01, 25.10.2022
Niektórzy radni mają bardzo podzielną uwagę uchwały podejmują i w telefonie posiedzą ha ha
Fj11:21, 26.10.2022
To dalej głosujecie na tych samych to będą robić jaja z sesji dalej...
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Zarząd Województwa Podlaskiego z absolutorium
Gruby, rycerz facebooka🤣
.
19:10, 2026-06-28
Kolejny przystanek widmo? A może straszydło
1 przystanek ma więcej zdjęć niż z Imienia Jana z Kolna
hehe
18:32, 2026-06-28
Kolejny przystanek widmo? A może straszydło
A ja przypomnę państwo że przystankami w powiecie zajmuję się, lub powinna zajmować się rada powiatu, no ale z uwagi na "natłok" spraw oczywiście są ważniejsze niż jakieś tam przystanki. To jest dowód na to jaki jest faktyczny stan zarządzania powiatem przez tych ludzi. Powiat z dykty i kartonu.
Magda
17:52, 2026-06-28
Przerwa w dostawie ciepłej wody na terenie Kolna
Rozumiem, że prace konserwacyjne są potrzebne, a nawet wymagane, ale wszystko w granicach rozsądku. Co to w ogóle ma być, żeby co rok powtarzała się taka sytuacja, że nie ma ciepłej wody przez tak długi czas. Zwłaszcza przy obecnych warunkach pogodowych, prysznic jest niezbędny, a w lodowatej wodzie średnia to przyjemność. Przy większej liczbie domowników grzanie wody w garnkach jest uciążliwe i kosztowne. Jakaś paranoja... W dużym mieście już dawno by was zjedli, a to jest Kolno, w Kolnie wszystko wolno.
Anonimka
17:41, 2026-06-28