Impreza odbyła się 31 sierpnia w Stawiskach. Organizatorem było Stowarzyszenie Kraina Mlekiem Płynąca oraz Burmistrz Stawisk. W Parku Miejskim w Stawiskach uczestnikom wydarzenia czas umilali: młodzieżowe grupy wokalne GOKiS, zespół Matrix i Ziomale.
Na Pikniku z LGD w Stawiskach było wszystko, czego potrzeba, do udanej zabawy. W minioną niedzielę (31 sierpnia) w Parku Miejskim ponownie można było potańczyć, dobrze zjeść, czy skorzystać z atrakcji dla dzieci. Tym razem wydarzenie było współorganizowane ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania „Kraina Mlekiem Płynąca”, którego członkiem jest m.in. Gmina Stawiski.
Zanim plenerowa szachownica zapełniła się ludźmi tańczącymi do utworów granych przez zespoły Matrix i Ziomale na scenie w Parku zaśpiewała młodzież z zespołu wokalnego z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Stawiskach. Do tego występu, jak do każdego, utalentowana grupa młodych mieszkańców Miasta i Gminy Stawiski przygotowywała się pod kierunkiem instruktorów Anny i Pawła Podeszwik.
Zainteresowani dotacjami, programami, czy działalnością stowarzyszenia mogli skorzystać z Punktu Konsultacyjnego LGD przygotowanego przez Stowarzyszenie LGD „Kraina Mlekiem Płynąca”, gdzie wszelkich informacji udzielała Sekretarz Stowarzyszenia Maria Misierewicz. Można było też wygrać nagrody w konkursach wiedzy na temat LGD. Warto przypomnieć, że to za pośrednictwem tegoż LGD Gmina Stawiski pozyskuje wiele unijnych dotacji na realizację inwestycji czy projektów.
Na pikniku pojawił się również namiot AB Animator, gdzie czekały atrakcje dla najmłodszych, w tym np. oferowane przez animatorów: zaplatanie kolorowych warkoczyków, malowanie brokatowych zmywalnych tatuaży, czy modelowanie balonów - tworzenie z nich różnych figur czy zwierzątek.
Nie zawiodły Koła Gospodyń Wiejskich, które tym razem również bardzo się postarały o to, by było i pysznie i ładnie. Uczestnicy pikniku mogli się przekonać jak dobrze pieką i gotują KGW z miejscowości Wysokie Małe i Wilczewo, a potrawy i słodkości szybko znikały ze stołów.
O bezpieczeństwo uczestników pikniku zadbała Ochotnicza Straż Pożarna w Stawiskach, której członkowie zaprezentowali się w nowym umundurowaniu koszarowym, zakupionym dzięki wsparciu sponsorów.
Zapraszamy do galerii fotograficznej
Ela10:37, 02.09.2025
wow dużo lepiej to wyglądało niż w Kolnie.
mieszkaniec małego P20:03, 03.09.2025
Czemu to w małym Płocku nie ma żadnego pikniku toć to powstało w Małym Płocku ?!
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Wiszowaty: taka nadwyżka budżetowa to anomalia
Wybory idą trzeba teraz wciskać ludziom banialuki o nadwyżkach🤣🤣🤣🤣 a dwa miechy temu brali kredyt 5 baniek na 300tysi odsetek na upadający szpital żle zarządzany, w tym parabanku musieli mieć niezły ubaw że takich frajerów udało się w ten kredyt wkopać. Przecież to nie ich, nie oni go będą spłacać. Powiat znów jest bogaty i zarządzany wzorowo! Oddział chirurgiczny obsługuje 1 prawie emerytowany chirurg gdzie wcześniej dwóch w sile wieku nie dawało rady🤣🤣🤣🤣 Normalnie cuda! I na koniec tradycyjnie: starosta do odwołania!
Kredytobiory
14:42, 2026-06-25
Jeden za groźby karalne, drugi za chuligaństwo
ich łapom nikt nie umknie, ludzie drżyjcie!🤣🤣🤣🤣🤣
drżący
14:37, 2026-06-25
Wiszowaty: taka nadwyżka budżetowa to anomalia
To sobie rozkradnijcie te nadwyżkę, a potem bierzcie kredyty, *%#)!& lud będzie spłacać, przecież wy to potraficie śmiało!
żałosne!
14:32, 2026-06-25
Nowa miejska instytucja dla najmłodszych
A te stoły, to nie za wysokie w stosunku do krzesełek?
x
14:08, 2026-06-25