26 stycznia uroczyście otwarto Klub SENIOR+ w Chełchach. Ośrodek powstał z myślą o potrzebach starszych mieszkańców.
Powstanie klubu było możliwe dzięki Wieloletniemu Programowi „SENIOR+” na lata 2015-2020 wprowadzonego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Dzięki dofinansowaniu przyznanemu gminie Grabowo właśnie z tego programu, dawny zniszczony budynek szkoły w Chełchach, zyskał nową funkcję i nowy wygląd.
Na zewnątrz wykonano schody, docieplono ściany i położoną nową elewację. Wykonano również instalację kanalizacyjno- wodociągową.
Wewnątrz budynku wykonano tynki, posadzki, stolarkę okienną i drzwiową, system wentylacyjny, instalację elektryczną, AZART i informatyczną.
Tak wyremontowany klub posiada jedną, dużą, ogólnodostępną salę, wyposażoną w stoły, krzesła, fotele, kanapę, telewizor i dwa zestawy komputerowe. Jest również kompleksowo wyposażona kuchnia z zapleczem, łazienki przystosowane dla niepełnosprawnych i pomieszczenie rehabilitacyjne. Całkowity koszt zadania wyniósł ok. 188 tys. z czego 149 tys. zł pokryło dofinansowanie. Wkład własny gminy Grabowo wyniósł 38 tys. zł. Inwestycję realizowano od sierpnia minionego roku.
W uroczystym otwarciu klubu wzięli udział mieszkańcy Chełch, władze Gminy Grabowo z wójtem Andrzejem Piętką na czele, doradca Wojewody Podlaskiego Roman Czepe, burmistrz Kolna Andrzej Duda a także radni Gminy Grabowo oraz sołtysi sąsiadujących z Chełchami sołectw.
Otwarcie rozpoczęło poświęcenie budynku przez proboszcza Parafii Niedźwiadna ks. Romana Łempickiego i wikarego ks. Wojciecha Uścińskiego. Były również okolicznościowe wystąpienia zarówno gospodarzy jak i zaproszonych gości, podziękowania dla władz gminy za ideę powstania klubu i jej realizację, mocno wspieraną przez radnego Henryka Brzózkę, sołtysa Chełch Krzysztofa Okulewicza i samych mieszkańców Chełch.
Część oficjalną zakończył występ zespołu „Grabowianie”.
DP
senior21:07, 31.01.2018
Fajny pomysł, ale do Chełch to ciężko trafić...
Milewo22:16, 31.01.2018
To obok Milewa
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Od początku czerwca utonęło 30 osób
Ja z innej beczki. Słowo do policjantów. Czy policjanci nie słyszą gdy po południu lub o 23:00 na miasto wyrusza dwóch motocyklistów. Motory wyją na całe osiedle. Nie widać już ich ale słychać jeszcze długo długo najczęściej wyjeżdżają ulicą 11 listopada i w miasto. Weźcie się za tych cwaniaków w końcu!!!
123
23:06, 2026-06-25
Jakie decyzje podjęli radni z Kolna?
No tak jak zwykle cicho sza.Wszyscy słyszeli na jednej radzie blok socjalny na drugiej komunalny.I kto pomoże tym ludziom?
Nikt
22:39, 2026-06-25
Wiszowaty: taka nadwyżka budżetowa to anomalia
Parafraza polish jok
wika
21:00, 2026-06-25
Nowa miejska instytucja dla najmłodszych
Ponoć zapisano tyko 16 dzieciaków i dlatego ponawia się zapisy. Ile miejsc jest w tym żłobku ? Z jakich środków Burmistrz będzie finansował ten żłobek? Do tej pory wszystkie maluchy mieściły się w żłobku prywatnym za podobne opłaty.
maluch
19:34, 2026-06-25