W Grabowie odbyły się (24.09) uroczystości 81-lecia Narodowych Sił Zbrojnych. Ciekawą prelekcję na temat zasłużonej organizacji niepodległościowej wygłosił pracownik IPN Michał Ostapiuk
Podczas organizowanych przez Wójta Gminy Grabowo obchodów odbyła się w kościele parafialnym w Grabowie uroczysta Msza Święta celebrowana przez księdza kanonika dr Andrzeja Mikuckiego.
Następnie uczestnicy uroczystości udali się na cmentarz, by po słowie wstępu Wójta Gminy Grabowo Andrzeja Piętki i krótkiej modlitwie, złożyć kwiaty pod pomnikiem bohaterów walczących o niepodległość Rzeczpospolitej.
W uroczystości oprócz przedstawicieli Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Okręg Białystok i Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Warszawa- Mazowsze wziął udział Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Kazimierz Gwiazdowski.
O tym że, Narodowe Siły Zbrojne były, obok Armii Krajowej, jedną z największych polskich organizacji wojskowych, które walczyły o niepodległość na terytorium okupowanej w czasie II wojny światowej Rzeczypospolitej Polskiej i o tym, że po zakończeniu wojny członkowie NSZ nie pogodzili się ze zniewoleniem Polski i wraz ze Zrzeszeniem Wolność i Niezawisłość stanowili filary powojennego podziemia antykomunistycznego, usłyszeli uczestnicy prelekcji w Gminnym Ośrodku Kultury w Grabowie, którą na zakończenie uroczystości przedstawił historyk IPN Oddział Białystok Michał Ostapiuk.
Obok AK20:29, 28.09.2023
Byli obok AK bo tylko AK było polską armią. NSZ byli żołnierzami polskiej konspiracyjnej organizacji wojskowej obozu narodowego.
et19:30, 08.10.2023
znaczy się po naszemu faszysci
Mgeta20:50, 28.09.2023
NSZ to taka dzisiejsza Konfederacja, czyli nacjonaliści. Wiemy jak takie postawy się kończą, np niemieckie NSDAP
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Zaprezentowała raport...
Napiepszanie
Szok
07:31, 2026-06-22
Zaprezentowała raport...
Wiem że chcesz pracować a w Kolnie nie ma pracy , ale nadesłanie kosiarka od 7.30 to ostra przesada.
Szok
07:31, 2026-06-22
Zaprezentowała raport...
Jo spłaca , mają ciebie gdzieś.
Ja
07:30, 2026-06-22
OSM Piątnica nagrodziła najlepszych dostawców mleka
Łączny majątek tu widocznych myślę, że sięga bez problemu 1mld zł
Jan
19:10, 2026-06-21