W ceremonii uczestniczyli: poseł Kazimierz Gwiazdowski, Anna Biała - Zastępca Dyrektora w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Agnieszka Rutkowska – Burmistrz Stawisk, Józef Bogdan Wiśniewski – Wójt Gminy Kolno, mł. asp. Paweł Sadowski – Kierownik Posterunku w Stawiskach, bryg. Tomasz Sielawa Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Kolnie, a także przedstawiciele instytucji samorządowych oraz poczty sztandarowe (fot. UG Grabowo)
Gmina Grabowo tradycyjnie celebrowała Święto Niepodległości, w tym roku połączone z Hubertusem. Obchody rozpoczęło podniesienie flagi państwowej na maszt, który trafił do Grabowa z rządowego projektu „Pod biało-czerwoną” i został zainstalowany przy Urzędzie Gminy.
Skład pocztu flagowego stanowili przedstawiciele OSP w Grabowie, Koła Łowieckiego Wicher w Grabowie oraz Towarzystwa Przyjaciół Gminy Grabowo. W obchodach uczestniczyli przedstawiciele instytucji samorządowych z gminy Grabowo z wójtem Andrzejem Piętką oraz poczty sztandarowe OSP Grabowo, Koła Łowieckiego „Wicher”, Grabowskich Ułanów i Szkoły Podstawowej w Grabowie.
Po uroczystościach przed Urzędem Gminy zebrani udali się orszakiem na Mszę za Ojczyznę do grabowskiego kościoła, a po mszy na grabowski cmentarz, by pomodlić się za bohaterów Poległych za Ojczyznę i złożyć na ich grobach kwiaty.
Oficjalnym uroczystościom towarzyszył w tym roku Hubertus z gonitwą za lisem. Zwycięzcą gonitwy został Konrad Kadyszewski, któremu udało się zerwać lisią kitę z ramienia świetnie kluczącego Przemysława Falińskiego. Masterem biegu był Wiesław Mieczkowski.
Hubertusa zakończyła myśliwska biesiada z degustacją potraw przygotowanych przez grabowskie Koło Gospodyń Wiejskich „U Wagów” oraz gulaszem z dziczyzny serwowanym prze Koło Łowieckie „Wicher”.
Czytaj więcej: grabowo.pl
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Włodarz tłumaczy, że dokonano także wyceny gruntów
Wszystko pomijając to bardzo dziwię się radnym że nawet jedna osoba nie ujmuję za tymi ludźmi.Nic do tej pory miasto nie zrobiło dla nich jak oddali te bloki w latach bodajże 80 to i tak jest . Właśnie dlaczego nie podciągnęli miejskiego ogrzewania jak robili obwodnicę.
Bożena
08:47, 2026-06-28
Czy propozycja burmistrza jest jedynym rozwiązaniem?
Mam wrażenie że nic tu nie można zrobić Ogrzewanie zrobi ...skończy się dzierżawa ogródki będą w takiej cenie że nikt ich nie kupi .... Wszystko już dawno dobrze zaplanowane .... A ludzie co tam mieszkają ??? ŻYCIE K***A ZYCIE .... przykro ok przykro 😔
Jagoda
08:38, 2026-06-28
Włodarz tłumaczy, że dokonano także wyceny gruntów
Blok to można postawić na placu zabaw przy przedszkolu.Po co ten plac jak tam dzieci zero i syf .Plac miasta jest przy Grubym Benku tam też można postawić. .Przy lotnisku jest plac.
Jan
08:37, 2026-06-28
Kolnianie bawią się na festynie miejskim
Chodzą później całą noc i drą chałapy .A gdzie są rodzice tej młodzieży a co na to policja.No zresztą jaki pan taki kram.Za drzwiami i ścianami nic nie widać i słychać.Aby na zewnątrz było ok.a pieski dobrą robotę robią.
Gołębiarz
08:03, 2026-06-28