Noc Świętojańska w Koźle odbyła się 16 czerwca. Impreza rozpoczęła się o godzinie 17. Publiczność obejrzała między innymi występy gminnych solistów i zespołów, taniec ognia oraz koncert zespołu Ego. Dla dzieci i dorosłych organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Rozstrzygnięto również konkurs na najładniejszy wianek.
Tegoroczna Noc Świętojańska w Koźle połączona była z oficjalnym oddaniem do użytku Otwartej Strefy Aktywności, która powstała nad rzeką. Obchody Nocy Świętojańskiej rozpoczęły się właśnie symbolicznym przecięciem wstęgi przed placem zabaw dla dzieci, którego dokonali wójt Józef Wiśniewski, Anastazy Jan Kalinowski, przewodniczący Rady Gminy Kolno oraz mieszkańcy Kozła.
W części artystycznej na scenie zaprezentowały się nasze utalentowane zespoły dziecięce i młodzieżowe oraz soliści. Talentem wokalnym zachwyciły m.in. Kamila Wyka, Wiktoria Kamińska oraz członkowie zespołu Me&TBD i IlCanto. Nie zabrakło muzyki z popularnego nurtu disco polo. Na scenie w Koźle zaśpiewały zespoły Roxter i Alibi oraz Ego.
Tradycyjnymi punktami święta nad Pisą był konkurs na wianek i szukanie kwiatu paproci. Konkurs na wianek odbył się w dwóch kategoriach dla dorosłych i dla dzieci. Nagrody dla dorosłych ufundował Wójt Gminy Kolno, a dla dzieci pan Alfred Święczkowski.
Impreza zakończyła się obrzędem nocy świętojańskiej, puszczaniem wianków na Pisie i spektakularnym pokazem tańca z ogniem.
Uczestnicy Nocy Świętojańskiej w Koźle mogli skorzystać z dodatkowych atrakcji w tym m.in. skosztować pysznych potraw przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Bialikach.
O bezpieczeństwo w trakcie Nocy Świętojańskiej dbali m.in. strażacy z OSP w Czerwonem i Kolneńska Grupa Pierwszej Pomocy
Źródło: noc-swietojanska-2019
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z imprezy
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Woda z wodociągu jest ponownie przydatna do spożycia
A kto przeplukal wodociąg z tego syfu
Obywatel
17:54, 2026-06-23
XX zwyczajna sesja Rady Miasta Kolno (porządek obrad)
Wyrażam wolę do przystąpienia realizacji budowy spalarni przy ul. Bursztynowej. Już wcześniej miał ktoś taki pomysł. Popieram
Tika
13:00, 2026-06-23
Zanieczyszczona woda w gminie Kolno
To powinno być na samej górze, na czerwono. Kto prawdzie tę stronę?
Jaka
11:35, 2026-06-23
32-latka, jak i 47-latek stracili prawa jazdy
Ten ptaszek z czerwonego to już chyba wszystkie rozumy pozjadał, taki jest mądry...a to prawda ze teściowa z księdzem robi bara bara ??
Ten ptaszek
22:47, 2026-06-22