Obchody odbyły się 1 października w Janowie. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. polową przy pomniku w Janowie. Po części oficjalnej odbyły się zawody kawaleryjskie.
Organizatorami obchodów 78 rocznicy rozwiązania 110 Zapasowego Pułku Ułanów w Janowie byli: Stowarzyszenie Kawaleryjskie im. Podlaskiej Brygady Kawalerii w Kolnie, Parafia pw. NSJ w Łosewie oraz Wójt Gminy Kolno.
W obchodach uczestniczyli mieszkańcy powiatu kolneńskiego, poczty sztandarowe i delegacje instytucji oraz stowarzyszeń. Obecne były władze samorządowe oraz posłowie Bernadetta Krynicka i Lech Antoni Kołakowski.
Gościem szczególnym była pani Halina Harmułowicz z rodziną - córka ppłk. Jerzego Dąbrowskiego "Łupaszki".
Pomnik w Janowie - cztery kamienie upamiętniają rozwiązanie 110 Zpasowego Pułku Ułanów i utworzenie się dwóch oddziałów partyzanckich pod wodzą mjr Henryka Dobrzańskiego "Hubala" i ppłk. Jerzego Dąbrowskiego "Łupaszki" oraz grupy pod wodzą rtm. Witolda Bilińskiego, które z Janowa ruszyły w dalszy bój.
Ob16:49, 02.10.2017
Masakra poziom wypowiedzi niektórych. Żółć mózg wypaliła?
Uop17:29, 02.10.2017
Bardzo fajna uroczystość.
Patriotka21:14, 02.10.2017
Normalnie przykro mi jest jak czytam takie komentarze! ! Byłam wczoraj na tej uroczystości, widać jak prawdziwym ludziom którzy mają wartości patriotyczne zależy na tej imprezie. A tu znajdzie sie jakiś "cwaniak" i pisze takie *%#)!& i beznadziejnie komentarze. Ale świadczy to tylko o jego kulturze osobistej i poszanowaniu osób które oddały życie za naszą ukochaną ojczyznę. Myślę że właściciel strony, powinien usuwać takie komentarze i nie pozwolić żeby tak niecenzuralne słowa znajdowały się pod tak doniosłą uroczystością. Wstyd !!! Widać ze ojciec i matka nie potrafili wychować takiego człowieka. A tak naprawdę czy taki "cwaniaczek" potrafiłby publicznie i w oczy komuś powiedzieć, co o nim sądzi. Brawo wy !!!
Pozostałe komentarze
kiełcz14:31, 02.10.2017
O, już nasz ziom na 45 zdjęciu stoi prosto? Wykurował się po rykowisku w kukurydzy i wycieczce do powiatu !!! Bravo!
stary14:37, 02.10.2017
25
Janów14:51, 02.10.2017
Ale reprezentację ma poseł. Szkoda słów sami dobrzy. Rolnik z kolna , kiełcz co izbach siedzi i grafik reklam od 7 boleści.
PełnoNocnik16:44, 02.10.2017
Dosyć tego! Ego autora tego komentarza ma taką samą maso co jego bebzon a inteligencja na poziomie mułu.
MILICJA16:51, 02.10.2017
A ktoś siedzi i notuje IP :)
Kolniak21:58, 02.10.2017
Tylko akurat to wszystko prawdopodobnie prawda niestety, tylko może słowa nie odpowiednie. Troszke delikatniej mogli pisac. Ale jesli ktos hejtuje to hejtem dostaje.
Jest akcja jest reakcja.
Ułan22:25, 02.10.2017
Chwała Bohaterom
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Włodarz tłumaczy, że dokonano także wyceny gruntów
Wszystko pomijając to bardzo dziwię się radnym że nawet jedna osoba nie ujmuję za tymi ludźmi.Nic do tej pory miasto nie zrobiło dla nich jak oddali te bloki w latach bodajże 80 to i tak jest . Właśnie dlaczego nie podciągnęli miejskiego ogrzewania jak robili obwodnicę.
Bożena
08:47, 2026-06-28
Czy propozycja burmistrza jest jedynym rozwiązaniem?
Mam wrażenie że nic tu nie można zrobić Ogrzewanie zrobi ...skończy się dzierżawa ogródki będą w takiej cenie że nikt ich nie kupi .... Wszystko już dawno dobrze zaplanowane .... A ludzie co tam mieszkają ??? ŻYCIE K***A ZYCIE .... przykro ok przykro 😔
Jagoda
08:38, 2026-06-28
Włodarz tłumaczy, że dokonano także wyceny gruntów
Blok to można postawić na placu zabaw przy przedszkolu.Po co ten plac jak tam dzieci zero i syf .Plac miasta jest przy Grubym Benku tam też można postawić. .Przy lotnisku jest plac.
Jan
08:37, 2026-06-28
Kolnianie bawią się na festynie miejskim
Chodzą później całą noc i drą chałapy .A gdzie są rodzice tej młodzieży a co na to policja.No zresztą jaki pan taki kram.Za drzwiami i ścianami nic nie widać i słychać.Aby na zewnątrz było ok.a pieski dobrą robotę robią.
Gołębiarz
08:03, 2026-06-28