Bezpośredni beneficjenci: Dzieci w wieku 0–3 lata (do ukończenia 3. roku życia), zamieszkałe na terenie Gminy Kolno – w tym dzieci z niepełnosprawnościami. Pośredni beneficjenci: Rodzice/opiekunowie prawni dzieci do lat 3 (fot. UG Kolno)
Gmina Kolno realizuje projekt pn. „Adaptacja przestrzeni i zakup wyposażenia dla klubu dziecięcego w Lachowie”. Inwestycja powstaje w ramach Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Aktywny Maluch” 2022–2029 z Krajowego Planu Odbudowy (KPO).
Celem jest utworzenie nowych miejsc opieki nad dziećmi do lat 3 w Lachowie poprzez adaptację i doposażenie przestrzeni w Szkole Podstawowej oraz zagospodarowanie terenu zewnętrznego.
Dzięki temu zwiększy się dostępność i jakość usług opieki w naszej gminie - czytamy w komunikacie władz samorządowych.
Obecnie trwają prace remontowo-budowlane, które dostosują pomieszczenia szkoły do wymogów klubu dziecięcego.
W kolejnych etapach zaplanowano: wydzielenie i aranżację stref: zabawy, wypoczynku, jadalnianej i sanitarnej, wyposażenie klubu w meble, zabawki edukacyjne i pomoce dydaktyczne, budowę placu zabaw z zachowaniem stref bezpieczeństwa i ogrodzeniem, zagospodarowanie terenu elementami małej architektury.
W rezultacie powstanie 8 nowych miejsc opieki dla dzieci do lat 3; zmodernizowane i odpowiednio wyposażone pomieszczenia; nowy, bezpieczny plac zabaw, lepsze warunki rozwojowe dla najmłodszych i wsparcie dla rodziców.
Bezpośredni beneficjenci: Dzieci w wieku 0–3 lata (do ukończenia 3. roku życia), zamieszkałe na terenie Gminy Kolno – w tym dzieci z niepełnosprawnościami. Pośredni beneficjenci: Rodzice/opiekunowie prawni dzieci do lat 3.
Wartość projektu: 566 075,52 zł Dofinansowanie ze środków KPO: 566 075,52 zł.
::news{"type":"see-also","item":"47636"}
Lachowo11:56, 14.09.2025
Pół bańki hm ?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Woda z wodociągu jest ponownie przydatna do spożycia
A kto przeplukal wodociąg z tego syfu
Obywatel
17:54, 2026-06-23
XX zwyczajna sesja Rady Miasta Kolno (porządek obrad)
Wyrażam wolę do przystąpienia realizacji budowy spalarni przy ul. Bursztynowej. Już wcześniej miał ktoś taki pomysł. Popieram
Tika
13:00, 2026-06-23
Zanieczyszczona woda w gminie Kolno
To powinno być na samej górze, na czerwono. Kto prawdzie tę stronę?
Jaka
11:35, 2026-06-23
32-latka, jak i 47-latek stracili prawa jazdy
Ten ptaszek z czerwonego to już chyba wszystkie rozumy pozjadał, taki jest mądry...a to prawda ze teściowa z księdzem robi bara bara ??
Ten ptaszek
22:47, 2026-06-22