19 września, mimo chłodu, mieszkańcy sołectwa oraz zaproszeni goście spotkali się na placu gminnym w Tyszkach – Łabno, by wspólnie uczcić rocznicę założenia wsi. Obchody rozpoczęła Msza św. odprawiona przez ks. Stanisława Uradzińskiego proboszcza Parafii pw. Św. Anny w Kolnie. Następnie Dziekan Kolneński poświęcił kamień z pamiątkową tablicą Fot. Archiwum gminy Kolno
Obchody odbyły się 19 września. W organizację imprezy zaangażowała się zwłaszcza sołtys Beata Kuliś-Nalewajek, która podkreślała, że wielkość miejscowości o niczym nie świadczy.
Jak podają źródła, w 1421 roku powstała miejscowość Tyszki - od nazwiska rycerza, któremu nadano właśnie te ziemie. Obecnie mieszka w niej kilkadziesiąt osób.
Okazuje się jednak, że warto organizować nawet niewielkie obchody jubileuszowe. Dla uczestników przygotowano z tej okazji wiele atrakcji. Podczas uroczystości odsłonięto również tablicę pamiątkową. Obelisk poświecił dziekan Stanisław Uradziński.
W imprezie uczestniczyli między innymi mieszkańcy wsi oraz samorządowcy.
– Gratuluję wspaniałego jubileuszu i uroczystości, która została zorganizowana z inicjatywy Pani Sołtys Beaty Kuliś – Nalewajek wspólnie z Mieszkańcami – mówi Józef Bogdan Wiśniewski Wójt Gminy Kolno. – To bardzo ważne, by pamiętać o przeszłości i wspólnie budować teraźniejszość i przyszłość.
Na pamiątkę tego wyjątkowego jubileuszu wójt Józef Wiśniewski oraz Anastazy Jan Kalinowski Przewodniczący Rady Gminy Kolno i Radny Tadeusz Chludziński przekazali na ręce pani sołtys Beaty Kuliś – Nalewajek pamiątkowy grawer ton.
- Teraz mieszka tu niewiele osób. Ale to nie ich liczba, ale jakość decyduje o tym jaka jest ta miejscowość. A o tym, że jesteście najwyższej jakości - tego chyba nikomu nie muszę tłumaczyć - mówił podczas uroczystości starosta Tadeusz Klama.
W części artystycznej spotkania na scenie wystąpił zespół Borkowiacy, zabawy dla dzieci prowadziła ekipa z „Fabryki zabawy”, była też zjeżdżalnia, a na zakończenie odbyła się zabawa przy muzyce zespołu Bosman.
O bezpieczeństwo uczestników festynu zadbała jednostka OSP Lachowo. W trakcie festynu chętne osoby mogły zaszczepić się przeciw Covid – 19.
Gość13:47, 20.09.2021
W artykule wystąpił błąd, powinno być
"Obelisk poświecił mgr dziekan Stanisław Uradziński. Poprawcie
515:09, 20.09.2021
O jakiej jakości tem Klama mówi?Pewnie o takiej, co sam ją reprezentuje. Razbite rodziny, czy z poprzedniego związku też były dzieci?Jak rycerz Tyszka zakładał Tyszki, za takie wyczyny się szło na stos.
66617:31, 20.09.2021
Oni wszyscy pięknie mówią a naród to łyka. Stasiu coś tam o bogu nawijał, żeby zostawić dobra doczesne i iść za bogiem a sam kilka zer na koncie posiada. Obiecują raj w niebie a sami mają raj na ziemi a reszta za miskę ryżu zaiperdla
Mgeta19:57, 20.09.2021
Super, że udają się takie uroczystości. Byłoby jeszcze lepiej, gdyby nie obecność dziekana powodującego skrępowanie.
Nice07:41, 21.09.2021
Co to za blądyneczka w płaszczyku w kratę siedzi przy drogowniku.
??10:07, 21.09.2021
czerwony łowca dziurek :)
Jan17:56, 22.09.2021
Impreza za imprezą Polska to bogaty kraj a na leczenie dzieci nie ma.
Obywatel21:46, 22.09.2021
Zgadzam się.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Włodarz tłumaczy, że dokonano także wyceny gruntów
Ale my szanowny burmistrzu nie jesteśmy przeciwko blokowi tylko lokalizacji! Moim zdaniem można by go zbudować na ulicy Szmaragdowej, jest tam mnóstwo miejsca i do tego została tam zbudowana nowa szeroka ulica. Jest to idealna lokalizacja pod te inwestycję. Więc proszę to wziąć pod uwagę bo jakby nie było został Pan wybrany nie po to aby realizować Pana widzimisie, tylko nasze widzimisie! Ale jak to Panu nie pasuje to drzwi otwarte, nikt Pana nie trzyma na siłe.
Paweł J.
15:00, 2026-06-28
Włodarz tłumaczy, że dokonano także wyceny gruntów
,,Ani katolik, ani Polak, ani nikt inny, nie mogą mieć w państwie większych praw, niż ma człowiek." - ks. Józef Tischner. Te słowa , mówią wszystko.
człowiek
14:59, 2026-06-28
Kolnianie bawią się na festynie miejskim
Tam byli twoje dzieci stare tumany a wy to byliście aniołkami?
Ttty
14:27, 2026-06-28
Kolnianie bawią się na festynie miejskim
to jest absolutny skandal to co się wyprawiało i to za przyzwoleniem tej, nazwijmy to policji!
szok!
14:04, 2026-06-28