W Kolnie pojawiły się urządzenia mające przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa i ratowania życia w nagłych przypadkach.
Defibrylatory AED znajdują się w dwóch kluczowych lokalizacjach: na Placu Wolności i dworcu autobusowym.
- Wierzymy, że poprawa dostępności takich urządzeń w miejscach publicznych znacząco zwiększy naszą zdolność do udzielania pierwszej pomocy w przypadku nagłych zagrożeń zdrowotnych – poinformowały władze miasta.
Urząd Miasta Kolno planuje dalsze rozmieszczenie defibrylatorów AED w innych kluczowych miejscach naszego miasta.
Defibrylator AED to urządzenie, które może znacznie zwiększyć szanse przeżycia osób dotkniętych nagłym zatrzymaniem krążenia. Badania pokazują, że użycie defibrylatora AED w ciągu kilku minut od zatrzymania krążenia może zwiększyć szanse na przeżycie nawet do 75 procent, pod warunkiem, że sprzęt zostanie użyty prawidłowo.
Bgr16:16, 18.04.2024
Dobra decyzja
Pozostałe komentarze
Adrian17:23, 18.04.2024
Przy dzisiejszej znieczulicy każdy przejdzie obojętnie bo pomyśli, że pijany 😄
Emergrncy07:44, 19.04.2024
Osoby, które uważają że to się nie przyda uprzedzam,że o to właściwie chodzi w tym urządzeniu.
Znieczulica08:59, 19.04.2024
Nie przyda się w sensie, że ludzie mają serdecznie wywalone, można wykorkować w środku miasta i nikt sie nie zainteresuje.
.08:55, 19.04.2024
Wkońcu cywilizacja dotarła do Kolna, które jest 100 lat do tyłu z inicjatywami społecznie użytecznymi.
,,,13:30, 19.04.2024
Nie *%#)!& mamy przecież internet i alkohol na Orlenie 24 h dla potrzebujących
Mieszkaniec12:11, 19.04.2024
Ile kosztowały te urządzenia? Kto za nie zapłacił? Dlaczego jest promowana prywatna firma pana Klisiatysa, obecnie radnego powiatowego w Piszu? Chyba, że radny zasponsorował to mieszkańcom Kolna. Wtedy ok.
Adrian13:32, 19.04.2024
Nie na takie rzeczy idą Twoje podatki i jakoś nie krzyczysz 👊
Zbychu13:50, 19.04.2024
Taka informacja ile to kosztowało faktycznie powinna być upubliczniona. To jakaś tajemnica, czy jak?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Od początku czerwca utonęło 30 osób
Ja z innej beczki. Słowo do policjantów. Czy policjanci nie słyszą gdy po południu lub o 23:00 na miasto wyrusza dwóch motocyklistów. Motory wyją na całe osiedle. Nie widać już ich ale słychać jeszcze długo długo najczęściej wyjeżdżają ulicą 11 listopada i w miasto. Weźcie się za tych cwaniaków w końcu!!!
123
23:06, 2026-06-25
Jakie decyzje podjęli radni z Kolna?
No tak jak zwykle cicho sza.Wszyscy słyszeli na jednej radzie blok socjalny na drugiej komunalny.I kto pomoże tym ludziom?
Nikt
22:39, 2026-06-25
Wiszowaty: taka nadwyżka budżetowa to anomalia
Parafraza polish jok
wika
21:00, 2026-06-25
Nowa miejska instytucja dla najmłodszych
Ponoć zapisano tyko 16 dzieciaków i dlatego ponawia się zapisy. Ile miejsc jest w tym żłobku ? Z jakich środków Burmistrz będzie finansował ten żłobek? Do tej pory wszystkie maluchy mieściły się w żłobku prywatnym za podobne opłaty.
maluch
19:34, 2026-06-25