Minionej doby utonęły trzy osoby, od początku czerwca już 30 - poinformowała w czwartek policja. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomina, by wypoczywając nad wodą przestrzegać zasad bezpieczeństwa.
Służby apelują o rozsądek i nieprzecenianie swoich możliwości w czasie wypoczynku nad wodą. Należy przestrzegać regulaminów kąpielisk i stosować się do uwag i zaleceń ratowników. Przed wejściem do wody warto sprawdzać prognozę pogody, a podczas pływania używać sprzętu asekuracyjnego. Dzieci powinny bawić się w wodzie tylko pod opieką dorosłych. Pod żadnym pozorem nie należy wchodzić do wody po spożyciu alkoholu.
Widząc tonącego należy wezwać pomoc dzwoniąc na numer alarmowy 112, ocenić sytuację i wybrać najbezpieczniejszą metodę działania. Należy rzucić tonącemu przedmiot umożliwiający utrzymanie się na wodzie, np. gumową piłkę, materac, koło, kij. Jeśli potrafimy, możemy iść lub płynąć na ratunek, zabierając ze sobą przedmiot ułatwiający utrzymywanie się na wodzie. Do tonącego najlepiej podpłynąć od tyłu, by uniemożliwić mu chwyty, które mogłyby ograniczyć nasze ruchy.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia II stopnia dla dziesięciu województw w zachodniej, południowo-zachodniej i centralnej części kraju. W ciągu dnia temperatura wyniesie tam nawet 34 st. C, w nocy do 20 st. C.
W związku z zapowiadanymi wysokimi temperaturami eksperci apelują o niebagatelizowanie ostrzeżeń o upałach i właściwe zachowanie. Medycy zalecają, by starać się nie przebywać w pełnym słońcu; pić dużo wody i unikać intensywnego wysiłku fizycznego. (PAP)
kpr/ ktl/
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Nowa miejska instytucja dla najmłodszych
ŚLICZNIE brawa dla Burmistrza i wielki szacun.
Obywatel
12:27, 2026-06-25
Radny komentuje Raport o stanie Powiatu Kolneńskiego
Żeby brać kasę trzeba ciemnocie coś wciskać zarazbwybory i oto chodzi dobry człowiek moeia t rza na niego glosowac
555
11:42, 2026-06-25
Wiszowaty: taka nadwyżka budżetowa to anomalia
brawo radny Stanisław W.
kik
11:32, 2026-06-25
Wiszowaty: taka nadwyżka budżetowa to anomalia
Nadwyżkę przeznaczyć na oddłużenie szpitala bo jeśli tego się nie zrobi to dług za ubiegły rok + dług za 2026 to będzie ponad 10 mln zł a to będzie koniec dla tego szpitala
71830
11:02, 2026-06-25