Na potrzeby Zakładu Opiekuńczo Leczniczego przy kolneńskim szpitalu powstaje nowe skrzydło o powierzchni użytkowej około 920 m². Budynek będzie posiadał dwie kondygnacje nadziemne i jedną podziemną oraz zostanie wyposażony w windę (fot. archiwum Powiatu Kolneńskiego)
Dziś (29 października 2025 roku) odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego w ścianę powstającego Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przy Szpitalu Ogólnym w Kolnie. To symboliczny początek długo wyczekiwanej inwestycji, która znacząco wzmocni system opieki zdrowotnej w Powiecie Kolneńskim oraz całym województwie podlaskim.
W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Powiatu Kolneńskiego: Starosta Tadeusz Klama oraz Wicestarosta Karol Pieloszczyk, licznie zebrani lokalni samorządowcy na czele z burmistrzem Kolna Andrzejem Dudą i przewodniczącymi rad, Członek Zarządu Województwa Podlaskiego Jacek Piorunek oraz reprezentanci wykonawcy i zgromadzeni goście.
Starosta Tadeusz Klama, otwierając uroczystość, podkreślił znaczenie wspólnych działań na rzecz lokalnej społeczności.
Chcę serdecznie podziękować pracownikom szpitala i pani dyrektor za nadzorowanie tej budowy od początku. Pozyskaliśmy środki z KPO na realizację inwestycji, a Powiat Kolneński dołożył 11 milionów złotych. Drodzy Państwo – ta budowa idzie i będzie służyć mieszkańcom.
Nowy Zakład Opiekuńczo-Leczniczy zapewni 35 łóżek dla pacjentów przewlekle chorych i niesamodzielnych. Obiekt będzie wyposażony także w pomieszczenia rehabilitacji ambulatoryjnej i dziennej oraz 20-łóżkowy Oddział Medycyny Paliatywnej. Trzypiętrowy budynek o powierzchni około 2800 m² zostanie w pełni dostosowany do potrzeb osób wymagających specjalistycznej opieki i uzupełni funkcjonującą infrastrukturę szpitala.
Inwestujemy nie tylko w nowy Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. Przeniesiemy rehabilitację, zwiększymy liczbę łóżek opieki paliatywnej, a w zwolnionej przestrzeni poszerzymy zakres świadczeń medycznych w szpitalu. Postaramy się także o zakup rezonansu, by zapewnić pełną diagnostykę naszym pacjentom - dodaje starosta.
Burmistrz Kolna Andrzej Duda pogratulował władzom powiatu i dyrekcji szpitala decyzji o realizacji inwestycji, podkreślając jej społeczne znaczenie.
Żyjemy w XXI wieku i musimy zapewniać opiekę osobom, które jej potrzebują, ale także tym, którzy się nimi na co dzień zajmują - powiedział Andrzej Duda.
Realizacja projektu jest możliwa dzięki pozyskaniu 20 mln zł z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności oraz wkładowi z budżetu Powiatu Kolneńskiego w wysokości 11 mln zł.
To ważny moment w historii naszego szpitala i całego powiatu. Wmurowanie kamienia węgielnego i kapsuły czasu to symbol troski o drugiego człowieka i dowód owocnej współpracy wielu zaangażowanych osób – podkreśliła Aneta Długozima, dyrektor Szpitala Ogólnego w Kolnie.
Kulminacyjnym punktem wydarzenia było podpisanie Aktu Erekcyjnego i Noty Pamiątkowej oraz umieszczenie ich wraz z monetami z 2025 roku w kapsule czasu. Następnie dokonano uroczystego wmurowania kamienia węgielnego.
Ten kamień węgielny to symbol mocnych fundamentów naszej powiatowej wspólnoty — silnej, odważnej, niebojącej się wyzwań i dbającej o zdrowie mieszkańców. Życzę, abyśmy już w czerwcu mogli oddać ten obiekt do użytku - zakończył Starosta.
Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Kolnie pierwszych pacjentów przyjmie pod koniec 2026 roku.
::news{"type":"see-also","item":"47851"}
jubel19:23, 29.10.2025
impreza za imprezą
Sodoma 19:51, 29.10.2025
Jeden człowiek zwolniony przez te inwestycję .
Zuza19:55, 29.10.2025
I z czego tu się cieszyć?
hihi20:47, 29.10.2025
Czy to z tej słynnej budowy pochodziła nie mniej słynna kostka brukowa za całe 20złotych? Dyrektorka szpitala może być z siebie dumna, jej "praca" w tym szpitalu chyba tylko z tego będzie zapamiętana.
Mb15:57, 31.10.2025
Raczej tak, zabłysnęła gwiazda, chociaż to nie wigilia, zrobiła zamieszanie za dziesięć czy dwadzieścia sztuk bruku, nomen omen sam na bruk...
Dr Prezes21:54, 29.10.2025
A teraz uzasadnione jest zatrudnienie młodego K na miejsce M.
12322:56, 29.10.2025
Ci ludzie powinni być w pracy a nie zgonino stado i aby fota i jaki jestem ważny.Teraz jest bum na takie inwestycje bo państwo daje pieniądze tak samo jak na żłobki .Schrony ludziom stawiajcie.
Pacjent 09:01, 30.10.2025
Budują kupują i co z tego dla nas zwykłych ludzi dalej czekamy w kolejkach do lekarzy nawet na USG czekasz nie mówiąc o rehabilitacji .
Pytanie09:02, 30.10.2025
Czy zatrudnienia na etatach uczestnicy, wzięli wolne z tej okazji. Pracują za pieniądze podatników
12311:33, 30.10.2025
Toż to wszyscy ojcowie sukcesu.Ot wymyślił wolne!
Ryży 02:14, 31.10.2025
Pisiory mają tutaj namacalny dowód że środki z KPO nie tylko poszły na jachty dla Tuskowych
Dbf11:05, 31.10.2025
No i nareszcie w Kolnie jest węgiel kamienny. Brawo
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Kolneńska policja apeluje
Tragedia to w lachowie się stanie jeździ traktorem niesprawnym i jeszcze bez przeglądu
Pamietliwy
21:20, 2026-06-27
Włodarz tłumaczy, że dokonano także wyceny gruntów
Lisek chytrusek.
Oj tam
20:53, 2026-06-27
Mieszkanka Kolna o przystanku widmo
I to jest problem nierozwiązywalny...zdjąć kilka blach i zagrabić...a znak przystanku zostawić...godzina pracy i po wszystkim...
Ad
20:07, 2026-06-27
Kolno: Planowany nabór wniosków AZBEST 2026
A na blachodachówkę to tez można składać?
Jadżka
15:35, 2026-06-27