To wspólna inicjatywa ośmiu samorządów - powstanie stowarzyszenie "Wiele Gmin - Jeden Cel". Dzisiaj podczas sesji Rady Powiatu Kolneńskiego radni zgodzili się na jego powołanie i uczestnictwo Powiatu w stowarzyszeniu. Jutro podobną uchwałę ma podjąć Rada Miasta Kolno.
Zgodnie z założeniami ma to pomóc we wspólnym pozyskiwaniu dotacji i dofinansowań w realizowaniu projektów. Jak twierdzi wicestarosta, działając razem można dostać większe wsparcie i realizować większe inwestycje.
- Chcemy uczestniczyć w zakładaniu tego stowarzyszenia i aktywnie w nim uczestniczyć z pozostałymi samorządami z naszego Powiatu. Cel powołania tego stowarzyszenia najlepiej pokazuje jego nazw: "Wiele Gmin - jeden cel". Razem łatwiej jest startować w konkursach i różnych projektach, dzięki którym można dostać dofinansowanie na inwestycje. Często kiedy startuje się w grupie dofinansowanie jest też większe. Poza tym działając razem będziemy mogli realizować projekty, które będą wykraczały poza jedną gminę i tworzyły spójną całość. Co jest istotne zwłaszcza przy modernizacji dróg, sieci technicznych, czy budowie, np.: ścieżek rowerowych. Dzięki temu takie inwestycje nie będą się kończyły na granicy jednego samorządu - mówi Karol Pieloszczyk.
Z kolei wczoraj podczas obrad komisji miejskiej burmistrz Kolna poinformował, że władze miasta będą mogły pozyskać przede wszystkim środki zewnętrzne na drogi, ale na przykład również i na zalew.
Stowarzyszenie utworzą: Powiat Kolneński, Miasto Kolno, Gmina Kolno, Gmina Grabowo, Gmina Mały Płock, Gmina Turośl, Gmina Stawiski i Gmina Jedwabne.
wow21:44, 16.03.2023
super
Oho22:24, 16.03.2023
O w końcu dali coś Karolowi odczytać. Kadencja się kończy i w końcu Karol głos zabrał. Pytam za co on bierze ponad 150 tysięcy wynagrodzenia. Taki to pożyje a inni na czynsz w Kolnie nie mają.
Roman 20:42, 17.03.2023
A ty co masz z tego, że ciągle wypisujesz te oszczerstwa? Muszą cię ludzie nie lubić
Swojak22:05, 17.03.2023
Do porządnych ludzi się czepiasz . Swoim bagnem się zajmij
Majątek10:04, 17.03.2023
Zaraz będą oświadczenia majątkowe i wtedy będzie wiadomo ile kto zarabia. Na pewno dużo za nic nierobienie.
M21:10, 17.03.2023
A twój szef wie co robisz w godzinach pracy? Czy to może na jego polecenie?
Czarny11:10, 17.03.2023
Ponoć czarnek był w Kolnie. Czemu nie ma zdjęć czy artykułu?. Na FB można trochę zobaczyć i tyle. Ciekaw jestem ilu zdenerwowanych nauczycieli było i czy można było zadawać pytania.
PiS19:26, 17.03.2023
Był. Wczoraj o 18 w kokis
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Starosta: Macie asa w rękawie – zawód
Serio, ten pan powinien zniknąć z życia publicznego.
do odwołania
18:57, 2026-06-26
Radny podsumowuje Raport o stanie Powiatu Kolneńskiego
Czyli radny Chojnowski na głos powiedział, co siedzi w jego myślach po przeczytaniu raportu i jak on to rozumie. Powiem teraz ja: wszyscy umieją czytać ze zrozumieniem na tym samym lub wyższym poziomie, więc taką kindersztubę proszę schować do kieszeni. Chyba, że jest inne dno-pokazać, że się zabrało głos niczego nie wnosząc do dyskusji?
Jan
18:12, 2026-06-26
Wiszowaty: taka nadwyżka budżetowa to anomalia
Wiszowaty ma rację. To ma być raport o STANIE powiatu, nie o sukcesach powiatu. Czemu raport nie pokazuje, gdzie jest 40% realizacji powiatu? Gdzie decyzję o bursie, drogach, o szpitalu?
Super powiat
17:24, 2026-06-26
Radny podsumowuje Raport o stanie Powiatu Kolneńskiego
Pan radny Wiszowaty ma rację
Jednak
16:35, 2026-06-26