Wiadomości z regionu

Zamknij

Dodaj komentarz

Kiedy rozpocznie się budowa ronda w ciągu drogi wojewódzkiej w Kolnie? Roboty budo

Zebrał Kolniak 10:37, 03.05.2021 Aktualizacja: 07:40, 19.10.2025
11 Kiedy rozpocznie się budowa ronda w ciągu drogi wojewódzkiej w Kolnie? Roboty budo

Obecnie finalizowane są prace nad dokumentacją projektową dotyczącą budowy ronda w ciągu DW647 w Kolnie. Na razie w tym miejscu kierowcy korzystają z tzw. ronda tymczasowego.

Jak informuje Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku, w ramach zadania przebudowane zostanie istniejące skrzyżowanie ul. Konstytucji 3 Maja (droga wojewódzka), ul. Króla Jana III Sobieskiego (droga powiatowa) i ul. Armii Krajowej (droga gminna) na czterowlotowe skrzyżowanie skanalizowane z ruchem okrężnym typu rondo.

Zewnętrzna średnica ronda ma mieć 38 metrów, natomiast średnica wyspy środkowej 20 m. Średnica pierścienia najazdowego to 27 metrów. Szerokość jezdni ronda - 5,5 m, szerokość pierścienia najazdowego - 3,5 m.

Na rondzie mają się znaleźć również urządzenia podczyszczające oraz separatory substancji ropopochodnych z osadnikami części mineralnych. Znajdzie się tam również żelbetowy kanał deszczowy.

– Opóźnienie w realizacji zadania wynika z panującej pandemii COVID-19, która ograniczyła możliwości kontaktów międzyludzkich, uniemożliwiając uzyskiwanie w zakładanych terminach zarówno uzgodnień, jaki i opinii – tłumaczy dyrektor PZDW Mariusz Krzysztof Nahajewski. – Konsultacje społeczne proponowanego rozwiązania również przeprowadzono  zdalnie.

Przewiduje się, że w okresie wakacyjnym uzyskana zostanie decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) i natychmiast zostanie ogłoszony przetarg nieograniczony na rzeczową realizację przedmiotowej inwestycji.

– Procedura udzielania zamówienia publicznego potrwa ok. 2 miesięcy, co pozwoli na podpisanie umowy z wykonawcą robót w IV kwartale br. – podsumowuje dyrektor Nahajewski.

Roboty budowlane będą prowadzone około 1 roku.

Zarząd powiatu kolneńskiego zaopiniował pozytywnie zamierzenie dotyczące realizacji inwestycji drogowej, polegającej na „Budowie ronda w ciągu drogi wojewódzkiej Nr 647 w Kolnie”.

Aktualne rozwiązanie projektowe, uwzględniające oczekiwania władz miasta (fot. archiwum PZDW w Białymstoku)

(Zebrał Kolniak)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (11)

WYRÓŻNIONE KOMENTARZE

ArtArt

5 2

a to Zigi moglbys okreslic w tej Europie, antyPiSowski= najlepszy do zycia...no ni tylko wyniesc sie tam od od dnia pierwszego zaczac super zycie....no podaj tej kraj

17:14, 03.05.2021

Pozostałe komentarze

Do ZigiDo Zigi

11 15

Twoja lewackie poglądy na tenn temat są tak proste jak ten twój POdobny lud.
Najdroższa energia elektryczna jest spowodowana tym, że Polska i Węgry jako jedyne kraje nie zgodziły się na likwidację elektrowni węglowych. Natomiast za PO cena paliwa była po 6 zł. i wtedy jakoś nie jęczałeś.

13:46, 03.05.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Prawdziwy ZigiPrawdziwy Zigi

11 7

Baryłka ropy za PO 130 dolarów za pisowskich nieudaczników 60 dolarów i wszystko w temacie.

14:23, 03.05.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Akcyza na paliwoAkcyza na paliwo

9 14

Baryłka ropy za POwskich nieudaczników była po 70-80$ i kosztowała 5.90. Zależy jaki okres mamy. Za PiSu to i było po 4 zł. PiS 3 razy obniżył akcyze na pailwo w ciągu swoich 6 lat rządzenia. Natomiast PO ani razu. Żeby być sprawiedliwym to PSL było raz za obniżeniem akcyzy podczas rządów z PO ale wtedy potomkowie TW Bolka - POwcy nie zgodzili się.

16:28, 03.05.2021
Wyświetl odpowiedzi:2
Odpowiedz

XyzXyz

7 2

Śmieszne .. baryłka była poniżej 0 a paliwo i tak po 5 ziko.. je.....bać pis

20:32, 03.05.2021

akcyzaakcyza

4 5

No i wtedy cena spadła poniżej 3,5 zł. za litr. Ale to była chwila i faktycznie tamtego okresu szybko ceny powindowały w dół. Śmieszne POwczyki jesteście. Ile razy obniżyło PO akcyzę? ZERO ZERO ZERO.

21:04, 03.05.2021

Śmiech na saliŚmiech na sali

8 3

Budowa kolka na środku będzie trwała rok, i pochłonie ostro ponad milion.. włodarze zatrudnijcie jakaś firmę budowlana, zrobią to w 2 miesiące i wezmą polowe ceny.. co tam jest za filozofia? A z naszych podatków łatwo wydawać..

08:58, 04.05.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do śmiech na saliDo śmiech na sali

2 4

Przepisy zamówień publicznych na to nie pozwalają wielcy znawcy. Do tego jeszcze unijne papierki i mamy to co mamy.

11:33, 04.05.2021
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Wiszowaty: taka nadwyżka budżetowa to anomalia

To tak spać z kobieto /źono i nie widzieć kochanka po środku. Taki afera ala mały trzaskoski. Poki daje prace swoim jest ok.

Majk

18:51, 2026-06-25

Jakie decyzje podjęli radni z Kolna?

Po co oni sobie przyznają te śmieszne absulatoria? Żeby sami siebie utwierdzali w swoim reżimie? Przecież nikt im tego koryta do następnych wyborów nie odbierze. Serio nie mają ważniejszych spraw? Za parę dni Kolno wraca do średniowiecza bo znowu ciepłej wody w 2026roku nie będzie, tak drodzy państwo nie w 1845 tylko w 2026! Przegłosowali sprawozdanie finansowe za 2025, a co mieli innego zrobić, ile wydali tyle wydali ile ściągnęli tyle ściągnęli nad czym tu głosować? I jeszcze ten bezczelny radny który radnym być nie powinien i pobiera diety złożył skargę🤣🤣🤣🤣🤣 Ta rada to przykry żart.

Obskarżyciel

18:15, 2026-06-25

Radny komentuje Raport o stanie Powiatu Kolneńskiego

To ten co mu wszystko można?

Zabiele

16:36, 2026-06-25

Wiszowaty: taka nadwyżka budżetowa to anomalia

Wybory idą trzeba teraz wciskać ludziom banialuki o nadwyżkach🤣🤣🤣🤣 a dwa miechy temu brali kredyt 5 baniek na 300tysi odsetek na upadający szpital żle zarządzany, w tym parabanku musieli mieć niezły ubaw że takich frajerów udało się w ten kredyt wkopać. Przecież to nie ich, nie oni go będą spłacać. Powiat znów jest bogaty i zarządzany wzorowo! Oddział chirurgiczny obsługuje 1 prawie emerytowany chirurg gdzie wcześniej dwóch w sile wieku nie dawało rady🤣🤣🤣🤣 Normalnie cuda! I na koniec tradycyjnie: starosta do odwołania!

Kredytobiory

14:42, 2026-06-25

0%