650 tysięcy złotych z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych trafi na przebudowę istniejącego boiska do piłki nożnej w Kolnie. W planach jest budowa systemu drenażu odwadniającego, budowa systemu nawadniania oraz wykonanie nowej płyty o nawierzchni trawiastej.
W zakres wykonywanych prac wejdzie również przebudowa części bieżni oraz dostosowanie wysokościowe przyległego terenu do projektowanego boiska.
Jak nas poinformował burmistrz Kolna, cała inwestycja może kosztować około 6 milionów złotych. Władze samorządowe spodziewają się jeszcze dofinansowania z ministerstwa sportu. Mowa o dużej kwocie, bo ma to być nawet ponad 3 mln. Pieniądze z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych to tylko uzupełnienie wkładu. W sumie środki pozyskane z zewnątrz mogą wynieść około 4 mln.
– Na trybuny będziemy aplikowali w następnym roku – mówi burmistrz Andrzej Duda i tłumaczy, że tych prac władze nie są w stanie przeprowadzić równolegle. – Jak robić bieżnię i równocześnie trybuny? Albo się z jednym nie wyrobisz, albo z drugim. Najpierw trzeba zakończyć remont bieżni, potem zrobić ogrodzenie i dopiero trybuny.
Włodarz dodaje, że oczywiście można to zrobić odwrotnie.
– Uznaliśmy, że to by było śmieszne, gdybyśmy zrobili trybuny, a nikt by nie grał na boisku, bo płyta nie została zmodernizowana – dodaje Andrzej Duda.
Remont prawdopodobnie rozpocznie się pod koniec lata. Cała procedura przetargowa musi bowiem potrwać. Co cieszy, dokumentacja projektowa i pozwolenia są już wykonane.
– Być może prace rozpoczną się w drugiej połowie tego roku, a zakończą wiosną roku następnego – mówi burmistrz Kolna.
Jest więc szansa na to, że jesienią zostanie posiana trawa na stadionie i boisko mogłoby być oddane do użytku w pierwszej rundzie sezonu piłkarskiego 2022 roku.
– Mamy dla kogo to robić, przede wszystkim dla tych dzieci – podsumowuje Andrzej Duda. – Cieszę się, że mamy sztuczne boisko, ale trawiaste jest potrzebne. Jest zdrowsze i bezpieczniejsze.
Powodzenie uzyskania dotacji z ministerstwa sportu opiera się bowiem na znakomitych wynikach kolneńskiego klubu. Orzeł skupia bardzo dużo dzieci i młodzieży. Trenuje w nim ponad sto osób. Za to jest największa ilość punktów.
Jan z Kolna12:02, 01.04.2021
Brawo! Fajna sprawa!
jan13:55, 01.04.2021
To chyba Prima-Aprylis tak malutko przy takich znajomościach.
labno14:41, 01.04.2021
Panie burmistrzu wójt Małego Płocka dostał środki z Urzędu Wojewódzkiego na plac zabaw a Pan na radzie obiecywał że jak będą rozdawanie środki na takie inwestycję to zrobi Pan plac zabaw dla dzieci z Łabnej.
Pozostałe komentarze
kibic20:57, 01.04.2021
W sobote dla pewnosci sprawdzcie przed meczem z Michalowem czy grac beda swoimi zawodnikami czy wypozyczonymi z Jagiellonii.
Fan21:21, 01.04.2021
Praktycznie większość klubów z naszej ligi ma ludzi z Białegostoku i okolic. Dlatego są takie wyniki a nie inne. Tylko w Kolnie gramy samymi wychowankami.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Radny podsumowuje Raport o stanie Powiatu Kolneńskiego
Przecież nie będą się ganić, a już na pewno nie przyznają się do błędów, czy porażek. Poza tym, nie gryzie się ręki , która karmi, prawda? Sukcesy? Nie widać. Do porażek lepiej się przyznać, bo wyborcy je widzą. Ale czy zarząd je widzi?
Iks
22:54, 2026-06-26
Starosta: Macie asa w rękawie – zawód
Myli się Pan bo te dzieci mimo że skończyli szkołę to nie mają tatusiów co im załatwią posady.Bo dzieci za...radnych to już siedzą w biurach na stażach i sobie zarabiają.
Lech
21:59, 2026-06-26
Starosta: Macie asa w rękawie – zawód
Gość zlikwidował bursę a teraz się mądrzy.
Prawdziwy Zigi
20:47, 2026-06-26
Starosta: Macie asa w rękawie – zawód
Serio, ten pan powinien zniknąć z życia publicznego.
do odwołania
18:57, 2026-06-26