Umowa o pracę zawsze rodzi obowiązek odprowadzania składek. Student, zatrudniony w Polsce na podstawie stosunku pracy, nawet jeśli ma mniej niż 26 lat podlega obowiązkowo ubezpieczeniom: emerytalnemu, rentowym, chorobowemu, wypadkowemu i zdrowotnemu. Pracodawca ma obowiązek opłacać za niego wszystkie składki na ubezpieczenia społeczne oraz na ubezpieczenie zdrowotne. - Umowa o pracę daje jednak wiele przywilejów, których nie mają osoby pracujące na umowę zlecenia. Między innymi pracownik ma prawo do urlopu czy wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych, ochronę przed zwolnieniem czy prawo do ubezpieczeń społecznych. Opłacanie składek na ubezpieczenia społeczne, gwarantuje wiele korzyści takich jak np. prawo do świadczeń m.in. w razie choroby czy macierzyństwa - informuje Katarzyna Krupicka, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa podlaskiego.
Stanowisko Sejmiku w sprawie relacji z UE
I bez safe wszystko jest zadłużone.
Ja
14:11, 2026-06-26
Walne Zebranie Sprawozdawcze Orła Kolno
Niedlugo Podlaski Zwiazek Pilki Noznej w klasie okregowej doprowadzi ze z klasy okregowej do IV ligi awansuje 4 druzyny i i 4 druzyny soadna do A klasy czyli prawie polowa To jest paranoja
kibic z Podlasia
13:08, 2026-06-26
Radny podsumowuje Raport o stanie Powiatu Kolneńskiego
Łubu dubu,łubu dubu itd. tyle lat minęło ale nadal aktualne.
Misiu
12:50, 2026-06-26
Radny podsumowuje Raport o stanie Powiatu Kolneńskiego
Chyba tylnymi drzwiami radni wchodzą do lekarza . Radni w kolejce .. na pohybel.
Winni
12:49, 2026-06-26