Umowa o pracę zawsze rodzi obowiązek odprowadzania składek. Student, zatrudniony w Polsce na podstawie stosunku pracy, nawet jeśli ma mniej niż 26 lat podlega obowiązkowo ubezpieczeniom: emerytalnemu, rentowym, chorobowemu, wypadkowemu i zdrowotnemu. Pracodawca ma obowiązek opłacać za niego wszystkie składki na ubezpieczenia społeczne oraz na ubezpieczenie zdrowotne. - Umowa o pracę daje jednak wiele przywilejów, których nie mają osoby pracujące na umowę zlecenia. Między innymi pracownik ma prawo do urlopu czy wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych, ochronę przed zwolnieniem czy prawo do ubezpieczeń społecznych. Opłacanie składek na ubezpieczenia społeczne, gwarantuje wiele korzyści takich jak np. prawo do świadczeń m.in. w razie choroby czy macierzyństwa - informuje Katarzyna Krupicka, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa podlaskiego.
Imieniny Jana z Kolna (plakat)
festyn godny Kolna🤣🤣🤣🤣
hihihi
09:50, 2026-06-26
Stanowisko Sejmiku w sprawie relacji z UE
ten podstępny program safe to wysoko oprocentowana POŻYCZKA, kolejne pokolenia będą to spłacać i my też, nikt za darmo nic nie daje.
naga prawda
09:48, 2026-06-26
Wojciech Sienicki pokieruje spółką PKS Nova
fajnie wyglądają w tych swoich garniturkach jak takie nadęte bufony🤣🤣🤣
bufonista
09:45, 2026-06-26
Jakie decyzje podjęli radni z Kolna?
Obradują uchwalają siedzą za to biorą pieniądze ale dla siebie my mamy podwyzki żeby oni mieli kase
Naszka
07:20, 2026-06-26