W drugiej turze niedzielnych wyborów prezydenckich zwycięzcą został popierany przez PiS Karol Nawrocki, uzyskując 50,89 proc. głosów. Kandydat KO Rafał Trzaskowski zdobył 49,11 proc. poparcia.
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w pierwszym publicznym wystąpieniu po przegranej w wyborach prezydenckich podziękował w środę swoim wyborcom. Dziękuję za każdy oddany na mnie głos, tysiące, jeśli nie dziesiątki tysięcy spotkań i uściśniętych dłoni - mówił podczas otwarcia placu Centralnego w Warszawie.
Trzaskowski, który wziął udział w środę w uroczystości otwarcia placu Centralnego przy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, po raz pierwszy zabrał publicznie głos po niedzielnej przegranej w wyborach na prezydenta Polski.
"Dziękuję za każdy oddany na mnie głos w wyborach prezydenckich, tysiące, jeśli nie dziesiątki tysięcy spotkań i uściśniętych dłoni. Szczególnie chciałbym podziękować warszawiankom i warszawiakom, bo frekwencja w Warszawie niebywała i również liczba oddanych na mnie głosów. Ta moc i energia, która płynie od Polaków, a od warszawianek i warszawiaków szczególnie, bo jestem przecież prezydentem miasta stołecznego Warszawy, motywuje mnie do dalszej ciężkiej pracy" - podkreślił.
Dodał, że otwarcie pl. Centralnego jest kolejnym rozdziałem w historii stolicy. "Oddajemy plac Centralny, który mam nadzieję, będzie zielonym sercem Warszawy" - dodał.
Plac powstał pomiędzy Muzeum Sztuki Nowoczesnej a Pałacem Kultury i Nauki. Łączy centralną część placu Defilad z parkiem u zbiegu ulic Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej. (PAP)
akar/ par/
ihihihhi16:02, 04.06.2025
won szambelanie
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
OSM Piątnica nagrodziła najlepszych dostawców mleka
Rolniku płaczą, że nie mają a nagle ha, fendty, beemki, Mercedesy, John Deere its, wczasy w Egipcie, bo mają pracowników, sami nie doją bo nawet pewnie nie umieją. Ciągniki z gps-em wygoda . Popyliniarze czują się mocarstwem na Podlasiu, a tak naprawdę nawet pieniędzy nie mają żyją z banku z miesiąca na miesiąc cwaniaczki, heh
Pol
11:51, 2026-06-22
Zaprezentowała raport...
Napiepszanie
Szok
07:31, 2026-06-22
Zaprezentowała raport...
Wiem że chcesz pracować a w Kolnie nie ma pracy , ale nadesłanie kosiarka od 7.30 to ostra przesada.
Szok
07:31, 2026-06-22
Zaprezentowała raport...
Jo spłaca , mają ciebie gdzieś.
Ja
07:30, 2026-06-22