W piątek rzecznik prasowy PK przedstawił wyniki pracy prokuratorskiego zespołu koordynującego śledztwa w sprawach przestępstw związanych z wyborami Prezydenta RP.
Rzecznik Prokuratury Krajowej Przemysław Nowak poinformował, że z oględzin głosów z 250 obwodowych komisji wyborczych wynika, że Karol Nawrocki powinien otrzymać o 1538 głosów mniej, a Rafał Trzaskowski o 1541 głosów więcej. Mówimy więc o różnicy rzędu 1,5 tys. głosów - przekazał.
- W wyniku przeprowadzonych przez prokuratorów oględzin 250 komisji Karol Nawrocki powinien otrzymać o 1538 głosów mniej, a Rafał Trzaskowski o 1541 głosów więcej niż wynikało to z oficjalnych wyników wyborczych. A więc mówimy o różnicy rzędu 1,5 tys. głosów po przebadaniu wszystkich 250 komisji, które były obarczone największym ryzykiem anomalii - poinformował prok. Nowak.
Dodał, że w 166 obwodowych komisjach wyborczych nie stwierdzono żadnych rozbieżności i podejrzenia błędów się nie sprawdziły. Z kolei w 84 komisjach stwierdzono nieprawidłowości.
- Nieprawidłowości polegały od przypadków odmiennego przypisania głosów (...) do pojedynczych głosów uznanych za nieważne, a zdaniem prokuratora dokonującego oględzin głos był ważny. Wykazano więc od bardzo poważnych nieprawidłowości do nieprawidłowości drobnych - mówił prok. Nowak.
Jak wyliczał w 42 komisjach stwierdzono, że przynajmniej część głosów oddana na Trzaskowskiego została błędnie zaliczona Nawrockiemu, zaś w 34 komisjach przynajmniej część głosów oddana na Nawrockiego została błędnie przypisana Trzaskowskiemu. Z kolei w 8 komisjach nieprawidłowości polegały na nieprawidłowym uznaniu pojedynczych głosów za nieważne lub ważne. (PAP)
mja/ nl/ mok/
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
OSM Piątnica nagrodziła najlepszych dostawców mleka
Rolniku płaczą, że nie mają a nagle ha, fendty, beemki, Mercedesy, John Deere its, wczasy w Egipcie, bo mają pracowników, sami nie doją bo nawet pewnie nie umieją. Ciągniki z gps-em wygoda . Popyliniarze czują się mocarstwem na Podlasiu, a tak naprawdę nawet pieniędzy nie mają żyją z banku z miesiąca na miesiąc cwaniaczki, heh
Pol
11:51, 2026-06-22
Zaprezentowała raport...
Napiepszanie
Szok
07:31, 2026-06-22
Zaprezentowała raport...
Wiem że chcesz pracować a w Kolnie nie ma pracy , ale nadesłanie kosiarka od 7.30 to ostra przesada.
Szok
07:31, 2026-06-22
Zaprezentowała raport...
Jo spłaca , mają ciebie gdzieś.
Ja
07:30, 2026-06-22