Listy do redakcji

Zamknij

Dodaj komentarz

Czytelniczka: Czy takie miejsca naprawdę powinny tak wyglądać?

Internautka Internautka 18:50, 08.05.2026 Aktualizacja: 19:46, 08.05.2026
28 Czytelniczka: Czy takie miejsca naprawdę powinny tak wyglądać? Na zdjęciu opisywane miejsce parkingowe (fot. Czytelniczka)

Chciałabym nagłośnić sprawę miejsca parkingowego dla mojej córki, które wyznaczył Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Grzegorz Szczech - pisze w liście do redakcji Kolnaka24 Czytelniczka. 

Po kilku miesiącach oczekiwania w końcu zostało wyznaczone miejsce parkingowe dla mojej córki.

To miało być duże ułatwienie w codziennym funkcjonowaniu. Niestety, rzeczywistość okazała się zupełnie inna.

Miejsce, które zostało przygotowane, nie spełnia podstawowych wymogów dla miejsca parkingowego dla osoby niepełnosprawnej. Ma nieprawidłowe wymiary, a dodatkowo jeden z rogów jest skośny, co znacząco ogranicza jego funkcjonalność.

W naszej codzienności to nie jest drobiazg. Wyciągając córkę z samochodu, muszę otworzyć drzwi na oścież, żeby bezpiecznie ją wyjąć. Przy obecnych wymiarach miejsca jest to bardzo utrudnione, a czasami wręcz niemożliwe.

To przykre, bo na takie miejsce czekałyśmy długo, a miało ono realnie ułatwić życie – nie je dodatkowo komplikować.

Zastanawiam się, czy inne osoby spotkały się z podobną sytuacją. Czy takie miejsca naprawdę powinny tak wyglądać?

Od red: Nie wiemy jakim autem porusza się autorka listu, ale przepisy w tym zakresie są jasne. Wymiary miejsc parkingowych dla samochodów osobowych użytkowanych przez osoby niepełnosprawne powinny mieć co najmniej szerokość 3,6 m i długość 5 m, a w przypadku usytuowania wzdłuż jezdni – co najmniej szerokość 3,6 m i długość 6 m. Redakcja poprosiła władze Spółdzielni o zajęcie stanowiska w tej sprawie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (28)

WYRÓŻNIONE KOMENTARZE

Obserwator Obserwator

0 0

Typowe Kolno , znajomości są wszędzie . Stanowiska zajmują osoby bez kwalifikacji .
A gdy głośno mówisz co należy zrobić jesteś piętnowany w tym mieście.

07:26, 13.05.2026

Pozostałe komentarze

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Mieszkanka Mieszkanka

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


TuszująTuszują

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Szkoła nr2Szkoła nr2

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Do osoby, która nie Do osoby, która nie

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


MieszkaniecMieszkaniec

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


MuaMua

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


kierowniczko nie goskierowniczko nie gos

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Obserwator Obserwator

15 2

#tematdlauwagi

23:41, 08.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

GrześGrześ

22 0

Nie pierwszy raz prezes ma gdzieś przepisy. W bloku przy ulicy Sikorskiego 5 drzwi wejściowe klatek schodowych otwierają się do wewnątrz budynku co jest nie zgodne z przepisami PPOŻ, które jasno mówią że drzwi mają się otwierać zgodnie z kierunkiem ewakuacji, no cóż widocznie prezes ma w nosie bezpieczeństwo mieszkańców

01:05, 09.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

LokatorkaLokatorka

20 0

Nowa rada nadzorcza powinna się tym zająć. Toć tam sami kompetentni fachowcy teraz zasiadają, na zarządzaniu, prawie spółdzielczym , remontach i inwestycjach powinni się chyba dobrze znać skoro się zgodzili do niej wejść. Rada powinna reprezentować członków spółdzielni, nadrzędnym interesem powinien być tylko i wyłącznie interes wspólnoty oraz kontrolować działalność zarządu i pracę administracji i innych pracowników

08:45, 09.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

wonwon

15 0

Do sądu z nim i tyle!

10:30, 09.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

GośćGość

19 0

To jest czysta DYSKRYMINACJA osób niepełnosprawnych.

11:49, 09.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Henryk Henryk

10 0

Obserwując poczynania naszej Spółdzielni trzeba się cieszyć że miejsce nie zostało wyznaczone na trawniku pod trzepakiem

18:19, 09.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jarzyło 77Jarzyło 77

1 22

Musisz być jak MacGaiver.Poprostu wjeżdżaj tyłem i po sprawie.Doceń to ,że wszyscy musimy płacić na pańską rentę.Mniej nerwów,dłuższe życie.

18:28, 09.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:3
Odpowiedz

MieszkankaMieszkanka

11 0

Nie życzę ale jak wielce mądry Pan miałby niepełnosprawne dziecko to by taki bzdur nie pisał. Wstyd!

06:19, 10.05.2026

A ja zycze JarzyleA ja zycze Jarzyle

3 0

Paraliżu czterokonczynowego, podcierania tyłka przez mamusie i wyciągana przez nią tego "kadłubka" z auta, które zostalo zaparkowane 50 metrów od mieszkania... amen.

07:15, 10.05.2026

KurpKurp

2 0

Na szczęście takich typów jak ten jarzyło jest tylko jakaś garstka w naszym społeczeństwie.

08:00, 10.05.2026

balcerekbalcerek

18 0

Spółdzielnie mieszkaniowe to, niestety, relikt i kontynuacja PRL. Pięknie to ukazał reżyser Bareja w 4 odcinku serialu "Alternatywy 4". Najwyższy już czas - po prawie 30 latach *%#)!& komuny- na nowe, transparentne, dopasowane do współczesności prawo spółdzielcze.

19:06, 09.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

do Sp2do Sp2

6 21

Ty nie mędrkuj i nie oczerniaj i zajmij się lepiej swoimi sprawami. SP 2 to była i jest NAJLEPSZA szkoła w powiecie Kolneńskim. To jest wzór do naśladowania dla innych szkół. Świetnie wykształcona i pracowita kadra nauczycielska, bardzo wysokie wyniki w nauce i sporcie i jeszcze solidna dyscyplina szkolna.

19:23, 09.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:2
Odpowiedz

A joA jo

14 1

Takie wysokie że jedynce lepiej w tamtym roku poszły egz 8klasisty

20:06, 09.05.2026

Anja$Anja$

5 2

Buahaha 🤣🤣🤣🤣 Najlepsza szkoła 🤣

11:06, 10.05.2026

Anja$Anja$

8 2

A czego wy się spodziewaliście po tym lemingu ze spółdzielni? Przecież to nawet po ryju widać, że średnio rozgarnięte. Ja czasem widzę jak oni medytują pod śmierdzącą uryną SM nad naprawą schodów 🤣 Staną takie cielęciny i pół godziny dumają, po czym jak to wygląda każdy widzi. Ale nie piszcie nic o nim, bo on ma immunitet dyplomatyczny i zastrzeżony wizerunek buahaha 🤣 Tak mi powiedział, jak go zaczęłam nagrywać, kiedy za bardzo pyskował. Te stare komuchy są przyzwyczajone do tego, że ludzie boją się odezwać, a tu weszła taka z buta i dziadek się zesrał. Tak samo jak ten z metra cięty z UM, co wiecznie w sekretariacie siedzi i zbija bąki za nasze.

11:11, 10.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Baba jaga Baba jaga

7 0

Nie maja pojęcia o potrzebach niepełnosprawnych tak samo jak Ci co siedzą na radzie. Co prezes powie to święte. Braki, znieczulica, zero pomocy bo po co. Super miejsce na odwal, ale dla kogo? Prezes powien sam zobaczyć jak to jest dla tych ludzi i zaprakowac i wyciągnąć dziecko i wozek. Ciekawe co by powiedział. Splunąć tylko.

22:26, 10.05.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%