Chciałabym nagłośnić sprawę miejsca parkingowego dla mojej córki, które wyznaczył Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Grzegorz Szczech - pisze w liście do redakcji Kolnaka24 Czytelniczka.
Po kilku miesiącach oczekiwania w końcu zostało wyznaczone miejsce parkingowe dla mojej córki.
To miało być duże ułatwienie w codziennym funkcjonowaniu. Niestety, rzeczywistość okazała się zupełnie inna.
Miejsce, które zostało przygotowane, nie spełnia podstawowych wymogów dla miejsca parkingowego dla osoby niepełnosprawnej. Ma nieprawidłowe wymiary, a dodatkowo jeden z rogów jest skośny, co znacząco ogranicza jego funkcjonalność.
W naszej codzienności to nie jest drobiazg. Wyciągając córkę z samochodu, muszę otworzyć drzwi na oścież, żeby bezpiecznie ją wyjąć. Przy obecnych wymiarach miejsca jest to bardzo utrudnione, a czasami wręcz niemożliwe.
To przykre, bo na takie miejsce czekałyśmy długo, a miało ono realnie ułatwić życie – nie je dodatkowo komplikować.
Zastanawiam się, czy inne osoby spotkały się z podobną sytuacją. Czy takie miejsca naprawdę powinny tak wyglądać?
Od red: Nie wiemy jakim autem porusza się autorka listu, ale przepisy w tym zakresie są jasne. Wymiary miejsc parkingowych dla samochodów osobowych użytkowanych przez osoby niepełnosprawne powinny mieć co najmniej szerokość 3,6 m i długość 5 m, a w przypadku usytuowania wzdłuż jezdni – co najmniej szerokość 3,6 m i długość 6 m. Redakcja poprosiła władze Spółdzielni o zajęcie stanowiska w tej sprawie.

znadPisy19:26, 08.05.2026
Ale cyrk, co to w ogóle ma być XD
Kolno23:51, 08.05.2026
Miejsce wyznaczał kto nie ma pojęcia o potrzebach osób z niepełnosprawnością i ich bliskich. Do poprawki. Jak najszybciej!
Ja08:51, 09.05.2026
W dniu 02.06.2026 możemy wyrazić swoją opinię na walnym zgromadzeniu a nie pisać na forum.Wszystko w naszych rękach i pora zrobić porządek z tymi którzy zarządzają nami .PRL się skończył ale rządy zostały.
Obserwator 07:26, 13.05.2026
Typowe Kolno , znajomości są wszędzie . Stanowiska zajmują osoby bez kwalifikacji .
A gdy głośno mówisz co należy zrobić jesteś piętnowany w tym mieście.
Pozostałe komentarze
Użytkownik21:26, 08.05.2026
Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Mieszkanka 08:20, 09.05.2026
Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Tuszują11:08, 09.05.2026
Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Szkoła nr211:30, 09.05.2026
Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Do osoby, która nie 13:57, 09.05.2026
Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Mieszkaniec13:58, 09.05.2026
Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Mua20:32, 09.05.2026
Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
kierowniczko nie gos20:47, 09.05.2026
Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.
Obserwator 23:41, 08.05.2026
#tematdlauwagi
Grześ01:05, 09.05.2026
Nie pierwszy raz prezes ma gdzieś przepisy. W bloku przy ulicy Sikorskiego 5 drzwi wejściowe klatek schodowych otwierają się do wewnątrz budynku co jest nie zgodne z przepisami PPOŻ, które jasno mówią że drzwi mają się otwierać zgodnie z kierunkiem ewakuacji, no cóż widocznie prezes ma w nosie bezpieczeństwo mieszkańców
Lokatorka08:45, 09.05.2026
Nowa rada nadzorcza powinna się tym zająć. Toć tam sami kompetentni fachowcy teraz zasiadają, na zarządzaniu, prawie spółdzielczym , remontach i inwestycjach powinni się chyba dobrze znać skoro się zgodzili do niej wejść. Rada powinna reprezentować członków spółdzielni, nadrzędnym interesem powinien być tylko i wyłącznie interes wspólnoty oraz kontrolować działalność zarządu i pracę administracji i innych pracowników
won10:30, 09.05.2026
Do sądu z nim i tyle!
Gość11:49, 09.05.2026
To jest czysta DYSKRYMINACJA osób niepełnosprawnych.
Henryk 18:19, 09.05.2026
Obserwując poczynania naszej Spółdzielni trzeba się cieszyć że miejsce nie zostało wyznaczone na trawniku pod trzepakiem
Jarzyło 7718:28, 09.05.2026
Musisz być jak MacGaiver.Poprostu wjeżdżaj tyłem i po sprawie.Doceń to ,że wszyscy musimy płacić na pańską rentę.Mniej nerwów,dłuższe życie.
Mieszkanka06:19, 10.05.2026
Nie życzę ale jak wielce mądry Pan miałby niepełnosprawne dziecko to by taki bzdur nie pisał. Wstyd!
A ja zycze Jarzyle07:15, 10.05.2026
Paraliżu czterokonczynowego, podcierania tyłka przez mamusie i wyciągana przez nią tego "kadłubka" z auta, które zostalo zaparkowane 50 metrów od mieszkania... amen.
Kurp08:00, 10.05.2026
Na szczęście takich typów jak ten jarzyło jest tylko jakaś garstka w naszym społeczeństwie.
balcerek19:06, 09.05.2026
Spółdzielnie mieszkaniowe to, niestety, relikt i kontynuacja PRL. Pięknie to ukazał reżyser Bareja w 4 odcinku serialu "Alternatywy 4". Najwyższy już czas - po prawie 30 latach *%#)!& komuny- na nowe, transparentne, dopasowane do współczesności prawo spółdzielcze.
do Sp219:23, 09.05.2026
Ty nie mędrkuj i nie oczerniaj i zajmij się lepiej swoimi sprawami. SP 2 to była i jest NAJLEPSZA szkoła w powiecie Kolneńskim. To jest wzór do naśladowania dla innych szkół. Świetnie wykształcona i pracowita kadra nauczycielska, bardzo wysokie wyniki w nauce i sporcie i jeszcze solidna dyscyplina szkolna.
A jo20:06, 09.05.2026
Takie wysokie że jedynce lepiej w tamtym roku poszły egz 8klasisty
Anja$11:06, 10.05.2026
Buahaha 🤣🤣🤣🤣 Najlepsza szkoła 🤣
Anja$11:11, 10.05.2026
A czego wy się spodziewaliście po tym lemingu ze spółdzielni? Przecież to nawet po ryju widać, że średnio rozgarnięte. Ja czasem widzę jak oni medytują pod śmierdzącą uryną SM nad naprawą schodów 🤣 Staną takie cielęciny i pół godziny dumają, po czym jak to wygląda każdy widzi. Ale nie piszcie nic o nim, bo on ma immunitet dyplomatyczny i zastrzeżony wizerunek buahaha 🤣 Tak mi powiedział, jak go zaczęłam nagrywać, kiedy za bardzo pyskował. Te stare komuchy są przyzwyczajone do tego, że ludzie boją się odezwać, a tu weszła taka z buta i dziadek się zesrał. Tak samo jak ten z metra cięty z UM, co wiecznie w sekretariacie siedzi i zbija bąki za nasze.
Baba jaga 22:26, 10.05.2026
Nie maja pojęcia o potrzebach niepełnosprawnych tak samo jak Ci co siedzą na radzie. Co prezes powie to święte. Braki, znieczulica, zero pomocy bo po co. Super miejsce na odwal, ale dla kogo? Prezes powien sam zobaczyć jak to jest dla tych ludzi i zaprakowac i wyciągnąć dziecko i wozek. Ciekawe co by powiedział. Splunąć tylko.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
32-latka, jak i 47-latek stracili prawa jazdy
Ten ptaszek z czerwonego to już chyba wszystkie rozumy pozjadał, taki jest mądry...a to prawda ze teściowa z księdzem robi bara bara ??
Ten ptaszek
22:47, 2026-06-22
Sprzęt do nauki zdalnej dla szkoły
Oddaj prostaku bursę, co ci przeszkadzała? Nikt znajomy nie pracował? żeby placówkę utrzymać. Stoją pokoje puste dla kogo? Dla twojej przyjemności? Młodzież by się znalazła i ludzie mieliby pracę za najniższą, ale by mieli, a tak ,ani młodzieży, ani bursy, ale rude loki i okular na ryju zadowolony, że ludzi pozbawił pracy, bo łon jest starosta, ale nie człowiek, czyli nikt i wróć wreszcie do swojej prawdziwej partii, tylko trzeba mieć honor nie Tado? i nawet nie próbuj startować w wyborach, bo każda lista, na której się znajdziesz będzie w miarę naszych możliwości omijana, na czym stracą inni z listy. Nie pozdrawiam, ale nie życzę źle, różnimy się.......
Zabielak
22:02, 2026-06-22
32-latka, jak i 47-latek stracili prawa jazdy
Poza terenem zabudowanym to z tego co pamiętam można jechać 90 km/h chyba, że na zakrętach ich złapali 🤣🤣 Nie od dziś wiadomo, że policji nie chodzi o bezpieczeństwo a wpływy do źródełka 🫣😁😉
Kierowca
21:24, 2026-06-22
Zanieczyszczona woda w gminie Kolno
Zabraliście ordery to was potruja
Zabraliscie
20:12, 2026-06-22