Zamknij

Do przerwy dominowali zawodnicy Orła Kolno. Potem Warmia wzięła się do pracy

04:49, 23.02.2020 KS Aktualizacja: 21:10, 24.02.2020
Skomentuj

To był bardzo dobry, ale dziwny mecz. Orzeł Kolno podejmował 22 lutego na swoim stadionie zespół Warmii Grajewo, czyli zespół z czołówki IV ligi.

Do przerwy dominacja gospodarzy nie podlegała dyskusji. Grali mądrze i z przyjemnością oglądało się poczynania piłkarzy. Można powiedzieć, że Warmia nie istniała.

Swoją przewagę Orzeł w pierwszej połowie udokumentował wysokim prowadzeniem 5:0.

Z kolei po przerwie  zespół gości był o niebo lepszy. Trudno w to uwierzyć, ale piłkarze z Grajewa doprowadzili do remisu.

Skąd taka metamorfoza? Otóż w pierwszej połowie goście wystawili rezerwowy skład, na boisku byli w zasadzie tylko juniorzy. Z kolei trener Orła Ireneusz Piwko w drugiej odsłonie spotkania dał pograć zmiennikom. Obaj szkoleniowcy po prostu sprawdzają piłkarzy w meczach kontrolnych i nie myślą o wynikach. Bardzo zresztą słusznie.

W ogóle trzeba docenić dobór rywali kolneńskiego klubu w ramach przygotowań do rundy wiosennej. W zasadzie wszyscy grają w mocniejszych ligach. Sprawdzamy się więc na tle silniejszych przeciwników.

Reasumując: Orzeł z meczu na mecz gra coraz lepiej i jego awans do IV ligi jest bardzo realny.

Bramki dla kolneńskiej drużyny zdobyli: Damian Łazarczyk (2), Paweł Kaczmarczyk, Karol Domurat i Marcin Nerko.

Dla gości punktowali: Mateusz Cybulski (2), Krystian Wójcicki (2) i Patryk Bogdaniuk.

Skład Orła: Falkowski, Grala, Sokołowski, Prusinowski, Polakowski, Jurczyk, Kaczmarczyk, Domurat, Sadowski, Łazarczyk, Nerko

Po zmianach od 46 minuty: Grabowski, Korzep, Wszeborowski, Olszak, Brzeziński, Sielawa,Piwko