Na modernizację stadionu pozyskano środki: Rządowy Fundusz Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych – 10 800 000 zł; Ministerstwo Sportu i Turystyki – 2 745 800 zł; Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego – Fundusz Wsparcia Gmin i Powiatów – 3 000 000 zł, w tym: 1,5 mln zł w 2022r. oraz 1,5 mln zł w 2023r.; Rządowy fundusz Inwestycji Lokalnych - 650 000 zł; 5. Dotacja celowa ze Starostwa Powiatowego w Kolnie – 1 100 000 zł
Przypominamy, że wykonawca ma czas na realizację zadania do końca września 2023 roku. Nie oznacza to oczywiście, że z głównej płyty będzie można od razu korzystać.
Przebudowa stadionu miejskiego wraz z infrastrukturą techniczną rozpoczęła się w ubiegłym roku. Wartość całej inwestycji to ponad 20 mln. Powstaje trawiaste boisko piłkarskie, nowe trybuny na 900 osób oraz zaplecze sportowe.
Obecnie kontynuowane są prace m.in. przy budynku socjalno-szatniowo-sanitarnym, sędziowskim oraz na trybunach, bieżni i płycie głównej.
Na stadionie powstaje 4-torowa bieżnia o długości 400 m oraz 6-torowa na 100 metrów, a także stanowiska do rzutu oszczepem, rzutu młotem i pchnięcia kulą. Prace dodatkowo obejmują wykonanie oświetlenia, monitoringu, kanalizacji, drenażu, nawodnienia oraz ogrodzenia.
Wykonawcą inwestycji jest firma z Dąbrowy Górniczej GretaSport.
Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej (zdjęcia wykonano w kwietniu i maju)
Krogulec11:50, 13.05.2023
Stadion? Chyba kurnik za 20 milionów.
Jak można zaakceptować taki projekt?
To się w głowie nie mieści jak marnowane są publiczne pieniądze.
orzeł kolno18:20, 13.05.2023
jak tam 10 osób bedzie na tych trybunach by chciec te porażki oglądać to bedzie sukces ;)
Pozostałe komentarze
Stadion20:44, 13.05.2023
A kto i za ile będzie podlewał i utrzymywał tę murawę? Przecież woda jest najdroższa w okolicy. Czyżby znów podwyżka podatków?
rem21:57, 13.05.2023
w Turośli od piątku woda skażona bakteriami e coli, nie zdatna do użytku a tu na stronie cisza... W Turośli i okolicznych wsiach gdzie ten sam wodociąg brak beczkowozów z pitną wodą..... Wójt olewa powagę sytuacji.
Kmon06:14, 14.05.2023
Zajefajnie,Coca-Cola'e macie w wodociągu,a w gminie Kolno płynie samogon tz.śmierdziucha. I to jest dopiero problem,bo sklepy z terenu bankrutują.
Mgeta07:01, 14.05.2023
Jak to możliwe, że e-coli pochodząca z odchodów, znalazła się w wodociągu?
Esbek09:11, 14.05.2023
Nasrał
K_A12:20, 14.05.2023
Moim zdaniem zbyt niskie trybuny. Spodziewałem się czegoś lepszego za 20 milionów
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Radny komentuje Raport o stanie Powiatu Kolneńskiego
Jak sam był Vice starosto i dyrektorem od dróg powiatowych to nie zrobił tylko teraz cwaniaka udaje. Trzeba było zrobic a nie teraz udawac zatroskanego
Zofia
00:04, 2026-06-25
Radny komentuje Raport o stanie Powiatu Kolneńskiego
Niezły teatrzyk
Wow
23:17, 2026-06-24
W Kolnie oddasz honorowo krew
Nie w każdy ostatni piątek, bo teraz są co dwa miesiące
Zasłużony Hadek
22:54, 2026-06-24
Przerwa w dostawie ciepłej wody na terenie Kolna
A kto ten zaścianek wybiera?
Kamila
22:19, 2026-06-24