W minioną sobotę pożegnano żołnierza Armii Krajowej z Kolna – Tadeusza Butlera. Pogrzeb odbył się 25 listopada na cmentarzu w Prabutach.
Mowę pogrzebową wygłosił Prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło w Gdyni Józef Kwiatkowski.
Prezes podkreślił zasługi zmarłego w walce z okupantem podczas II wojny światowej.
– Brał udział w akcjach dywersyjnych i sabotażowych, między innymi uczestniczył w uwolnieniu Polaków z więzienia w Łomży, a także w likwidacji konfidentów niemieckich – zaznaczył Józef Kwiatkowski.
Tadeusz Butler zmarł 17 listopada w wieku 92 lat.
Czytaj więcej: zmarl_ostatni_zolnierz_armii_krajowej_z_kolna_tadeusz_butler.html
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Mieszkanka Kolna o przystanku widmo
I to jest problem nierozwiązywalny...zdjąć kilka blach i zagrabić...a znak przystanku zostawić...godzina pracy i po wszystkim...
Ad
20:07, 2026-06-27
Kolno: Planowany nabór wniosków AZBEST 2026
A na blachodachówkę to tez można składać?
Jadżka
15:35, 2026-06-27
Mieszkanka Kolna o przystanku widmo
No to prawidłowe skojarzenia ma ta czytelniczka skoro ten przystanek przypomina jej komunę, bo w Kolnie jest komuna ciągle.
o to to
15:30, 2026-06-27
Mieszkanka Kolna o przystanku widmo
Pif paf pif paf ale w wyborach to wszyscy razem burmistrz, wójt i starosta . Głosujecie na nas bo co tamci mogą będzie katastrofa wszystko upadnie.I tak będzie zawsze to wyglądało.Nie bójmy się zmian.
Henryk
14:16, 2026-06-27