W I Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza w Kolnie miało miejsce ważne wydarzenie. W czasie Dnia Geografii – w obecności pani dr Bożeny Kicińskiej (klimatologa) i pana dr Tomasza Witesa (doktora nauk o Ziemi, specjalizującego się w geografii regionalnej) – dyrektor I LO w Kolnie podpisał umowę pomiędzy Uniwersytetem Warszawskim – Wydziałem Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego i ZSP w Kolnie.
Wcześniej, w imieniu Uniwersytetu Warszawskiego, umowę podpisał Dziekan Wydziału prof. dr hab. Maciej Jędrusik.
Uczelnia objęła swoim patronatem I LO w Kolnie i zobowiązała się do:
1)wspierania kadrowego i koncepcyjnego klas realizujących rozszerzone programy nauczania geografii, w tym prowadzenia zajęć przez nauczycieli akademickich i realizacji edukacyjnych projektów badawczych;
2)pomocy nauczycielom w podnoszeniu ich kwalifikacji zawodowych;
3)pomocy w nawiązywaniu kontaktów z instytucjami krajowymi i zagranicznymi, które mogłyby wpływać na jakość i poprawę warunków funkcjonowania liceum lub modernizację programu kształcenia;
4)wspierania przedsięwzięć służących popularyzacji nauki, działalności kulturalnej itd.
W zamian I Liceum zobowiązało się do:
1)umożliwienia odbywania ćwiczeń i praktyk zawodowych przez studentów WGSR realizujących zajęcia bloku pedagogicznego;
2)współpracy z Wydziałem w celu opracowywanie programów autorskich;
3)prezentowania wśród uczniów i nauczycieli oferty dydaktycznej Uczelni;
4)udostępniania swoich sal i pracowni na potrzeby wspólnie podejmowanych działań;
5)współpracy z Uczelnią w zakresie krajowych i międzynarodowych projektów edukacyjnych.
Umowa została zawarta 5 kwietnia 2019 r. na czas nieokreślony i weszła w życie z dniem podpisania.
Adaś
Xd20:26, 11.04.2019
Zapomnieli że strajkują hahaha
Tu jh21:53, 11.04.2019
Może to łamistrajki?
Nowa 22:28, 11.04.2019
Umowa została podpisana w piątek przed strajkami ;)
Bliżej19:24, 12.04.2019
Prędzej bliżej im do WSD w Łomży
Dyrektor09:10, 16.04.2019
A ciekawe na kogo wymienią obecnego dyrektora. Niedługo konkurs, zobaczymy... kto będzie kierował Mickiem
podwyzki09:43, 19.04.2019
Dać im podwyżki żeby mogli się obrać lepiej, przy takim wydarzeniu wyglądają jak szmaciarze.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Mieszkanka Kolna o przystanku widmo
I to jest problem nierozwiązywalny...zdjąć kilka blach i zagrabić...a znak przystanku zostawić...godzina pracy i po wszystkim...
Ad
20:07, 2026-06-27
Kolno: Planowany nabór wniosków AZBEST 2026
A na blachodachówkę to tez można składać?
Jadżka
15:35, 2026-06-27
Mieszkanka Kolna o przystanku widmo
No to prawidłowe skojarzenia ma ta czytelniczka skoro ten przystanek przypomina jej komunę, bo w Kolnie jest komuna ciągle.
o to to
15:30, 2026-06-27
Mieszkanka Kolna o przystanku widmo
Pif paf pif paf ale w wyborach to wszyscy razem burmistrz, wójt i starosta . Głosujecie na nas bo co tamci mogą będzie katastrofa wszystko upadnie.I tak będzie zawsze to wyglądało.Nie bójmy się zmian.
Henryk
14:16, 2026-06-27