Światowy Dzień Zdrowia został ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) i obchodzony jest każdego roku 7 kwietnia. Głównym przesłaniem tego święta jest zwrócenie uwagi na najważniejsze problemy zdrowotne dotyczące społeczeństw na całym świecie. Kolneński Hufiec Pracy OHP przyłączył się do akcji.
Łącząc grupę uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, grupę uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy, młodzież Hufca Pracy OHP oraz dzieci ze szkoły Podstawowej nr 1 – chcieliśmy wzmocnić wartości społeczne. Uczyć tolerancji, akceptacji, motywować do przezwyciężania własnej słabości, a także promować zdrowy styl życia.
Kolneński Dzień Zdrowia – 5 kwietnia rozpoczął się prelekcją Pani Lidii Kozłowskiej z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kolnie. Przedstawiła zgromadzonym zasady zdrowego żywienia, a także omówiła złe nawyki żywieniowe.
Po prelekcji uczestnicy udali się na plac przy Warsztatach Terapii Zajęciowej, gdzie młodzież wraz z wychowawcami HP oraz WTZ przygotowała zajęcia sportowo-rekreacyjne. Grupa Pierwszej Pomocy Nadzieja przygotowała pokaz dla dzieci i dorosłych.
Było dużo śmiechu, radości i rywalizacji sportowej. Podczas przeciągania liny swoich sił próbowały dzieci oraz młodzież. Dużą radość sprawiła zabawa z chustą animacyjną oraz puszczanie baniek mydlanych do nieba.
Zmęczona sportowymi zabawami grupa dzieci i młodzieży mogła odpocząć przy ognisku konsumując kiełbaski z grilla oraz zdrowe sałatki warzywne przyrządzone przez młodzież HP.
OHP
Braki17:19, 06.04.2019
Niestety nie widzę tam wszystkich dlaczego ?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Kolnianie bawią się na festynie miejskim
Najważniejsze jest żeby tupało do nocy po całym Kolnie... olać rodziny z dziećmi.. najwazniejsze żeby patola dobrze się bawiła
Jestem za Kolnem.
22:43, 2026-06-27
Kolnianie bawią się na festynie miejskim
A w mieście to nie wiedzą co to jest cisza nocna..?
Mam juz dosc Kolna
22:41, 2026-06-27
Mieszkanka Kolna o przystanku widmo
Nie ma autobusu do Olsztyna tyna więc nie ma przystanku a radny obiecał ze poszła petycja do burmistrz i cich o tak się wszystko załatwia z dużej burzy mały deszcz niedługo wybory znowu będą obiecać a my uwierzymy
5555
22:31, 2026-06-27
Włodarz tłumaczy, że dokonano także wyceny gruntów
To tak się traktuję ludzi biednych.A dlaczego oni nie mają podciągnięto ogrzewania miejskiego?Ci ludzie palą w piecach i chyba muszą gdzieś trzymać opał.Ich bloki nie różnią się od tych socjalnych i jeszcze podkłada im się kłody.A miasto nie może sprzedawać im tego za przysłowiową złotówkę.Robicie place zabaw za 2 miliony. Trochę dobroci dla tych mieszkańców a dobro podwójne powraca.Targowica jest dużym placem tam można postawić blok socjalny.
Tomek
21:57, 2026-06-27