Młodzież na co dzień pracuje z instruktorką Anną Podeszwik nad warsztatem wokalnym oraz elementarnymi zadaniami aktorskimi. Spotykają się na zajęciach dwa razy w tygodniu i regularnie współtworzą koncerty na deskach sceny KOKiS (fot. Ł. Łukaszewicz)
W sali widowiskowej Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu usłyszeliśmy (26.04) koncert pt. „Głos Młodego Pokolenia” w wykonaniu dwóch grup wokalnych młodzieżowego DTM-u. Był to pierwszy koncert przygotowany i wykonany wyłącznie przez młodzież.
Ze sceny wybrzmiały ważne słowa: „Pozwólcie nam marzyć, zaufajcie, pozwólcie nam być sobą, popełniać własne błędy, ale wspierajcie i bądźcie obok”. Wyśpiewane przez młodzież utwory nawoływały do powrotu do autentyczności, budowania prawdziwych i szczerych relacji, uważności oraz empatii. Były także zachętą do odejścia od świata „szklanych ekranów”, znieczulicy i cynizmu obecnych we współczesnej rzeczywistości.
W repertuarze pojawiły się teksty autorstwa Wisławy Szymborskiej, Wojciecha Młynarskiego oraz Jacka Cygana – utwory uczące szacunku do odmienności i ukazujące, że każdy człowiek nosi w sobie unikalny, niepowtarzalny wszechświat, którego nie sposób w pełni opisać słowami ani dostrzec wzrokiem.
Szczególne poruszenie wywołał przejmujący utwór „Co się śni niewidomym”, w którym publiczność miała okazję usłyszeć Zuzannę Drężek i jej niezwykle silny, emocjonalny wokal.
Młodzież wyśpiewała również utwory o domu jako miejscu bliskości i bezpieczeństwa, gdzie rodzą się szczere relacje budujące empatię i wrażliwość na świat. Szczególnie pięknie wybrzmiał utwór „Dom” w wykonaniu Heleny Parzych i Roksany Szurnickiej, a także „Wszystko co złe omija mnie”, zaśpiewane przez duet Zosi Szadkowskiej i Marleny Włodkowskiej z towarzyszeniem młodzieżowego zespołu.
Nie zabrakło również piosenek o miłości, młodzieńczej radości, pierwszych zauroczeniach i przyjaźniach. Młodzi artyści sięgnęli także po utwory z bajek.
W repertuarze znalazły się także utwory z musicalu „Metro”, chętnie wybierane przez młodych wykonawców ze względu na ich bliskość wobec świata młodzieńczych marzeń i emocji. Utwór „Chcę być Kopciuszkiem” w wykonaniu trio wokalnego: Anny Chmielewskiej, Leny Kowalewskiej oraz Malwiny Leszczyńskiej stał się przejmującą opowieścią o marzeniach, akceptacji i poczuciu własnej wyjątkowości.
Z kolei utwór „Nie bój się chcieć” z bajki „Zwierzogród” podkreślił, że błędy i trudne chwile są naturalną częścią rozwoju.
Publiczność miała także okazję wysłuchać utworu do słów Andrzeja Własta „Ja się boję sama spać” – piosenki utrzymanej w żartobliwym, kokieteryjnym tonie, opowiadającej o dziewczynie poszukującej swojego „anioła stróża”.
Równie zabawny charakter miał utwór „Mama i my” w wykonaniu trio: Elizy Darmetko, Nadii Podeszwik oraz Leny Kowalewskiej, który w lekki, a zarazem ironiczny sposób ukazał relacje między dorastającą córką a matką oraz potrzebę samodzielności i przestrzeni na własne doświadczenia.
W programie nie zabrakło również piosenek aktorskich o bardziej refleksyjnym i nostalgicznym charakterze. Wśród nich znalazły się „Nerwica w granicach normy” do tekstu Jonasza Kofty z muzyką Włodzimierza Korcza w wykonaniu Agaty Święczkowskiej oraz „Wybacz Mamasza” do tekstu Agnieszki Osieckiej z muzyką Przemysława Gintrowskiego w interpretacji Malwiny Leszczyńskiej.
Duży aplauz publiczności wzbudził przebój zespołu Elektryczne Gitary „Dzieci wybiegły”, podczas którego młodzież zaprosiła do wspólnego śpiewu i tańca osoby z widowni – przyjaciół, znajomych, a także wyjątkowego gościa. Wśród śpiewających znalazł się dziekan kolneński Tomasz Grabowski.
Na zakończenie młode wokalistki wykonały utwór „Kocham Cię, życie” do tekstu Wojciecha Młynarskiego – ponadczasową piosenkę zachęcającą do akceptacji życia we wszystkich jego odcieniach.
Młodzież otrzymała z rąk instruktorki Anny Podeszwik pamiątkowe dyplomy oraz słowa uznania za zaangażowanie w projekty muzyczne. Dyrektor Alicja Szymańska wręczyła młodym artystom symboliczne róże.
Podczas koncertu wystąpili: młodsza grupa młodzieżowego zespołu DTM: Szymon Biedrzycki, Paweł Kukiełko, Helena Parzych, Zosia Muzyk, Natalia Poświata, Maja Szymańska, Marlena Włodkowska, Kornelia Kulczewska, Zuzanna Drężek, Oliwia Siwik, Kornelia Szurnicka, Roksana Szurnicka, Maja Jarzyło, Paulina Kućko, Zosia Szadkowska. Starsza grupa młodzieżowego DTM-u: Anna Chmielewska, Anna Gołaś, Lena Kowalewska, Nadia Podeszwik, Malwina Leszczyńska, Eliza Darmetko, Agata Święczkowska.
Paweł Podeszwik: nagłośnienie i reżyseria świateł. Monika Jarzyło: pomoc w tworzeniu scenografii. Łukasz Łukaszewicz: zdjęcia
Radny podsumowuje Raport o stanie Powiatu Kolneńskiego
Panie radny na koniec pańskiego odczytu zabrakło tylko kultowego hasła " no to jak towarzysze pomożecie? "🤣
Ryży
08:27, 2026-06-27
Wiszowaty: taka nadwyżka budżetowa to anomalia
Ogladałem.sesję i Stasio przyznał,że uztl sztucznej inteligencji a nie wyguglował 🤣🤣Widocznie swojej mu przybrakło .Za to dopadla go pomroczność 🤣🤣bo zapomniał co sie działo i co wyprawial,a wlasciwie chciał wyprawiać jak był starostą. A tych jego *%#)!& wywodów to nie da sie słuchać .Taki sztuczny inteligent.
Sztuczny jinteligent
07:19, 2026-06-27
Radny podsumowuje Raport o stanie Powiatu Kolneńskiego
Przecież nie będą się ganić, a już na pewno nie przyznają się do błędów, czy porażek. Poza tym, nie gryzie się ręki , która karmi, prawda? Sukcesy? Nie widać. Do porażek lepiej się przyznać, bo wyborcy je widzą. Ale czy zarząd je widzi?
Iks
22:54, 2026-06-26
Starosta: Macie asa w rękawie – zawód
Myli się Pan bo te dzieci mimo że skończyli szkołę to nie mają tatusiów co im załatwią posady.Bo dzieci za...radnych to już siedzą w biurach na stażach i sobie zarabiają.
Lech
21:59, 2026-06-26