Uczniowie klas VII i VIII ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach i Szkoły Podstawowej w Porytem wzięli udział w wyjątkowym programie profilaktycznym z jakim do Stawisk przyjechał były wokalista legendarnego zespołu Dżem – Jacek Dewódzki.
Spotkanie pod hasłem „Nałogi – droga donikąd” było połączeniem muzyki granej na żywo przez „Jacek Dewódzki Band” i prawdziwych opowieści o skutkach uzależnień od używek.
Uczniowie, ku przestrodze, usłyszeli wiele osobistych wyznań oraz historii o znanych artystach, którzy nadużywali alkoholu i innych substancji psychoaktywnych, w tym również o tych, którzy przypłacili to swoim życiem.
- W trakcie spotkania młodzi ludzie nie tylko dowiedzieli się, że nałogi to droga donikąd, ale otrzymali też wiele cennych wskazówek dotyczących tego jak uniknąć uzależnienia, jak w zdrowy sposób radzić sobie z emocjami, jak przezwyciężać niewiarę we własne siły i możliwości, jak radzić sobie z lękiem przed kompromitacją i negatywną oceną rówieśników oraz jak wspierać i życzliwie pomagać sobie wzajemnie - czytamy na stronie internetowej UM Stawiski.
Spotkanie zostało zorganizowane w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na 2023 rok. Spotkanie odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stawiskach.
Czytaj więcej: Jacek_Dew
?12:57, 20.03.2023
A czy w programie brała udział znana z lądowania na płocie w Borkowie terapeutka od wszelakich uzależnień?
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Jakie decyzje podjęli radni z Kolna?
Obradują uchwalają siedzą za to biorą pieniądze ale dla siebie my mamy podwyzki żeby oni mieli kase
Naszka
07:20, 2026-06-26
Od początku czerwca utonęło 30 osób
Ja z innej beczki. Słowo do policjantów. Czy policjanci nie słyszą gdy po południu lub o 23:00 na miasto wyrusza dwóch motocyklistów. Motory wyją na całe osiedle. Nie widać już ich ale słychać jeszcze długo długo najczęściej wyjeżdżają ulicą 11 listopada i w miasto. Weźcie się za tych cwaniaków w końcu!!!
123
23:06, 2026-06-25
Jakie decyzje podjęli radni z Kolna?
No tak jak zwykle cicho sza.Wszyscy słyszeli na jednej radzie blok socjalny na drugiej komunalny.I kto pomoże tym ludziom?
Nikt
22:39, 2026-06-25
Wiszowaty: taka nadwyżka budżetowa to anomalia
Parafraza polish jok
wika
21:00, 2026-06-25