Musimy pamiętać o przeszłości naszego kraju, żeby nigdy więcej nie stracić naszej niepodległości - mówili uczniowie I liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Kolnie.
Podczas zorganizowanej w czwartek (10.11) uroczystości przypomnieli losy Polski od czasów kiedy próbowano wymazać ją z mapy do odzyskania przez nasz kraj niepodległości i tożsamości. Uczniowie śpiewali także pieśni patriotyczne.
- Dla mnie jest to bardzo ważne święto, ponieważ bardzo sobie cenię tradycje i historię naszego kraju - mówi uczniowie i dodawali. - Dzień Niepodległości jest ważnym dniem dla Polaków. Przypomina o tak ważnym wydarzeniu, jakim jest odzyskanie przez nasz kraj niepodległości po 123 latach niewoli. Polacy w końcu mogli odetchnąć i żyć.
Jednym z gości zaproszonych na uroczystość był wicestarosta kolneński.
- 11 Listopada jest wielkim Narodowym Świętem wszystkich Polaków. Jest okazją do przypomnienia jak ważna jest dla nas Niepodległość. Polska miała zniknąć z mapy Europy. A my mieliśmy stać się częścią innych narodów - taki był plan zaborców. Realizowali go konsekwentnie przez wiele lat. Ale Polacy od zawsze mieli niezłomny charakter i zawsze dążyli do tego żeby sami o sobie stanowić. Żeby być Narodem nie tylko z własną historią, ale także z własnym niepodległym terytorium." - mówił Karol Pieloszczyk.
Apel był też okazją do wyróżnienia uczniów za ich udział w konkursach związanych z obchodzonym świętem.
witam17:17, 11.11.2022
nie polecam tego zakonu
Pizdotrząs 19:43, 12.11.2022
Dobra zesrałeś się
absol 9817:39, 13.11.2022
ja także nie, mam liche wspomnienia z pobytu w tejże placówce
gerwy17:36, 13.11.2022
Chyba błędem była likwidacja liceum przy ZST. Konkurencja, rywalizacja to podstawa wolnego rynku i w edukacji też jest wazna. I dzieci miały możliwość wyboru szkoły bez konieczności wyjazdu do Łomży czy Pisza. A tak teraz w całym powiecie mamy tylko jedno liceum co pachnie niezdrowym monopolizmem
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Zanieczyszczona woda w gminie Kolno
Zabraliście ordery to was potruja
Zabraliscie
20:12, 2026-06-22
Duda dostrzega wyraźny spadek poziomu wsparcia
Radny niech xobaczy jaki mq chodnik przed swoim domem że trzeba iść ulica
Maria
16:19, 2026-06-22
OSM Piątnica nagrodziła najlepszych dostawców mleka
Rolniku płaczą, że nie mają a nagle ha, fendty, beemki, Mercedesy, John Deere its, wczasy w Egipcie, bo mają pracowników, sami nie doją bo nawet pewnie nie umieją. Ciągniki z gps-em wygoda . Popyliniarze czują się mocarstwem na Podlasiu, a tak naprawdę nawet pieniędzy nie mają żyją z banku z miesiąca na miesiąc cwaniaczki, heh
Pol
11:51, 2026-06-22
Zaprezentowała raport...
Napiepszanie
Szok
07:31, 2026-06-22