Konkurs „PIKtoGRAmy” ma na celu w eliminacjach miejskich wyłonić mistrzów recytacji i śpiewu, aby reprezentowali region w Wojewódzkim Przeglądzie w Podlaskim Instytucie Kultury w Białymstoku. Przegląd ma zachęcać dzieci i młodzież do rozwijania zainteresowań artystycznych, wrażliwości estetycznej oraz twórczej współpracy przez recytację i śpiew
Drugiego dnia eliminacji przeglądu „PIKtoGRAmy” rywalizowało 13 osób. Konkurs o tytuł Mistrza Piosenki odbył się 29 marca w dwóch kategoriach wiekowych. Ponownie tematem przewodnim było życie owadów.
Jury zaznaczyło, że miało problem z wyborem najlepszych wykonawców, ponieważ poziom był bardzo wyrównany.
Sami uczestnicy byli najnormalniej w świecie pozbawieni tremy i bez skrepowania występowali na scenie widowiskowej kolneńskiego domu kultury. Z pewnością większy stres towarzyszył ich rodzicom i opiekunom.
Na uwagę zasługuje 8-letni Bartosz Filipkowski, który sam napisał tekst do piosenki „Ach te osy”.
Dwie pierwsze osoby z każdej kategorii będą reprezentować Kolno w eliminacjach wojewódzkich w Białymstoku.
Wyniki
Kategoria 3-6 lat
1. Bianka Modzelewska – 6 lat – Na majowej łące
2. Nikodem Kmieć – 3 lata – Mucha na Mucholocie
3. Nina Ciszewska – 6 lat – Bąki z łąki
Kategoria 7-10 lat
1. Zuzanna Drężek – 8 lat – Pszczoły na wrotkach
2. Lena Ciszewska – 9 lat – Piosenka Biedronki
3. Helena Parzych – 9 lat – Leci pszczoła
Konkurs „PIKtoGRAmy” ma na celu w eliminacjach miejskich wyłonić mistrzów recytacji i śpiewu, aby reprezentowali region w Wojewódzkim Przeglądzie w Podlaskim Instytucie Kultury w Białymstoku. Przegląd ma zachęcać dzieci i młodzież do rozwijania zainteresowań artystycznych, wrażliwości estetycznej oraz twórczej współpracy przez recytację i śpiew.
Czytaj więcej: piktogramy-za-nami-pierwszy-dzien-eliminacji-miejskich
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
OSM Piątnica nagrodziła najlepszych dostawców mleka
Rolniku płaczą, że nie mają a nagle ha, fendty, beemki, Mercedesy, John Deere its, wczasy w Egipcie, bo mają pracowników, sami nie doją bo nawet pewnie nie umieją. Ciągniki z gps-em wygoda . Popyliniarze czują się mocarstwem na Podlasiu, a tak naprawdę nawet pieniędzy nie mają żyją z banku z miesiąca na miesiąc cwaniaczki, heh
Pol
11:51, 2026-06-22
Zaprezentowała raport...
Napiepszanie
Szok
07:31, 2026-06-22
Zaprezentowała raport...
Wiem że chcesz pracować a w Kolnie nie ma pracy , ale nadesłanie kosiarka od 7.30 to ostra przesada.
Szok
07:31, 2026-06-22
Zaprezentowała raport...
Jo spłaca , mają ciebie gdzieś.
Ja
07:30, 2026-06-22