W tym tygodniu na ścianie budynku przy ulicy Sobieskiego pojawiły się nie tylko kontury tej legendarnej postaci. Są już nawet ślady farby.
Mural jest na wstępnym etapie powstawania, ale już mniej więcej wiemy jak będzie wyglądał. W środę wieczorem artysta Dominik Rutkowski narzucił na ścianę budynku szkic malowidła za pomocą projektora.
Dzisiaj ustawiono profesjonalne rusztowania, które mają mu pomóc przy wykonywaniu dzieła.
Efekt końcowy mamy zobaczyć już w czerwcu, ale wszystko zależy od pogody. Wykonawcą jest firma z Będzina, która została wybrana przez władze miasta w wyniku konkursu ofert. Firma Kolorart zaproponowała wykonanie muralu za 22 140 złotych. Dominik Rutkowski jest autorem m. in. muralu Henryka Sienkiewicza w Białymstoku.
Mural w Kolnie obejmować będzie całą powierzchnię ściany zewnętrznej, czyli ok. 105 m2. Ma mieć charakter historyczny i lokalny. Musi być wielkoformatowy i zostać wykonany w technice realistycznej oraz utrzymany w spójnej kolorystyce.
Właścicielem obiektu, na którym będziemy go podziwiać, jest osoba prywatna. Miasto będzie od niej wynajmować powierzchnię reklamową. Koszt dzierżawy powierzchni przeznaczonej pod mural wynosi 5400 zł brutto rocznie.
Władze miasta planują zamieszczenie na tym muralu kodu QR, dzięki któremu można będzie wysłuchać historii o legendarnym żeglarzu oraz historii Kolna.
::addons{"type":"history"}
888888816:44, 29.04.2021
Polska to bogaty kraj
jan17:53, 29.04.2021
żeby chociaż on był z naszego kolna haha
Kolniak+18:52, 29.04.2021
Żeby on chociaż w ogóle był?
Pozostałe komentarze
Plastyk16:37, 29.04.2021
Boże jakie to będzie brzydkie. Brzydota za 22 tys i jeszcze 450 zł miesięcznie. Ale jak to mawiał klasyk najlepsze interesy robi się na słomianych inwestycjach.
Mural Sienkiewicza, o którym piszecie jest najbrzydszym muralem w Białymstoku.
Dobre17:12, 29.04.2021
Nie robią nic - źle
Malują mural - źle
Zrobiłeś coś ostatnio od siebie dla innych czy tylko z fotela krytykować potrafisz pod przykrywką nicku?
Wtt34519:54, 29.04.2021
Odezwal się artysta plastyk.
oooo19:55, 29.04.2021
psujkasso ?
xyz11:57, 07.05.2021
NamalowaIi świetny mural! I co ,głupi Ci teraz. Znawca od siedmiu boleści "plastyk" widział sztukę w przedszkolu i dostał pałę.
Kkkkkk18:06, 29.04.2021
Ekstra pomysł
Oooó18:07, 29.04.2021
Lepiej wydać na pająków na zópki?
prywaciarz19:43, 29.04.2021
A kaska leci i co mi zrobicie ?
antoni20:22, 29.04.2021
Kolno to bogate miasto.
krzykacz15:05, 30.04.2021
a jak
Anty08:19, 01.05.2021
Wyznawców pisu u nas mnogo
htm20:34, 29.04.2021
płaczki już płaczą
Biznes20:41, 29.04.2021
Ciuchcia nie zatrzymała turystów to mural zatrzyma ?
recdydywista15:06, 30.04.2021
nie płacz
67721:13, 29.04.2021
To jest właśnie Polska 800 osób dziennie umiera bo są nie leczone w polin ale moral jana z ładnej musi być za 5 tys rocznie .po co leki i nowe łużka w szpitalu najważniejsze mural na ścianie sekscinskini żoną w lotosie cherubin w spółce nowa itd to są priorytety pisu A i park z kamienia za 5 mln
Ziomkolno13:46, 30.04.2021
Naucz się pisać to po pierwsze po drugie jeśli szkoda ci tak bardzo pieniążków na mural to idź z własnej kieszeni oddaj na te łóżka separatory
Strachu05:57, 30.04.2021
Ma polska tych baranow ale wełny to ni uja
Walery06:32, 30.04.2021
Ty chyba w oborze piszesz te głupoty.
Jan08:30, 30.04.2021
Polska, Polska piszemy duza litera.
no name17:52, 30.04.2021
Moim subiektywnym zdaniem te gzymsy powinno się usunąć, wyrównać ścianę i wtedy zabrać się za malowanie. Pozdrawiam.
.12:13, 01.05.2021
Bardzo pięknie, mural postaci, która nie wiadomo czy istniała, ponad 20 tysięcy zmarnowane na fanaberie burmistrza gratulacje
To interesujące 16:42, 01.05.2021
Ile kosztuje ten wykonanie tego muralu? i ile oraz jak długo będziemy płacić właścicielowi tzw.abonament za udostępnianie ściany?
Nasze podatki i nasze pieniądze.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Wiszowaty: taka nadwyżka budżetowa to anomalia
Parafraza polish jok
wika
21:00, 2026-06-25
Nowa miejska instytucja dla najmłodszych
Ponoć zapisano tyko 16 dzieciaków i dlatego ponawia się zapisy. Ile miejsc jest w tym żłobku ? Z jakich środków Burmistrz będzie finansował ten żłobek? Do tej pory wszystkie maluchy mieściły się w żłobku prywatnym za podobne opłaty.
maluch
19:34, 2026-06-25
Wiszowaty: taka nadwyżka budżetowa to anomalia
To tak spać z kobieto /źono i nie widzieć kochanka po środku. Taki afera ala mały trzaskoski. Poki daje prace swoim jest ok.
Majk
18:51, 2026-06-25
Jakie decyzje podjęli radni z Kolna?
Po co oni sobie przyznają te śmieszne absulatoria? Żeby sami siebie utwierdzali w swoim reżimie? Przecież nikt im tego koryta do następnych wyborów nie odbierze. Serio nie mają ważniejszych spraw? Za parę dni Kolno wraca do średniowiecza bo znowu ciepłej wody w 2026roku nie będzie, tak drodzy państwo nie w 1845 tylko w 2026! Przegłosowali sprawozdanie finansowe za 2025, a co mieli innego zrobić, ile wydali tyle wydali ile ściągnęli tyle ściągnęli nad czym tu głosować? I jeszcze ten bezczelny radny który radnym być nie powinien i pobiera diety złożył skargę🤣🤣🤣🤣🤣 Ta rada to przykry żart.
Obskarżyciel
18:15, 2026-06-25