To okazja dla wszystkich chętnych pań, aby pod okiem doświadczonych instruktorów nauczyć się podstaw umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu, zwłaszcza wynikających z zastosowanej wobec nich przemocy fizycznej
Przez dwa dni (17 i 18 czerwca) trwało w Kolnie bezpłatne szkolenie z samoobrony dla dorosłych Polek. Zajęcia prowadzili doświadczeni żołnierze – instruktorzy.
W szkoleniu uczestniczyły 44 panie z Kolna i okolic. Poznały podstawy samoobrony podczas blisko 4-godzinnego, bezpłatnego, praktycznego treningu.
Instruktorzy nauczali podstawowych zasad codziennego bezpieczeństwa, sposobów wykrywania oraz unikania zagrożeń. Pokazali techniki walki wręcz przydatne w niebezpiecznych sytuacjach. Uczestniczki miały także okazję zapoznać się z zasadami zdrowego stylu życia oraz odświeżyć praktyczną wiedzę nt. zasad udzielania pierwszej pomocy.
Organizatorem szkolenia było Wojskowe Centrum Rekrutacji w Łomży, a dowodził ppłk Bogdan Oźlański. Wśród instruktorów była brązowa medalistka Mistrzostw Europy w biegu na 10 tys. metrów z 2018 roku st. szer. Anna Bańkowska.
Celem projektu jest promowanie obronności oraz budowanie pewności siebie w sytuacji kryzysowej. Każda z uczestniczek szkolenia po jego ukończeniu otrzymała pamiątkowy certyfikat.
Projekt realizowany jest w każdym województwie w wybrane weekendy od 27 maja do 20 sierpnia.
On08:45, 19.06.2023
Fajnie że coś się dzieje i są chętne osoby brać w tym udział. Ale po groma 141 zdjęć wstawić góra 5 i po wszystkim
Pozostałe komentarze
Janek07:20, 19.06.2023
To teraz już wiadomo do której lepiej za blisko nie podchodzić hahahahah. Współczuję mężom tych pań, niech któryś odważy się sprzeciwić. Strach się bać.
Tomasz10:21, 19.06.2023
Najpierw trzeba trochę schudnąć.
Może wtedy ktoś Was zaatakuje.
Kometa11:06, 19.06.2023
Zamiast obrażać Tomku kobiety, zamieść swoje zdjęcie, to te Panie odpowiedzą, czy ?chciałyby być przez ciebie zaatakowane ?
Kobieta11:24, 19.06.2023
Tomasz , to zapewne jeden z tych, którzy oceniają wartość człowieka po jego wyglądzie i jeden z tych, od których najlepiej trzymać się z daleka, przy czym , nie ma znaczenia jego wygląd. Tomaszu, kobiety stronią od takich mężczyzn , jak Ty.
Tomasz15:00, 19.06.2023
Nikogo nie obrażam.
Piszę to dla Waszego dobra.
Trzeba czasem przyjąć słowo krytyki.
Grabowo13:37, 19.06.2023
Elita z grabowa trenowała to teraz trol do nich niepodejdzie po 2 złote, wójta będą bronić
stary15:41, 19.06.2023
No to teraz zaczną się zgłaszać na Policję faceci z podbitym limem. Zgłoszenie za każdym razem będzie takie same. Do tej pory obiadek był na stole, skarpetki uprasowane. Teraz nic z tych rzeczy. Terasz nic z tych rzeczy. Przy próbie perswazji, że lepiej było tak jak przedtem, dwa szybkie strzały i rzut o glebę.
Zbyszek17:26, 19.06.2023
Nie ma brzydkich pań nieraz tylko brakuje alkoholu.
Ziuta20:39, 19.06.2023
O Ziuta, ja wiem , że nie ma brzydkich kobiet, tylko wina czasem brak...? Tak? Następny po Tomaszu, który nie umie wykazać się odrobiną taktu. Oj mężczyżni, mężczyżni....A pokażcie się nam...Ocenimy , obiecuję, że będziemy obiektywne , choć obaj macie wielkie minuchy-- - - - - - - - -
Zbyszek09:54, 20.06.2023
Przepraszam to tylko żart.
kolniak00:58, 22.06.2023
blondynka jest fajna
Haba00:56, 20.07.2024
Ta gruba w krótkich blond włosach po co tutaj jak uderzy męża to jeden raz i leży
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
XX zwyczajna sesja Rady Miasta Kolno (porządek obrad)
Wyrażam wolę do przystąpienia realizacji budowy spalarni przy ul. Bursztynowej. Już wcześniej miał ktoś taki pomysł. Popieram
Tika
13:00, 2026-06-23
Zanieczyszczona woda w gminie Kolno
To powinno być na samej górze, na czerwono. Kto prawdzie tę stronę?
Jaka
11:35, 2026-06-23
32-latka, jak i 47-latek stracili prawa jazdy
Ten ptaszek z czerwonego to już chyba wszystkie rozumy pozjadał, taki jest mądry...a to prawda ze teściowa z księdzem robi bara bara ??
Ten ptaszek
22:47, 2026-06-22
Sprzęt do nauki zdalnej dla szkoły
Oddaj prostaku bursę, co ci przeszkadzała? Nikt znajomy nie pracował? żeby placówkę utrzymać. Stoją pokoje puste dla kogo? Dla twojej przyjemności? Młodzież by się znalazła i ludzie mieliby pracę za najniższą, ale by mieli, a tak ,ani młodzieży, ani bursy, ale rude loki i okular na ryju zadowolony, że ludzi pozbawił pracy, bo łon jest starosta, ale nie człowiek, czyli nikt i wróć wreszcie do swojej prawdziwej partii, tylko trzeba mieć honor nie Tado? i nawet nie próbuj startować w wyborach, bo każda lista, na której się znajdziesz będzie w miarę naszych możliwości omijana, na czym stracą inni z listy. Nie pozdrawiam, ale nie życzę źle, różnimy się.......
Zabielak
22:02, 2026-06-22