Zamknij

Rumunki były do pokonania, ale niestety przegrywamy drugi mecz na mistrzostwach E

18:40, 05.12.2020 R.W Aktualizacja: 21:09, 07.12.2020
Skomentuj Polska przegrała z Rumunią 24:28 (15:11) w 2. kolejce mistrzostw Europy kobiet odbywających się w duńskim Kolding. Biało-Czerwonym pozostał jeszcze jeden mecz do rozegrania w grupie D. 7 grudnia zmierzą się z Niemcami. Na zdjęciu załamana Kinga Grzyb (Fot. Stanko Gruden / kolektiffimages) Polska przegrała z Rumunią 24:28 (15:11) w 2. kolejce mistrzostw Europy kobiet odbywających się w duńskim Kolding. Biało-Czerwonym pozostał jeszcze jeden mecz do rozegrania w grupie D. 7 grudnia zmierzą się z Niemcami. Na zdjęciu załamana Kinga Grzyb (Fot. Stanko Gruden / kolektiffimages)

Polki przegrywają mecz z Rumunkami 24:28 (15:11), chociaż wydawało się, że zwycięstwo miały w kieszeni. W sobotę po pierwszej połowie schodziły na przerwę z przewagą bramkową i z przeświadczeniem o końcowym zwycięstwie. Niestety w drugiej odsłonie spotkania gra się posypała. Makabryczna była zwłaszcza końcówka meczu.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando Polek, które kontrolowały przebieg gry i miały w pewnym momencie aż pięciobramkową przewagę. Niestety w drugiej połowie nie wykorzystały kilku stuprocentowych sytuacji i zawodniczki z Rumunii doprowadziły do remisu.

Sytuacja podobna jak w meczu z Norweżkami, kiedy to też druga połowa  była gorsza w wykonaniu Polek. Nasze piłkarki grały ponadto w osłabieniu, ponieważ otrzymały dwie dwuminutowe kary.

– Mecz był dobry w naszym wykonaniu, ale niestety druga połowa nie ułożyła się po naszej myśli – powiedziała po spotkaniu Dagmara Nocuń. – Robiłyśmy zbyt dużo błędów, a Rumunki to wykorzystały. Ogromna szkoda, gdyż prowadzenie w pierwszej połowie, dawało nam ogromne nadzieje na awans. Musimy walczyć teraz i wygrać czterema bramkami z Niemkami, aby wyjść z grupy.

Rumunki były dzisiaj na pewno do pokonania, ale druga połowa była w naszym wykonaniu tragiczna, a w końcowych minutach gra całkowicie się posypała. Czemu tak się stało?

– Tego nie wie nikt – mówi Nocuń. – Zaczęły nas dochodzić i zrobiło się nerwowo. Mamy dużo zawodniczek, które pierwszy raz grają w takim turnieju. Myślę, że stres zrobił swoje. Zaczęły nam się trząść ręce i zaczęłyśmy popełniać głupie i niewymuszone niczym błędy.

Polski zespół w końcówce zdecydowanie ryzykował, zdejmując nawet na akcje ofensywne bramkarkę. Niestety w pewnym momencie zupełnie się pogubił.

Kolnianka była na placu przez około 30 minut. Miała jedną sytuację strzelecką i ją wykorzystała.

Mecz na lewym skrzydle rozpoczęła doświadczona  Kinga Grzyb. Dagmara zmieniła ją w 21 minucie i swoją bramkę zdobyła 3 minuty później. W drugiej połowie lewoskrzydłowa MKS-u Lublin pojawiła się po 10 minutach i na boisku została już do końca meczu.

Kibice z Kolna emocjonujący się zmaganiami drużyny narodowej utyskują, że Dagmara otrzymuje za mało podań podczas meczów. Ona sama kwituje to krótko.

– To racja, ale to jest taka gra. To sport drużynowy, raz dostaję więcej piłek, innym razem mniej. Nie zależy to tylko ode mnie, ale od rozgrywających i od obrony przeciwnika – podsumowuje zawodniczka, która jest postrzegana, jako dobry duch zespołu i dodaje. – Pozdrawiam Czytelników Kolniaka24.

Dziewczynom pozostał jeszcze jeden mecz do rozegrania w grupie D. 7 grudnia zmierzą się z Niemkami.

Polska – Rumunia 24:28 (15:11)

Polska: Gawlik, Płaczek – Łabuda 5, Gęga 3, Grzyb 2, Górna, Zych 2, Drabik, Rosiak 7, Wołoszyk, Nosek 2, Kochaniak 1, Szarawaga 1, Świerżewska Roszak, Nocuń 1.  Kary 6 min.

Rumunia: Mazareanu, Dedu , Dumanska – Dinca 3, Subitrica, Buceschi 1, Neagu 8, Laslo 6, A. Popa, L. Popa 2, Polocoser, Ostase 6, Seraficeanu, Iuganu 2, Savu, Dindilagan. Kary 4 min.