Powstała Interaktywna Mapa Inwestycji. Teraz sam możesz sprawdzić jakie inwestycje zrealizowano w Twojej gminie i ile kosztowały
Stworzona w Ministerstwie Cyfryzacji Mapa Inwestycji prezentuje projekty, programy i inwestycje realizowane po 16 listopada 2015 r. – rozpoczętych lub kontynuowanych po tej dacie.
Dane przedstawiają środki wydatkowane z budżetu państwa, funduszy celowych i funduszy europejskich z wyłączeniem środków wydatkowanych w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych.
Osoba, która wchodzi na Mapę, może śledzić inwestycje począwszy od poziomu ogólnopolskiego, przez wojewódzki, powiatowy, aż do poziomu pojedynczej gminy.
Przy czym inwestycje można obserwować zarówno na mapie, jak i w układzie tabelarycznym. Dla ułatwienia można skorzystać z wyszukiwarki lub wybrać odpowiednie kategorie.
Link tutaj: https://www.gov.pl/web/mapa-inwestycji
- Nasza interaktywna Mapa Inwestycji poza rolą informacyjną spełnia także inną - to element kontroli obywatelskiej. Dzięki niej każdy Polak może sprawdzić jak jego miejscowość wypada na tle innych pod względem inwestycji. Warto prześledzić mapę właśnie z perspektywy swojej lokalnej społeczności. Mapa pozwala także sprawdzić i – w razie potrzeby – rozliczyć lokalne władze z umiejętności planowania rozwoju gmin – powiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski. -
Prezentowane dane są aktualizowane na podstawie przekazywanych przez poszczególne ministerstwa raportów, które są tworzone na podstawie rozliczenia etapów poszczególnych inwestycji – dodał szef MC.
Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji
Link tutaj: https://www.gov.pl/web/mapa-inwestycji
Anty polityk13:35, 08.08.2019
PiS zbudował najwięcej dróg w historii.Dróg powitrznych.
Michu14:58, 09.08.2019
Zamilcz amebo umysłowa i nie kompromituj się bardziej.
Pozostałe komentarze
Popraw13:36, 08.08.2019
Powietrznych
antoni17:40, 08.08.2019
A kiedy dożynki w Kolnie i kto to będzie finansował?
Komentarz08:51, 09.08.2019
Do opracowania rankingu wykorzystują urzędowe dane o wpływach do budżetów JST, ale pomijają wpływy gmin z dotacji celowych.
- Zwłaszcza w okresie intensywnego korzystania z funduszy unijnych mają one chwilowy, ale bardzo silny wpływ na wielkość dochodów. Wpływ wielkiej dotacji inwestycyjnej potrafi wywindować samorząd bardzo wysoko w rankingu. Jest to awans chwilowy (incydentalny) i nie ma związku z trwałym wzrostem zamożności budżetu. Wydaje się więc, że uwzględnienie tylko dochodów własnych i otrzymywanych subwencji lepiej oddaje hasło naszego rankingu (zamożność) .
bus taxi11:27, 09.08.2019
To nie dane GUSu tylko dane z poszczególnych ministerstw. Tak jest Rządowi prościej. Kampania za nasze pieniądze idzie pełną parą. Wszystkie firmy medialne tak są obłożone robotą, zleceniami partyjnymi, rządowymi, niektórych samorządów, spółek skarbu państwa, że nie przyjmują już innych zleceń. Nakłady na propagandę sukcesu wręcz niebotyczne. Swoją drogą to najwięcej pieniędzy wydatkuje Min Pracy i Polityki Społecznej na program 500+, to widać po tej mapie. Zatem kupowanie naszych głosów za nasze pieniądze odbija się czkawką w pozostałych nakładach, co było do przewidzenia.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu kolniak24.eu. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
32-latka, jak i 47-latek stracili prawa jazdy
Ten ptaszek z czerwonego to już chyba wszystkie rozumy pozjadał, taki jest mądry...a to prawda ze teściowa z księdzem robi bara bara ??
Ten ptaszek
22:47, 2026-06-22
Sprzęt do nauki zdalnej dla szkoły
Oddaj prostaku bursę, co ci przeszkadzała? Nikt znajomy nie pracował? żeby placówkę utrzymać. Stoją pokoje puste dla kogo? Dla twojej przyjemności? Młodzież by się znalazła i ludzie mieliby pracę za najniższą, ale by mieli, a tak ,ani młodzieży, ani bursy, ale rude loki i okular na ryju zadowolony, że ludzi pozbawił pracy, bo łon jest starosta, ale nie człowiek, czyli nikt i wróć wreszcie do swojej prawdziwej partii, tylko trzeba mieć honor nie Tado? i nawet nie próbuj startować w wyborach, bo każda lista, na której się znajdziesz będzie w miarę naszych możliwości omijana, na czym stracą inni z listy. Nie pozdrawiam, ale nie życzę źle, różnimy się.......
Zabielak
22:02, 2026-06-22
32-latka, jak i 47-latek stracili prawa jazdy
Poza terenem zabudowanym to z tego co pamiętam można jechać 90 km/h chyba, że na zakrętach ich złapali 🤣🤣 Nie od dziś wiadomo, że policji nie chodzi o bezpieczeństwo a wpływy do źródełka 🫣😁😉
Kierowca
21:24, 2026-06-22
Zanieczyszczona woda w gminie Kolno
Zabraliście ordery to was potruja
Zabraliscie
20:12, 2026-06-22